Komentarz przed sesją 17.10.2017

Na pierwszej sesji nowego tygodnia indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.25% i zamykając się na poziomie 2535 odbił nieznacznie od strefy wsparcia, która to powinna zatrzymać co najmniej „pierwszy atak na nią” przeprowadzany przez podaż.

wig20

Niestety wczorajsza biała świeca jest „wyposażona” w górny wyraźny cień co może zachęcać, już podczas dzisiejszej sesji do ponownego ataku na strefę wsparcia i próbę jej wyłamania. I choc nawet w takim przypadku dalej będzie można mówić tylko i wyłącznie o korekcie spadkowej to jednak wyłamanie strefy dołem nie będzie komfortowe dla byków ponieważ oznaczać będzie najprawdopodobniej dalszy spadek nawet w okolice 2500. Faktem jest i to, że takie spółki jak PKN, KGHM czy też PZU wskazują na chęć kontynuacji ruchów wzrostowych i własnie to one mogą wywołać kontynuację wczorajszego, niemrawego odbicia, w kierunku nowego szczytu.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów na indeks WIG 20 widać, iż cena oscyluje między dwoma strefami. Tu można dopatrzeć się na obecną chwilę coraz wyżej położonych dołków i szczytów na niemal idealnie równym poziomie. Innymi słowy tworzy się trójkąt „prostokątny” dający przewagę statystyczna na wybicie górą. Jednak w takich formacjach zawsze należy brać pod uwagę możliwość przejścia w układ prostokąta czy całkowitego wybicia dołem trójkąta. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyczekanie wybicia i podjęcia ewentualnych decyzji zgodnie z jego kierunkiem. Pamiętajmy również o tym, ze każde kolejne uderzenie w strefę osłabia ją co pozwala sądzić, iż jeśli rynek rozpocznie dzisiaj od ruchu w górę i dojdzie do strefy oporu to mocno wzrośnie szansa na wybicie górą z trójkąta. Dlatego ważne będą już dzisiaj pierwsze godziny notowań.

dax

Na DAX mamy niemrawe wyjście górą z konsolidacji, jednak takie zachowanie wcale nie jest tym czego oczekiwaliby inwestorzy stojący po „byczej” stronie rynku. Innymi słowy tu sytuacja wcale nie została rozstrzygnięta i w dalszym ciągu niepewny jest dalszy kierunek. Można powiedzieć nawet, że takie zachowanie zwiększa możliwość wejścia ceny w większą korektę spadkową. Jednak pamiętając o trendzie pozwólmy najpierw wskazać na ewentualnie takie rozwiązanie zanim podejmiemy kroki związane z zajmowaniem pozycji w kierunku południowym.

daxfutureintra

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX widać wyraźnie, że trend wzrostowy z tego interwału nie został złamany ani na chwilę co jeszcze mocniej wskazuje na to aby nie podejmować pochopnym może decyzji z zajmowaniem S nawet w tym interwale. Głównym założeniem mimo wszystko powinno być wyjście na nowy szczyt a to oznacza, że co najwyżej byki miały wczoraj okazję ku temu aby zająć pozycję L na strefie po utworzeniu Pin Bara i jego potwierdzeniu.

12 Replies to “Komentarz przed sesją 17.10.2017

 1. Krezus słabo – walczy na kolejnej strefie wsparcia 1,21-1,23 niżej już tylko 1,10-1,15
  GNB walczy na wsparciu 1,56-1,52.
  Biomed (póki co) wybronił 1,09-1,13
  Fw20 chyba jednak czeka 2530 – w tej chwili bez pozycji.
  KGHM na celowniku.

  1. Agnieszko , nowe historyczne szczyty, wybicie ostatniego szczytu z tego roku a równocześnie wybicie szczytów z lat 2006 i 2007 nastąpiło impulse w którym moim zdaniem być może skończyła się fala 3 i trwa teraz 4 a to oznacza że powinna być jeszcze co najmniej jedna fala wzrostu w tym impulsie.Według mnie powinni dojść do ok. 71 lub nawet 76. Natomiast w długim terminie mamy silną strefę wsparcia opartą o wymienione szczyty i tyle.

 2. Witam po sesji dla fw, na szkicu wszystko opisane, życzę udanych zagrań.

  http://www.bankfotek.pl/view/2099415

  Dzisiaj po sesji jestem bp, odrobiłem stratę z S z poziomu 2472, grą dt na 55 pkt, rynek pomógł i dzisiaj po sesji strata z S wynosiła 58 pkt. Wyszedłem na – 3 pkt, S oddane dzisiaj na fix, a dlaczego zajrzyjcie do szkicu, pzdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *