Komentarz przed sesją 17.10.2017

Na pierwszej sesji nowego tygodnia indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.25% i zamykając się na poziomie 2535 odbił nieznacznie od strefy wsparcia, która to powinna zatrzymać co najmniej „pierwszy atak na nią” przeprowadzany przez podaż.

wig20

Niestety wczorajsza biała świeca jest „wyposażona” w górny wyraźny cień co może zachęcać, już podczas dzisiejszej sesji do ponownego ataku na strefę wsparcia i próbę jej wyłamania. I choc nawet w takim przypadku dalej będzie można mówić tylko i wyłącznie o korekcie spadkowej to jednak wyłamanie strefy dołem nie będzie komfortowe dla byków ponieważ oznaczać będzie najprawdopodobniej dalszy spadek nawet w okolice 2500. Faktem jest i to, że takie spółki jak PKN, KGHM czy też PZU wskazują na chęć kontynuacji ruchów wzrostowych i własnie to one mogą wywołać kontynuację wczorajszego, niemrawego odbicia, w kierunku nowego szczytu.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów na indeks WIG 20 widać, iż cena oscyluje między dwoma strefami. Tu można dopatrzeć się na obecną chwilę coraz wyżej położonych dołków i szczytów na niemal idealnie równym poziomie. Innymi słowy tworzy się trójkąt „prostokątny” dający przewagę statystyczna na wybicie górą. Jednak w takich formacjach zawsze należy brać pod uwagę możliwość przejścia w układ prostokąta czy całkowitego wybicia dołem trójkąta. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyczekanie wybicia i podjęcia ewentualnych decyzji zgodnie z jego kierunkiem. Pamiętajmy również o tym, ze każde kolejne uderzenie w strefę osłabia ją co pozwala sądzić, iż jeśli rynek rozpocznie dzisiaj od ruchu w górę i dojdzie do strefy oporu to mocno wzrośnie szansa na wybicie górą z trójkąta. Dlatego ważne będą już dzisiaj pierwsze godziny notowań.

dax

Na DAX mamy niemrawe wyjście górą z konsolidacji, jednak takie zachowanie wcale nie jest tym czego oczekiwaliby inwestorzy stojący po „byczej” stronie rynku. Innymi słowy tu sytuacja wcale nie została rozstrzygnięta i w dalszym ciągu niepewny jest dalszy kierunek. Można powiedzieć nawet, że takie zachowanie zwiększa możliwość wejścia ceny w większą korektę spadkową. Jednak pamiętając o trendzie pozwólmy najpierw wskazać na ewentualnie takie rozwiązanie zanim podejmiemy kroki związane z zajmowaniem pozycji w kierunku południowym.

daxfutureintra

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX widać wyraźnie, że trend wzrostowy z tego interwału nie został złamany ani na chwilę co jeszcze mocniej wskazuje na to aby nie podejmować pochopnym może decyzji z zajmowaniem S nawet w tym interwale. Głównym założeniem mimo wszystko powinno być wyjście na nowy szczyt a to oznacza, że co najwyżej byki miały wczoraj okazję ku temu aby zająć pozycję L na strefie po utworzeniu Pin Bara i jego potwierdzeniu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12 Replies to “Komentarz przed sesją 17.10.2017

 1. Krezus słabo – walczy na kolejnej strefie wsparcia 1,21-1,23 niżej już tylko 1,10-1,15
  GNB walczy na wsparciu 1,56-1,52.
  Biomed (póki co) wybronił 1,09-1,13
  Fw20 chyba jednak czeka 2530 – w tej chwili bez pozycji.
  KGHM na celowniku.

  1. Agnieszko , nowe historyczne szczyty, wybicie ostatniego szczytu z tego roku a równocześnie wybicie szczytów z lat 2006 i 2007 nastąpiło impulse w którym moim zdaniem być może skończyła się fala 3 i trwa teraz 4 a to oznacza że powinna być jeszcze co najmniej jedna fala wzrostu w tym impulsie.Według mnie powinni dojść do ok. 71 lub nawet 76. Natomiast w długim terminie mamy silną strefę wsparcia opartą o wymienione szczyty i tyle.

 2. Witam po sesji dla fw, na szkicu wszystko opisane, życzę udanych zagrań.

  http://www.bankfotek.pl/view/2099415

  Dzisiaj po sesji jestem bp, odrobiłem stratę z S z poziomu 2472, grą dt na 55 pkt, rynek pomógł i dzisiaj po sesji strata z S wynosiła 58 pkt. Wyszedłem na – 3 pkt, S oddane dzisiaj na fix, a dlaczego zajrzyjcie do szkicu, pzdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *