Komentarz przed sesją 12.10.2017

Po raz kolejny najprostsza technika okazała się skuteczna i indeks WIG 20 po wczorajszym wzroście o 1.4% znalazł się na nowym szczycie. Zamknięcie dnia to poziom 2552 i można chyba zakładać, że to jeszcze nie koniec tego na co stać giełdowe byki. 

wig20

Wyraźna biała świeca Marubozu otwarcia wybiła strefę oporu na skokowo większym obrocie. Ten obrót to moim zdaniem przykład wyjątku od reguły gdzie potwierdza ruch a nie daje ostrzeżenia. Oczywiście po takim znaczącym wzroście może przyjść kolej na schłodzenie w postaci korekty , która mogłaby przetestować od góry rejony 2530 ale tak naprawdę to dzisiaj powinna być kontynuacja wzrostu choćby w najmniejszym stopniu , oczywiście w cenach zamknięcia. Jak widać z wykresu ostatnie 5 sesji to najprawdopodobniej fala 3 w impulsie wybijającym szczyt a rozpoczętym na strefie wsparcia w rejonie 2420. Ta fala moim zdaniem powinna zawędrować co najmniej w okolice 2570-2580, tak wychodzi z geometrii. Jeśli nie jest to “pułapka” , która miałaby utworzyć jakąś większą korektę nieregularną czyli po 3 falach w górę miałby nastąpić spadek impulsem wybijającym nawet dołek na 2420 to w efekcie końcowym obecny wzrost powinien zabrnąć jeszcze wyżej gdzieś w rejony ok. 2630 oczywiście po korekcie w fali 4. Pytanie czy to będzie już koniec na dłuższy czas i rynek przejdzie w fazę korekty całego wzrostu od 2016? Tu można pokusić się o porównanie obecnej hossy z tą jaka miała miejsce w latach 2009-2011 ale o tym dokładniej w weekendowej.

fw20intra

Na wykresie intra widać dokładnie, że wzrost jaki ma miejsce od 5 sesji ma znamiona typowej fali 3 czyli małe korekty w locie cały czas rosnący obrót i rosnący LOP. To elementy, które każą oczekiwać dalszej kontynuacji wzrostu a geometria podpowiada, że ta fala powinna zawędrować chociażby w rejony 2590. Najbliższe strefy wsparcia to ta najważniejsza wczoraj wybita jako strefa oporu czyli okolice 2550-2555 a następne 2540 i 2530. Te dwie ostatnie są raczej strefami które nie powinny poczuć dotyku niedźwiedzi ale różnie to czasami bywa i jakaś emocjonalna reakcja mogłaby tam zajrzeć.
Na koniec, tak na koniec bo rynku niemieckiego nie ma co omawiać ponieważ tam dalej to samo od kilku dni, powiem jeszcze taką drobną ale myślę, iż bardzo ważną wiadomość. Mianowicie wczorajszy wzrost na indeksie doprowadził do naruszenia szczytów z września 2014 i maja 2015. Jest to ważne w dłuższej perspektywie ze względu na kolejne wybite szczyty korekt w ruchu spadkowym rozpoczętym w 2012.

48 Replies to “Komentarz przed sesją 12.10.2017

 1. imo gramy kraba z zasięgiem max. cd= 2632. zasieg cd=2,24 bc=2568 zatrzymali się wczoraj w punkt. zasieg cd=3,618bc=2642/ nie powinno przkroczyć maxa/ powodzenia,

 2. Darek, jak widzisz USD/PLN, mocno jeszcze może spaść, gdzie szukać silnego wsparcia? Jest szansa na jakieś w miarę solidniejsze odbicie się od denka do końca roku?

  1. Teraz są na silnym wsparciu ale trzeba pamiętać że większe interwały to wyraźny trend spadkowy i jeszcze nic tego nie zmieniło.

 3. fw dt komentarz

  Na poziomie 73 sprzedałem S. SL mad szczytem, chce oddać na 2559. założenie 14 pkt w ramach falki 1waw4 lub cwaw4, gdy zagranie wejdzie, wystawiam oczekujące S na 68, przecież L nie mogę grać, udanych

  Obecnie kurs 68/69.

  Pzdr

 4. Nie wiem czy to puścisz lecz twoja technika mówi jak koniec spadku..nadal spamy ,jak koniec wzrostu nadal rośniemy,ja mówię że to koniec wzrostu..na jakiś czas…. a spadniemy zygzakiem ….w ujęciu głównym….

  1. Wróć do roku 2016 i zobacz gdzie możesz wsadzić sobie te bajkę. Zobacz co pisałem co mówiłem co polecałem w analizach i w końcu co sam grałem. Twoje patrzenie na kilka pkt, gdzie SL stawiasz na 3 pkt. nie pozwala Ci trafnie ocenić co się dzieje w dłuższym terminie. Powiem więcej jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej zobaczysz nowy szczyt na indeksie.

 5. FW po zamknięciu S (dt), ważnym poziomem jest 55, jego pokonanie przybliża Nam Korektę rozszerzoną, a cały ruch do góry to fala B, o czym pisze Darek w analizie, że może ruszyć 5tka jako C. Jednak pod obronę warto wziąć L dt na 59 i zobaczyć co zrobią na 68, z marszu 55 nie powinni wziąć, pokonanie to mocny sygnał do gry w zakresie 2500-2555. Jednak wróćmy do dt, ja czekam na S na 68, oddam je na 52, cel 16 pkt dt, udanych.

  Obecny kurs61/62

  Pzdr

  1. Kontynuacja gry dt dla fw, mam S po 65, wcześniej wziąłem, o niżej zeszli jak zakładałem, SL na 74, TP na 52. Obecny kurs ma 63/64

   udanych

  1. Nie wiem jakim systemem grasz na jakich interwałach itp. jeśli grałeś na dziennym to nie widzę innego miejsca jak pod dołkiem a jeśli na niższych interwałach to jedynym rozsądnym miejscem jest tuż poniżej 12.70. Tu widzę możliwość utworzenia pełnego impulsu w wymiarze 1H jeśli po obecnej korekcie wystąpi kolejny impuls wzrostowy. Niestety w innych rodzajach strategii nie mogę nic powiedzieć bo to od niej wszystko zależy.

   1. Generalnie nastawiam się a nowy szczyt, zbierałem to od 13,20 aż do ostatniego dołka i z powrotem do 13,20. średnia to jakieś 13. Tak już wcześniej napisałem cel to nowe szczyty ( okolice 18, oczywiście po drodze jest też trochę stref gdzie reakcja z pewnością jakaś będzie )
    Wygląda mi teraz na spółkę z jednym z największych potencjałów do wzrostu z indeksu W20.
    Dziękuję za odp.

 6. No i Krezus uciekł, ale to dobre miejsce na korektę. Potem powinien dać jeszcze szansę na wejście. Szkoda, że nie miałem za co kupić, bo nadal trzymam GNB.
  cherry,
  kibicuję Ci, ale ja nadal nie łapię szczytu tylko czekam na jeszcze jeden mocny ruch.
  Oczywiście SL ustawiony i jak pójdą w dół, to bardzo dużo.

 7. Kondi, czytając wpisy, chce pokazać/opisać swoją grę dt (jak mam czas, dzisiaj urlop) stąd wpisuje prognozowany ruch. Na koniec sesji podsumowanie, jak odrobić prawie 100pkt dt w przełożeniu na sztukę kontraktu.

  Przy okazji sytuacja dt dla fw.

  2559 puszcza ruch na 12 pkt mała fala 4w1waw4 (zakładając 5 fal w aw4), S dt zamykam 52 i po tym ruchu wystawiam oczekujące S na 2564, udanych

  Poziom gry 61/62

  Pzdr

 8. Osobiście uważam, że poziom 2556 jaki dzisiaj był mógł być końcem korekty intra , jeśli zostanie jednak wybite to 2546-2550 zostanie zamienione w poziom końca korekty.Obecnie wybicie 2565 oznaczałoby wejście w kolejny impuls na nowy szczyt.

  1. I za taki scenariusz trzymam kciuki 🙂
   cherry,
   Doceniam wiedzę w Elliocie – ja tego nie potrafię – wiem tylko, że najlepiej zarabiać w fali 3, że impuls ma 5 fal a korekta 3, że pierwsza fala może być zniesiona w całości, że 4 nie powinna zajść na 1 i tyle.
   GNB walczy na strefie – obroty z innej bajki, więc jak nie przebiją 1,6, to sprzedaję.
   Krezus mam nadzieję, że dzisiaj lekko się przegrzeje, bo nie wypada wsiadać do rozpędzonego pociągu.
   1/8 w KGHM, 1/8 w GNB i 1/8 w Fw20 reszta w gotówce.
   pozdr

 9. Darek jestem za, podfala 5 gdzieś około 2590-2600, potem iv spadek ok. 54 pkt. i jazda falą v do 2630-40 ,ale czy rynek się ze mną zgodzi ?

 10. Ja dopóki nie zobaczę wybicia na usdjpy to w wieczną hosse na rynkach wschodzących nie uwierzę . Dziś wskocze w S na Dax i może Nas .

    1. Łiktor ja się nie czepiam to taki żarcik a Ty zaraz bierzesz to do siebie. A co do konkretów to chyba jakoś ich niewiele podałeś jeśli w ogóle. Jedyne co to nietoperz ale na tę chwile to widać gołym okiem że nie doszli do 78.6 a wykres dzienny i niższe wyraźnie pokazują że jeszcze do góry na tej parze.

  1. Gdybyś napisał konkretnie dlaczego , mógłbym przyznać rację bądź nie ale na stwierdzenie “koniec wzrostu będzie spadać” to trudno abym miał się z czymkolwiek zgodzić.

 11. obecna sytuacja na fw, S dt zamknięte, drugie wejście redukujące stratę zagrało.
  Strata na dzisiaj 2562-2472 czyli 90 pkt/sztuka. Dwa wejścia dt pozwoliły odrobić 27 pkt/sztuka.
  Pytanie co dalej, sytuacja jest bardzo ciekawa w małych falkach, zakładam, że już nie dotykamy 58, dt już S nie dotykam, czekam na nazwanie tej korekcyjnej fali zależy to od końca sesji, mamy ponad godzinę na test 44, będzie dynamika to jednym ruchem na 38 i decyzyjny jest poziom 32. Czytam z M15, szkic dałem wczoraj wieczorem, niestety na tak małym interwale doprowadzić szkic do wyglądu to czas. Udanych

  poziom handlu 52/53

 12. Do Kondi, w falach eliota wiesz na pewno więcej, służę pomocą jak znajdziesz maila do mnie. Sytuacja na fw, powiem “na wyrost” czy w poniedziałek nowy szczyt nazwiemy pułapką na byka, obserwujemy

  Cinek L na cofce to zakres 2511-20 do rozważenia

  Szkic z obecną sytuacja dla fw, udanych
  http://www.bankfotek.pl/view/2098728

  rynek na 49/50 założenie opisałem wcześniej

  Pzdr

  1. dzięki cherry,
   ale naprawdę o Elliocie wiem tyle, co napisałem.
   Swoją drogą, ten szkic to z jakiej publikacji? Podszkoliłbym się z miłą chęcią.
   pozdr.

 13. Doszli do strefy 2546-2550 drugi dołek , na przedostatnim dołku zaczął powoli rosnąc LOP który całą sesję spadał wraz z spadkiem ceny, to wszystko wskazuje że osiągnęliśmy dołek korekty . Teraz dla potwierdzenia dobrze byłoby jeszcze dzisiaj wybić 2556.
  Ponownie wzięta L na FW20 po 2548 SL 2535 cel nowy szczyt a dalej się zobaczy.

   1. Musiałem zatwierdzić ten komentarz , to jest dzisiaj chyba 5 czy 6 wpis Qby , który dosłownie zwariował bo za każdym razem pisze tylko o pisiorach, rózańcu i modlitwie oczywiście nie szczędząc mi “ciepłych” słów krytyki, ale tu w tym komentarzu pokazuje swoją małą rozumność. Na jakiej podstawie można ocenić że to jest 5% kapitału kiedy nie zna wielkości kapitału i nie wie jaką pozycje wziąłem. To jest cały Qba któremu jeszcze raz mówię “Persona non grata” i żegnam ozięble. Nie może znieść że ktoś potrafi inwestować w dobrym kierunku a on tylko w przeciwnym ale dom wybudował. I jak tu się dziwić, że już co najmniej na trzech blogach wyrzucili go z hukiem? No z takim człowieczkiem inaczej nie można.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *