Analiza weekendowa 02-06.10.2017

Jak w każdą niedzielę, zapraszam wszystkich do obejrzenia „weekendowej”. Zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na temat sytuacji technicznej rynków finansowych. 

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3 Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

33 Replies to “Analiza weekendowa 02-06.10.2017

  1. Witam, koncepcja moja nadal ta sama, mam sprzedane S i czekam na wskazane poziomy, nie mam wpływu na zakładaną korekcyjną fale ii (na jej koniec), zamknę stratne S jak zamkną nad górną bandą klina, a obecnie czekam na test 65-60, udanych. Wpis w biegu, dużo pracy, do kosza tylko idzie ze szkicu znaczenie falek 1,2 (na żółto) pzdr

 1. Właśnie przed chwila Qba ogłosił, ze najlepsi technicy ogłosili już rozpoczęcie bessy czego oczywiście zwolennikiem jest on sam. Niestety jego chamski język wskazujący wyraźnie na puszczające mu nerwy, nie pozwala mi aby puścić ten komentarz do odczytu. Swoją droga jego stałe pomyłki co do kierunku od ok. 3 miesięcy muszą chyba doprowadzać do straty nerwów. Miejmy nadzieję, że odpocznie i wróci do normalności.

 2. Odwrócone RGR na godzinowym? Czy to już druga taka formacja (ta nieco mniejsza) a zamknięcie w okolicach 2500 będzie ich potwierdzeniem?

 3. Nie prowadze statystyki, zatem podziele sie jedynie obserwacja z Foha. Od konca Q2 do obecnie sporo spolek z przyzwoitym srednim obrotem , ktore zrobily piekna hosse, ktora to hossa byla respektowano przez sfore (zeby nie napisac, ze sfora ja wygenerowala ), opuscily sfore dolem. Tym razem doszedl Medicalg. Mysle, ze nie nalezy sie ludzic, ze w ramach trwajacej hossy (z perspektywy calego rynku, Wig, Wig 20, mwig)) spolki te powroca na zielona strone mocy, tylko nalezy szukac okazji do optymalnego zamkniecia pozycji, kto jeszcze tego nie zrobil.

  JAK Daretti obwieści besse to Wam wtedy podam kto zrobił ten wpis , jaki technik i kiedy ,

  1. Sfora – to pewnie u Borawskiego. Mnie osobiście ten gościu nie przypadł do gustu. Poza tym co ty cytujesz jakieś opinie „dziwnych” ludzi zamiast napisać parę słów od siebie no chyba, że nie masz swojego zdania. W takim razie to co ty szukasz na giełdzie? Jeśli nie masz wypracowanej strategii, nie masz własnego zdania, własnych przemyśleń to chłopie prędzej czy później (w zależności od tego jaki masz kapitał początkowy) jesteś skazany na bankructwo. Dużo ciekawiej by było gdybyś napisał coś od siebie a nie zadawał głupich zagadek, które niczemu nie służą.

 4. Już w obronę Qbe bierze nasza kuchareczka Ewa, która od ponad miesiąca jedyne co pisze to już zaczyna spadać itp. Niestety choć kulturalne to jednak bełkot te jej komentarze a na takie już na tym blogu miejsca nie ma. Piszę o tym wyraźnie aby każdy mógł przeczytać i zapamiętać. Zaglądają tu coraz częściej ludzie, których wpisy niosą naprawdę dużą wartość i nie mam zamiaru ich „stracić” kosztem trolli i propagandystów.

 5. Mnie nikt nie musi brać w obronę , wkleiłem co miałem wkleić , a rozliczymy ten wpis jak bessa się skonczy , a ty kupuj KGHM w koncu idzie na 250 zł

 6. Ja pier….
  Przecież gospodarz w weekendowej wyraźnie stwierdził, że KGHM „wygląda dobrze” i używa zwrotów „są spore szanse”, ” moim zdaniem”, a tu cały czas ludzie odczytują :
  „kupuj, kupuj kupuj”…

 7. Darek jedynej kobiecie na blogu należy się szacunek zresztą nie tylko kobiecie. Nie wszyscy robią jakieś analizy . Niektórzy czytają , wyciągają wnioski.
  Jak “świnia niebo” to może i przysłowie może slang ale użyte ad personam brzmi niefajnie . Przykładowo gdybym napisał, że zobaczysz zysk ze swoich Longów jak świnia niebo, to może wywołać u Ciebie agresję i chęć odwetu. To samo robią niektórzy tu piszący. Atakują za jakieś tam dawne urazy czy żale.
  Wracając do rynku ktoś kiedyś napisał:
  ” hossa kończy się wtedy gdy byki stają się zarozumiałe i aroganckie.”
  Tak można też analizować nie używając żadnych kresek.

  1. Problem polega na tym że jedynie krzyczą niedźwiedzie ile to wzięli krótkich na wszystkie możliwe indeksy a to raczej z hurraoptymizmem nie ma nic wspólnego. I jeszcze jedno Seweryn , najpierw musiałbyś widzieć wszystkie komentarze tej niby Ewy mieć pewność, że to jest Ewa a nie Ewander i może wówczas miałby sens jakiś Twój pouczający komentarz. A tak to ….

  2. I jeszcze jedno , na tym blogu jest znacznie więcej kobiet niż Ci się wydaje a i po komentarzach też powinieneś to wiedzieć. Jednak dzięki za uwagę uwzględnię to następnym razem a teraz oczekiwałbym abyś w końcu napisał co z Twoim SL na S&P bo te wymyślone zamknięcie tygodnia nie miało miejsca (co raczej nikogo nie powinno dziwić) a straty masz już dość mocne.

  3. Seweryn, daj spokój. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Osobiście staram się w dyskusjach, w których zabieram głos trzymać pewien poziom jednak czasami na aroganckie zaczepki nie potrafię się powstrzymać i powiem to czy tamto. Poza tym, nie raz się okazywało, że taka „Ewa” jest w rzeczywistości „Adamem” i na odwrót. Ludzie, gdy są anonimowi, często są nieobliczalni i wyzwala to w nich różne działania często nie mające nic wspólnego z przyzwoitością.

  1. Jerzy, jak zagrają pokazany kanał na screenie, to 2487 może dać ruch na 25 pkt w dół, obserwujmy, jak na razie gruby jest byczkiem dt, jak już stwierdzi, że zebrane u Niego pozycje S i L, należy wymienić w celu zagrania swojej strategii i zmiany koncentracji pozycji, to zacznie ruch. Do jutra.

   http://www.bankfotek.pl/view/2098471

 8. Sytuacja dla fw20, mamy korektę ruchu spadkowego w fali ii, bynajmniej w moim założeniu, na godzinę 15.50 kurs jest 2499/2500, zakładam możliwość zakończenia fali na dzisiejszym szczycie 2506/7, a jeśli tak jest to close powinien być w okolicach 2493-5, kanał górnej bandy jest obecnie na 2499, więc każdy close poniżej także będzie obroną, udanych. Pzdr

 9. Dax okolice 12966 do rozważenia S, nie gram więc wpis do obserwacji, Mamy wtedy poziom 12930, wybicie kanału z zasięgiem 12900, 12860 i tutaj zaczną bronić luki i pewnie skończą handel, jutro posumuje czy zapis się sprawdził, Teraz już do jutra.

 10. Zapewniam was że badzie taki spadek(na dniach ) że aż wam kapcie po spadają,a ci co graja na rynkach lewarowych bez stopów zapamiętają tą lekcje do końca życia….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *