Komentarz przed sesją 06.10

Czwartek okazał się dniem dobrym dla byków. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.79% co pozwoliło zniwelować 2/3 spadku jaki miał miejsce dzień wcześniej i zakończyć dzień na poziomie 2463.

wig20

Na wykresie powstała biała świeca, która przebiła się przez poziom połowy czarnego korpusu z dnia poprzedniego. Taka sytuacja w połączeniu z obrotami jakie miały miejsce w dwóch ostatnich dniach, może oznaczać, iż po pierwszym nieudanym ataku na strefę oporu w okolicach 2480 rynek szykuje kolejny atak, który tym razem może się już okazać skuteczny. Jeśli tak się stanie to otrzymamy kolejne potwierdzenie tego, iż zatrzymanie spadku na strefie wsparcia na poziomie ok. 2420 było zakończeniem korekty a rynek wrócił do obowiązującego trendu w celu wybicia nowego szczytu. Oczywiście należy brać pod uwagę scenariusz, w którym nawet pokonanie wspomnianej strefy oporu nie da w efekcie nowego szczytu a ewentualny dalszy ruch wzrostowy zatrzyma się gdzieś w okolicach 2540 ale tym będziemy się martwić gdy tam dotrzemy z indeksem.

fw20intra

Jak pokazuje wykres intra kontraktów na WIG 20, wczoraj rano jeszcze delikatnie pogłębiliśmy dołek dochodząc do strefy wsparcia i co osobiście brałem mocno pod uwagę wyrażając to w wczorajszym komentarzu a następnie silny ruch w górę zdołał wybić strefę na ok. 2460-2465, która obecnie stanowi strefę wsparcia. Myślę, że warto też zwrócić uwagę na fakt, że ruch wzrostowy po zatrzymaniu spadku na 2430 miał charakter impulsu a spadek zakończony na tę chwilę wczorajszym dołkiem był korektą prostą wypełniającą formację harmoniczną Gartleya. Myślę, że można patrzeć w kierunku północnym a rynek jeszcze dzisiaj może wyjść nad poziom 2490. Jest jeszcze jedna sprawa. Może niektórzy wezmą to za żart ale ja osobiście również zwracam na takie sytuacje. O co chodzi konkretnie? Mianowicie w środę kiedy rynek spadał , tu na forum pojawiała się duża ilość komentarzy rozemocjonowanych niedźwiedzi a było też kilka takich, których nie można było zatwierdzić ze względu na „ich kulturalną” treść. Jeszcze wczoraj rano po pierwszej godzinie notowań jakieś „Ewy”, „Qby z tellefonu” itp. wylewały na mnie wiadro pomyj czego również nie byłem w stanie zatwierdzić ze względu na chamstwo tych wpisów. Gdy rynek zaczął rosnąć stało się tak jakby wszystkim odcięło dostęp do internetu. To jest sytuacja która staje się dla mnie dodatkowym potwierdzeniem i wzmocnieniem scenariusza wzrostowego.Osobiście mam w nosie czy ktoś śmieje się z mojej pozycji jaką zająłem bo dla mnie to sprawa normalna, że nie jestem nieomylny ale po raz kolejny dostałem informację zwrotną, że nie ma najmniejszego sensu aby podawać swoje pozycje bo jak ich nie podaje to źle ale jak podaje to zrywa się grupa „trolli” w większości tych samych, którzy tak często domagają się abym podawał i zalewa forum albo właściwie próbuje zalać forum „hejtem”. No dobra wracamy do konkretów.

dax

Na DAX utworzyła się mała biała świeczka, która cały swój korpus ma nad poprzednim historycznym szczytem. Tym samym powstała formacja kontynuacji, która powinna zaowocować silnym ruchem w górę i to najprawdopodobniej podczas dzisiejszej sesji. Jakby nie było, po ustanowieniu nowego rekordu cenowego nie mieliśmy próby zanegowania a to chociaż ” na chwilę” powinno zaowocować kontynuacją ruchu na północ. Trend trwa i nic nie wskazuje na to aby miał się załamać zwłaszcza, gdy na rynku nie brakuje łapaczy szczytów a mało kto jest chętny do kupowania.

daxfutureintra

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX właściwie trudno jest cos napisać oprócz tego, że tu również trend trwa w najlepsze i dopiero wyłamanie wyznaczonych stref wsparcia mogłoby to zmienić. I na koniec dodam, że choć oczywiście na wykresie intra i w tym interwale 1H może w końcu dojść i raczej na pewno dojdzie do zmian kierunku to jednak raczej będą to tylko korekty po DAX powinien moim zdaniem dojść w okolice 13500 zanim wejdzie w jakąś znaczącą korektę z wymiarów dziennych i tygodniowych. Skąd ten poziom, to pokazywałem już w weekendowej a zbliżający się jej kolejny odcinek będzie do tego ponownie dobrą okazją.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

33 Replies to “Komentarz przed sesją 06.10

 1. Darek Ty z takim doświadczeniem się przejmujesz trolami? Tu mnie trochę zaskoczyłeś , a podawaj swoją pozycje co Ci zależy to Ty zarabiasz ,a oni się oblizują bo jak to nazwać.Rynek musi mieć trochę leszczy bo jak byś zarabiał zresztą co ja ci tłumaczę.
  Pozdrawiam

 2. Witam, na początek prośba do Was. Mamy dobre miejsce w sieci gdzie Darek poświęca czas i można poczytać jego spostrzeżeń, komentarzy i założeń. Jeśli macie jakieś inne miejsce to chętnie bym tam zajrzał, jestem jednak u Darka i tutaj piszę to ca zakładam. Pewnie u mnie jest podobna sytuacja, także dostaję w „poczekalni” przed moderacją za swoje i szczęście, że ta moderacja jest. Proszę o bycie sobą, o załączanie swoich wpisów do dyskusji a będzie tutaj ciekawiej.

  Obecna sytuacja na fw20.

  Czekam na miśków w obecnym ruchu na 2414, dopuszczam wykończenie fali ii w 3 (wszystko na szkicu) nawet nad 2490. Rozrysowałem falę iii na falę 3,4,5, do obserwacji bo cel jest nisko na 2340-2360, udanych.

  Ps. wczoraj nie pisałem, byłem zajęty w pracy, ale ruch, który nastąpił opisywałem dwa dni temu, fakt troszkę przechytrzyłem, bo najpierw miał być poziom 2438, jednak falę 1 zakończyli wcześniej i wczoraj zagrali korektą 2500-2446. Dzisiaj już powinno być ciekawiej dla miśków.

  http://www.bankfotek.pl/view/2098079

  Pzdr

  1. cherry masz rację i podpisuję się.
   Swoją drogą, mamy teraz dwa odmienne scenariusze 😉
   Ja uważam, aby nie zawrócili na tej najbliższej strefie oporu w okolicach 2490 i nie oddali całego „utargu”.

 3. Darku, nie wiem dlaczego się przejmujesz….(jeżeli to właściwe słowo).
  Jaka jest Twoja opinia odnośnie „edka”, krótko – i średnioterminowo?
  Pozdrawiam

    1. PGE sprawa jest dość prosta. Rynek wykonał korektę spadkową do strefy wsparcia na poziomie 12.40-12.50. Ostatnia czarna świeca z dolnym cieniem była na skokowo większym obrocie ale nie było kontynuacji tylko wczoraj rynek wzrósł. Jednak wzrost nie był na tyle silny aby wybić połowę czarnego korpusu, jeśli dzisiaj dołożą brakującą odległość to będzie Gwiazda Poranna na silnej strefie wsparcia i ruch do góry.Faktem jest również to że cena od szczytu spadła korektą złożoną abcxabc do poziomu 61.8% co dodatkowo wzmacnia strefę wsparcia od której się odbili.Patrząc w szerszej perspektywie ostatni szczyt znalazł się nad poziomem ostatniego potwierdzonego szczytu w całym spadku od 2014 do 2016 a to pozwala sądzić, że w przypadku utworzenia wspomnianej wcześniej formacji będziemy po korekcie i można będzie oczekiwać kolejnego impulsu wzrostowego na nowy szczyt czyli wybijający 15 zł. Jeśli nie powstanie GP a w następstwie rynek wybije w dół strefę wsparcia to należy oczekiwać spadku w okolice ok. 11. Osobiście jestem przekonany, że zaczyna się ruch wzrostowy i można mieć tylko pytanie czy będzie jeszcze raz na krótko testowana strefa wsparcia czy już nie ale tu dużo powie to czy powstanie GP.

     1. Dziękuję za odp. Mi się wydaję, że miejsce jest idealne wręcz do skończenia korekty, a zasięg mi wychodzi w okolicach 18 zł, więc jest czego pilnować.

 4. Darek mnie trochę inaczej uczyli, do póki ceny rosną to znaczy, że jest więcej chętnych do kupowania niż do sprzedawania bo inaczej by ceny nie rosły tylko spadały.Popyt jest większy od podaży jest więcej kupujących niż sprzedających dlatego ceny rosną.

   1. Może źle się wyraziłem albo Ty mnie nie zrozumiałeś. Jak pojawił się spadek w środę to tu nie nadążałem zatwierdzać komentarzy że będzie spadać , każdy niemal brał krótkie a jak wczoraj odbiło i to dość znacząco to nie było żadnego komentarza o długich czy o kupnie a jeszcze były negatywy na temat mojej pozycji.

  1. Kghm które wybił wczoraj strefę oporu robi jej retest od góry i nic ponad to. Jak zejdzie ponownie pod strefę to będzie ból.

    1. Nie bardzo rozumiem co ma z tego wynikać, miedź wczoraj silna świecą wybiła linię szyi ORGR a KGHM rósł jak szalony tu i tu jest dzisiaj korekta, No w końcu chyba dla KGHM cos znaczy cena miedzi.

     1. „… chyba dla KGHM cos znaczy cena miedzi…”
      Darek, właśnie o tym napisałem. KGHM rósł w czwartek, bo to również pochodna ruchu w górę miedzi tego samego dnia. W piątek KGHM w dół, bo miedź korekciła się. I na podesłanych wykresach widać dokładnie korelację.
      Darku, ja swoim wpisem, chciałem tylko zasugerować, że odnoszenie się jedynie do wykresu AT na KGHM:
      „… Kghm które wybił wczoraj strefę oporu robi jej retest od góry i nic ponad to…” jest niepełnym wytłumaczeniem zachowania kursu KGHM. Bo gdyby cena miedzi nie korekciła się w piątek , to i KGHM prawdopodobnie nie wykonywałby „… retestu oporu góry” (a jeśli już , to nie tak znacząco widocznego).

      Mam nadzieję, że wyjaśniłem ze zrozumieniem .

      Pzdr

  1. No zostajemy, ja mam dość spory zapas nie pamiętam jak Ty brałeś FW ale chyba tez jakiś zapas masz. Jak dasz znać to dobrze jak nie to później sprawdzę w historii.

 5. A CZY MA SENS,PISAĆ DLACZEGO, SKORO WIESZ LEPIEJ,JEST NA TO REGUŁA,w necie nic nie znajdziecie ani na blogach,to jeden z kluczy .W książce jest tylko 1 zdanie na ten temat ,ale jak diametralnie zmienia wszystko….Kto ciekawy niech pogrzebie ,a kto nie… niech nadal traci kasę….i żyje nadziejami …

  1. Oto całe jałowe tłumaczenie osoby która zjadła rozumy z Elliotta a to ze się myli raz za razem to już inna sprawa.

 6. W okresie minionych 120 lat ktoś kto sprzedał akcje wchodzące w skład średniej przemysłowej Dow Jonesa na sesji 4 października roku o dacie kończącej się cyfrą „7” (albo sesji wcześniejszej, jeśli 4 października takiego roku akcje nie były w USA notowane) to za każdym razem Dow Jones Industrial Average była niżej niż na zamknięcie 4 października 40 sesji później, 48-52 sesji później 61 sesji później, 71-72 sesji później, 74-78 sesji później, 81 sesji później oraz 84-85 sesji później.-BIAŁEK

 7. ,,Rząd w Wielkiej Brytanii ostrzegają przed prawdziwym krachem finansowym. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, Wyspy czeka powtórka z 2007 roku. Niektórzy sądzą jednak, że sytuacja będzie znacznie gorsza, wręcz krytyczna, nawet w porównaniu z tą sprzed dekady”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *