Komentarz przed sesją 28.09.2017

Za nami kolejna, już trzecia z rzędu sesja spadkowa. Tym razem indeks stracił -0.39% i zakończył dzień na poziomie 2434 a więc już w najbliższym sąsiedztwie ważnej strefy wsparcia do której spadek zapowiadałem już od kilku dni. 

wig20

Moim zdaniem cały czas kończymy impuls spadkowy od lokalnego szczytu na poziomie 2536. To czy okaże się on falą „C” korekty czy jednak będzie falą 3 impulsu od ostatniego szczytu powinno wyjaśnić się w niedalekiej przyszłości. Do pierwszych rozstrzygnięć najbardziej nadają się rejony strefy wsparcia do której zbliżyliśmy się już na kilka pkt. Ta strefa, za sprawą jakości jej wybici gdy stanowiła opór, powinna choć na jakiś czas zatrzymać spadki i dać odbicie a od wielkości tego odbicia zależeć będzie to z czym faktycznie mamy do czynienia. Podstawowym założeniem w przypadku takiego odbicia powinien być cel na nowy szczyt bo jakby nie było cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym. A co jak strefa zostanie wybita (nie nadbita cieniem ale wybita w cenach zamknięcia)?

Jeszcze rok temu nikt nie wierzył w uzyskanie odszkodowania za kredyt w Frankach DZISIAJ TO JEST NORMA.
Dzisiaj mało kto wierzy w uzyskanie zadośćuczynienia finansowego za SPAM jaki ląduje każdego dnia na Twojej skrzynce, za rok…. A Ty Nie Chcesz Na Tym Skorzystać?

Wówczas obrony spodziewałbym się na obszarze 2370-2390 i tamtejszej strefie wewnętrznej oraz układzie geometrycznym. Tak na marginesie to dzisiaj najlepszym dla byków rozwiązaniem byłoby albo wystartowanie białą świecą po uderzeniu w strefę albo wyższe otwarcie i dzienny spadek do strefy wyraźną czarną świecą. Czy coś takiego będzie? Zobaczymy po godz. 17.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 cały czas obowiązuje „czerwone OB” jako te najmniejsze korekty w ruchu spadkowym. Pierwszym poziomem, którego wybicie mogłoby świadczyć o zakończeniu ruchu z szczytu na 2530 jest w tej chwili strefa oporu na ok. 2465. Wyjście nad ten poziom dałoby szanse byków na zakończenie spadku. Bez tego nawet w ujęciu DayTr dalej obowiązuje S.

dax

Na DAX nie zaszły jakieś znaczące zmiany z wyjątkiem takiej drobnej czyli atakiem bezpośrednim na strefę oporu na tę chwilę jeszcze nie skutecznym.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX doszło do wybicia strefy oporu na którą zwracałem uwagę w ostatnich kilku wpisach i tak jak to zapowiadałem kolejnych kilka godzin było szczęśliwe dla posiadaczy L (do tej pory tylko łapacze szczytów mogli grać inaczej). W tym interwale czasowym nie ma podstaw do S ale warto zwrócić uwagę na fakt powstania Pin Bara na kolejnej strefie oporu , teoretycznie po wykonaniu pełnego impulsu wzrostowego.

Nowy biznes na „błękitnym oceanie” a więc na rynku bez konkurencji.

Gdyby rynek wrócił jednak pod strefę na której się zatrzymał i dokonał re-testu od dołu to jakieś DayTr na S można byłoby wypatrywać. Bez tego albo nic nie robimy albo szukamy okazji na L a do tej potrzeba wybicia obecnej strefy i ewentualnej korekty z re-testem. No chyba że gramy własnie na wybicia.

26 Replies to “Komentarz przed sesją 28.09.2017

 1. Panie Darku proszę o wyjaśnienie, bo nie wiem jak to rozumieć:
  ” Tak na marginesie to dzisiaj najlepszym dla byków rozwiązaniem byłoby… albo wyższe otwarcie i dzienny spadek do strefy wyraźną czarną świecą „

  1. A tu potrzebna jest wiedza na temat formacji świecowych odwracających trend. To napisałem aby nie spoczywać na laurach tylko stale się dokształcać. Takie umiejętności są mocno przydatne ot chociażby po wczorajszej sesji inaczej można spojrzeć na KGHM.

 2. Darek obowiązuje S? Wcześniej czytałem o szukaniu tylko miejsc do L ale nieważne. Opowiedz nam coś o tym sposobie na zarabianie ktory tak mocno reklamujesz na mail jak i we wpisie. Żyłka złota i ogólnie dostępna szczególnie z polecenia?

  1. L obowiązuje w ujęciu dziennym i wyższym ale DayTr to raczej od jakiegoś czasu S. Nie wiem, może nie dość jasno to ujmuję w analizach ale wydawało mi się że wszystko jest czytelne. Poprawie się jeszcze z tym. Co do drugiej części Twojego komentarza to informacje które mogłem zawarłem w mailu a dokładne będą przedstawione 10.10 na spotkaniu on-line. Wystarczy się zapisać i wziąć udział a dalej podjąć decyzje.To są odszkodowania za SPAM w dużej mierze załatwiane polubownie i wbrew pozorom dość skutecznie. Dzban wodę nosi dopóki się ucho nie urwie i wszędzie ludzie mogą mataczyć dopóki się ktoś za to nie weźmie (patrz chociażby kwestie VAT za poprzedniej ekipy rządzącej a teraz).

   1. A jakież to mataczenie w VAT uskuteczniała poprzednia ekipa. I jakie to cudowne środki i sukcesy ma na koncie” dobra zmiana”?
    Odpowiedź ” wszyscy to wiedzą” uznaję z góry jako kiepską☺

    1. No skoro jesteś osobą która nie wie to cóż na to poradzę widać i takie osoby się zdarzają to oznacza że powinno być ” prawie każdy o tym wie”.

     1. Zamiast ” prawie każdy to wie” powinno być „prawie każdy w to wierzy”. Czyli taka prawda wiary. A jak wiadaomo prawda wiary jest prawdą tylko dla wyznawców. A dla pozostałych tylko drugą i trzecią odmianą prawdy.

     2. Widzę, że kolega należy do tej totalnej mniejszości która „białe” określi każdym innym kolorem tylko nie białym. No ale cóż tacy też muszą być.

     3. To akurat jest prawda, kolor który widzimy to ten który został odbity od przedmiotu. Przykładowo z pozoru czerwone jabłko posiada wszystkie kolory prócz czerwonego bo ten został odbity. Rzeczy nie są takie jakimi je widzimy, większość albo nawet wszystko to iluzja.

    1. Tak wydaje się że to 112.40 powinni dotknąć ale nawet przy obecnej formacji można to zrobić pin barem a może i zanegują formację i zejdą tam a nawet niżej. Samo pojawienie się formacji na strefie jest ważne ale jak każda formacja musi zostać potwierdzone.

 3. wydaje mi sie ze przy kghm po wczorajszej sesji nie ma formacji odwracajcej krótkoterminowy trend spadkowy bo chyba to ma Pan na mysli

 4. Marco – to jest tożsama formacja z harami. Ale nie ma handlu które by formację wybiło. A właściwie akurat ta formacja to już jest handel poniżej więc poszła….

  Co nie znaczy że kghm nie odbije napisalem o samej formacji.

 5. JA ugrałem dzisiaj 35 pkt NA CZYSTO grając na min.,na sesji,a wy dalej …..może a może ……liczy się system i tyle…..reszta o kant…

 6. Seweryn, w nocy jabłka nie są czarne. To się nazywa relatywizacja rzeczywistości, związane jest z maksizmem kulturowym, tzw lewactwem. Nie idź tą drogą… Poczytaj/posłuchaj to się oświecisz i zrozumiesz świat, że zimne jest zimne, białe jest białe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *