Analiza weekendowa 18-22.09.2017

Zapraszam do obejrzenia kolejnej odsłony „weekendowe”. Oczywiście jak to ma zawsze miejsce, cała Analiza Weekendowa podzielona jest na 3 części: indeksy, akcje-WIG 20 i rynek walutowy. Zachęcam również do dzielenia się swoimi przemyśleniami i analizami na temat obecnej i przyszłej sytuacji rynkowej.

 1. Indeksy giełdowe

2. Akcje z indeksu WIG 20

3 Rynek walutowy

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27 Replies to “Analiza weekendowa 18-22.09.2017

 1. Witam
  FW20
  Założenia na dzień dzisiejszy dla fw20 nadal bez zmian, przypomnę poprzedni wpis dopuszczałem ruch do 2514, obecnie jest on już niższy i wynosi 2510 w grze dt, a założenia na spadki broni poziom 2503 w cenach zamknięcia. U mnie w grze połowa L, uzupełnię je chętnie na poziomie 2476-8 z chęcią sprzedaży kompletu na 2499. Po zachowaniu poznam czy w tym ruchu dotrą do 2502-5 i tutaj sprzedam S. Małej fali nie nazywam, powinna ona grać w zakresie poziomu 2476-2510 w max. Jeśli te założenie jest w grze to wchodzą w założeniu fale z H1, a z nich czytam test poziomu 2420-2400. Pokazanie 2400 to znak, że rynek mają miśki pod kontrolą, odpowiedź do 2 sesji, a środa powinna być bardzo dynamiczną sesją. Obiecałem szkice, mam je zrobione, pozwólcie, że na obecnym etapie będę dokonywał założeń czytając ten wykres, udanych, pzdr.

 2. CHERRY wielkie dzięki ,ja też dt ale korzystam z Brooksa,dla mnie to świetne uzupełnienie i kontrola założeń z niecierpliwością czekam na szkice-jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI

 3. Wpis dt na godz. 10.25, dzisiejszy dołek broni ruchu na 2495, do obserwacji. Wystawiam na 2474 SL dla połowy L, TP na 2494, 2499.

 4. CHERRY….czy ty zdajesz sobie sprawę jakie głupoty piszesz…..jak widać jesteś leszcze młokosem,który myśli ze na wszystko ma odpowiedź…..

  1. Sorry że puściłem ten komentarz ale chciałem tylko aby wszyscy zobaczyli jaki z Ciebie jest troll który ciągle się myli, wypisuje same głupoty a do tego obraża innych. Bibi od tej pory masz szlaban na jakiekolwiek dziwne wpisy!!!!!!!!!!!!!!

 5. Założenie dt na godzinę 11.15. W grze L, poziom gry 2487, stoją pod 90, bo tutaj może zakończyć się fala mała ii, ja jednak wybiłbym SL i pokazał ten poziom 2495. Dalej mamy to co lubimy najbardziej fale iii w 3 w rozszerzeniu, ale dopiero potwierdzi to dołek, więc jeśli rynek wymyśli korektę złożoną to jeszcze troszkę to potrwa, S mam już na 2482 i oczekuje TP na 95, jak staną na 95 rozważę S, udanych.

  Bibi proszę pytaj o fw, chętnie odpowiem, a wpisy są dla blogowiczów Darka, więc i dla Ciebie, pzdr wszystkich.

 6. przyglądając się w20 1h, coraz bardziej jestem skłonny przyjąć założenie ,że znajdujemy się w klinie kończącym ,gdzie i-2174-2422, ii-2422-2289, iii-2289-2550,teraz robimy iv powinna zejść w okolice 2400 i póżniej już pozostanie v.?

 7. Panie Darku czy jeżeli założymy, że PGE już po korekcie to na jaki poziom należało by zwrócić uwagę, 14 zł ??? Ewentualnie stopa można by dać na piątkowych minimach…

  1. Tak 14 jest teraz tym poziomem który powinien zostać wybity jeśli ma być powrót do wzrostów. Warto zobaczyć co powstanie po dzisiejszej sesji bo zanosi się na Gwiazdę Poranną na strefie wsparcia.SL pod piątkowym minimum.

 8. Obecna sytuacja na fw20, dzisiejszy dołek broni założenie i kierunku w okolice 2500. Małe fale można założyć, że czas na falę e (fałszywkę) w trójkącie ukośnym. Obecnie jestem bp, ale szukam L, tylko niech oberwą rynek w okolice 2478, kolejne podejście pod 90 i wybicie to możliwość ruchu nawet do 2510, pozostaje obserwacja, udanych.
  Pzdr

 9. Darek a dlaczego brak domknięcia luki na wig20 to argument przeciwko wzrostom a niezamknięta luka na dax to argument za wzrostami?

  1. Źle to odbierasz. Nie powiedziałem że brak domknięcia luki to argument przeciw wzrostom a powiedziałem że nie jest mile widziane kiedy rynek podążą w kierunku domknięcia luki i zostawi tylko kilka pkt. Na DAX na tę chwile jest zupełnie inna sprawa bo tam nikt nie próbował w ten sposób domknąć luki. U nas była mocna korekta, która weszła w zakres luki tam nawet nie zbliżali się do minimum świecy która zrobiła lukę. Różnica w sytuacji i różnica w tym co powiedziałem a tym co odebrałeś. Mam jednak nadzieję że teraz już jest ok. I na koniec nawet domknięcie luki nie jest argumentem przeciw wzrostom. W naszym wypadku po prostu kiedy już tyle zrobili to jest znacznie większe zagrożenie że jeszcze raz spadną aby ja jednak domknąć.

 10. Dzisiaj to już ostatni wpis, wszystko na rysunku, fala 3w5w3 rozpoczęta od 2490 z celem na 2420. Jeśli byk jeszcze chce powalczyć to tylko zamknięcie nad 2480 może mu dużo pomóc, a minimum nad 2470 (wtedy małą fal 2w3w5w3), udanych. Jestem bp popatrzę co zrobią na 2452-3, pzdr

 11. I zmęczenie po pracy, zaśmiecam forum, poprawna nazwa fali, zakładam, ze jesteśmy w spadkowej fali A, korekcie całego impulsu więc gramy falę 5w3wA jeśli konstrukcja to 3 fale lub 5w3w1wA jeśli pierwszy człon będzie impulsem.

 12. Dodam że ,znowu was zrobią w bambuko, ale ja jestem wyczulony na takie zagrania, ostanie 2 godz. to akumulacja, a zamknięcie dzisiejsze wskazuje na otwarcie jutro się luko….raczej na plusie….

 13. cherry, ja na Twoich wypowiedziach 3 raz z rzędu zarobiłem, więc szacunek. Nie wyszło Ci do końca, ale ja nie byłem zachłanny i skasowałem co swoje.
  Tak więc, trzymaj tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *