Komentarz przed sesją 19.09.2017

Pierwsza sesja nowego tygodnia upłynęła pod znakiem delikatnego wzrostu indeksu WIG 20. Zyskał on na wartości 0.14% i zakończył dzień na poziomie 2502. Niestety obraz graficzny w postaci wykresu świecowego nie jest zbytnio optymistyczny mimo zakończenia „na plusie” poniedziałkowej sesji.

wig20

Widać wyraźnie nieudaną, kolejna próbę ataku w kierunku strefy oporu na poziomie ok. 2535-2540. Powstały Pin Bar, nie pierwszy już w lekko spadkowej konsolidacji daje cały czas „zielone światło” dla ruchu w dół w kierunku strefy wsparcia na ok 2480 czy też niżej do poziomu ok. 2460 gdzie wypada OB nie wykluczając re-testu wybitych 24.08 poziomów dwóch szczytów na ok. 2425. Jednak w takim interwale czasowym każda z trzech możliwości stanowić powinna powód do szukania kupna.

fw20intra

To o czym wspomniałem przy omawianiu indeksu jeszcze lepiej widoczne jest na wykresie intra kontraktów na ten indeks. Wczorajszy początkowy wzrost doszedł do strefy oporu „na koronę” czyli w okolice 2530 i nastąpiła natychmiastowa reakcja podaży, która wczoraj zakończyła się wyraźnym cieniem na poziomie strefy wsparcia w okolicy 2500. Wspomniana strefa wsparcia wzmocniona jest poziomem zniesienia 61.8% co widać po 5 próbie zatrzymania ruchu spadkowego na jej poziomie. Wspomniana ostatnia obrona strefy wsparcia sugeruje nam, że kontrakty powinny odbijać w kierunku 2520 gdzie znajduje się istotna wewnętrzna strefa oporu. Do tego poziom ten miałby również znaczenie z perspektywy ostatecznego obronienia czy też utraty strefy na 2500. Zatrzymanie na 2520 i powrót do spadku może spowodować utworzenie RGR. Wybicie 2520 i dalej 2530 będzie najprawdopodobniej częścią ruchu na nowy szczyt. Osobiście uważam, że sytuacja inwestycyjna jest mało komfortowa a możliwość zejścia poniżej 2500 na tyle duża, że do zaangażowania na tym rynku potrzebne są „lepsze informacje”. Inaczej będzie to wyglądać po ewentualnym zejściu poniżej 2500 i dojściu do rejonów 2480 gdzie jest znacznie lepsze miejsce do szukania L a w przypadku wybicia również 2480 podane wcześniej poziomy będą takimi miejscami do intensywnej obserwacji.

dax

Na DAX został wreszcie zrealizowany „wystrzał w górę” jaki zapowiadał układ świec o którym pisałem rano 14.09 jednak na nieszczęście byków jego realizacja nastąpiła w najgorszy z możliwych sposobów. Wysokie otwarcie i czarna świeca, choć z jednej strony to „tylko domknięcie luki” to jednak znacząco wzrosło zagrożenie utworzenia się większej nieco korekty spadkowej. Ten „czarny scenariusz” lepiej widoczny jest na wykresie intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Zejście ceny poniżej strefy wsparcia , jeśli okaże się skuteczne to na bazie geometrii jak i układu mniejszych fal możemy spodziewać się spadku w rejony 12450. Jeśli natomiast cena powróci ponownie nad strefę . teraz już oporu, to wówczas ruch na nowy szczyt jest jak najbardziej możliwy choć może to być wykończenie impulsu od 5.09 i wybicie nowego szczytu nie musi być okazałe.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6 Replies to “Komentarz przed sesją 19.09.2017

    1. Naganiałeś na K po 2,5 spadł 20% to schowałeś się do nory na pare miesięcy. Syndrom przywiązania ofiary do oprawcy. Uważaj na podłogę bo jeszcze raz zaliczysz 1,8.

  1. Odkupił bym tego funcika i zagrał pod Darka Weekendowa prodnoze , ale jak Nas100 nie wyjdzie szybko na nowy szczyt to jest zagrożenie , że korekta się pogłębi .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *