Komentarz przed sesją 29.08.2017

Za nami pierwsza sesja nowego tygodnia, która była wspaniałą kontynuacją dotychczasowego rajdu byków. Indeks WIG 20 dołożył do swojej kolekcji kolejne 2.41% wzrostu i zamknął dzień zaledwie niespełna 3 pkt pod maksimum dnia na poziomie 2531. Tak naprawdę to nie ma zbyt wielu informacji do przekazania z wyjątkiem tych, że …..

…. indeks rośnie jak szalony i nie zdradza najmniejszych oznak aby to miało się skończyć.

wig20

Kolejna duża biała świeca, kolejny poziom oporu przebity bez najmniejszych problemów. Widać, ze rynek ma zamiar pokonać poziom 2550, który był najczęściej powtarzanym poziomem jeśli chodzi o docelowe miejsce dla naszego indeksu. Jednak to co widać na wykresie wskazuje raczej, że tylko kwestia czasu będzie wybicie okolic 2630 czyli poziomu po którego wybiciu będzie można śmiało mówić o bardzo prawdopodobnym wejściu w znacznie większą hossę niż ta do tej pory. Oczywiście aby wszystko było jasne, jeśli dojdzie do wybicia 2630 to nie spodziewajmy się, że kolejne kilkadziesiąt procent na indeksie otrzymamy bez wzięcia udziału w jakieś wyraźnej korekcie. To raczej byłoby trudne. No dobrze koniec prognozowania. Tak na dobrą sprawę możemy teraz tylko przypatrywać się na poziomach 2550 , 2600 i wspomnianych 2630 jak zachowa się indeks a w przypadku pojawienia się ruchu przeciwnego dopóki nie “padnie ” 2425 dopóty można szukać tylko okazji do kupna.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów, zapewne wielu inwestorów dopatrzy się już wykończonego niemal impulsu wzrostowego. Jest już wyraźnie widoczna struktura 5 fal. Jednak osobiście przestrzegałbym nawet tych najkrótszych graczy przed próbami łapania szczytu. Taki wzrost ma prawo rozbijać się falowo na znacznie bardziej rozbudowane struktury.

dax

Ostatnie dni to pokaz, że rynki nie zawsze musza iść w podobnych kierunkach a jakość wzrostu na naszym rynku w porównaniu do tego co dzieje się na DAX czy S&P powinna wielu niedowiarkom dać dużo do myślenia. Wspomniany DAX zakończył wczoraj sesję na niższym poziomie co idealnie wpisuje się w założenia jakie powzięliśmy już jakiś czas temu. Wczoraj atak na dolne ograniczenie nie zakończył się jeszcze sukcesem niedźwiedzi ale wiele wskazuje na to, że takie zwycięstwo to tylko kwestia czasu i to wcale nie długiego. Tu dalej celujemy w spadki do poziomu 11900 dalej 11700 a może i nawet 11400. Zmiana takich “założeń” mogłaby mieć miejsce dopiero po wybiciu strefy oporu na ok. 12300. Bez tego patrzymy tylko w dół.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX mieliśmy wczoraj to co pokazywałem w weekendowej czyli wybicie w dół strefy wsparcia w rejonie 12150 . Rynek dotarł do poziomu 12095 i w związku z dolnym ograniczeniem trójkąta jak i układem geometrycznym Leonardo , powstała formacja odwracająca trend (Objęcie Hossy) i rynek odbił. Jednak należy zwrócić uwagę, że odbicie zdołało zaledwie dojść do wymiaru OB by natychmiast zostać odrzucone. To pokazuje, że na tę chwile jedyne co można zakładać to wybicie dołem trójkąta i ustanowienie nowych dołków.

18 Replies to “Komentarz przed sesją 29.08.2017

 1. U mnie pozycja S wybita -40pkt. Na przekór wszystkim okazało się że korekty nie było za to jest kolejny impuls wzrostowy ku zaskoczeniu większości analityków. Kolejny piękny wzrost którego nikt się nie spodziewał .

 2. piękna luka na zachodnich indeksach tanio dają to podbiorę troszkę tych L fsp 500 2428 tp 2540 , L f dax 12014 tp 12620 czekam u nas na lfw20. Udanych zagrań pozdrawiam

 3. Dzisiaj dobrym kąskiem będzie chyba dax , wykańcza korektę spadkową i kolejny ruch chyba wybije linię szyi orgr-a Może to być ostatni dzwonek do L w tej sytuacji.

 4. Stara zasada szybko rośnie,jeszcze szybciej spada,lecz wcale nie musi….Jak pisałem formacja Kraba to to stwór po którym jest albo A,albo C,albo pułapka…..POZDRAWIAM I ZNIKAM

  1. Teoretyk nam się trafił. Podałeś 3 opcje – nie idzie się pomylić.

   Imo impuls skończony ale czy z samego dołka czy dopiero teraz większa troszkę fala nr 4 czyli jakaś forma konsolidacji np na 50-70 pkt i potem kolejny strzał w górę?? tą opcję bym osobiście obstawiał czyli teraz korekta ale nie za ostra i potem jeszcze jedno wyjście wyżej w stronę 2600.

   Pozdrawiam
   Tomon20

  2. ..staram się sobie wyobrazić jak by to miało wyglądać jak piszesz A albo C na dzisiejszym wykresie. Poważnie pytam bo nie kumam.

 5. Na 13:30 nie widać na razie żadnego odwrotu. Ale wcale bym się nie zdziwił, gdybyśmy zakończyli dzień na plusie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *