Komentarz przed sesją 24.08.2017

Podczas wczorajszej sesji, pomimo ataku podaży , indeks zdołał wyjść na plus tzw. rzutem na taśmę czyli fixingiem. W efekcie zaliczył 0.16% wzrostu i zamknięcie dnia wypadło na poziomie 2391. Jest to już czwarta sesja pod rząd zakończona na plusie choć trzeba powiedzieć sobie jasno jest to wzrost “bez efektów”. 

wig20

“Bez efektów” ponieważ w dalszym ciągu nie została wybita strefa oporu ani maksimum Pin Bara z 16.08.  Można zatem stwierdzić, że na obecną chwile “cała para idzie w gwizdek”. Czy ta sytuacja ulegnie zmianie w tym tygodniu? Czy indeks zdoła wreszcie zrobić coś na co wskazywałby układ dzienny czyli wykonać ruch na nowe szczyty? Powiem szczerze, że mam co do tego coraz większe obawy. Oczywiście “dopóki piłka w grze” jak to mówił jeden z najlepszych komentatorów w historii Polski. Brak wyjścia na nowy szczyt i zmiana kierunku przed osiągnięciem poziomu 2425 nie będzie dobrym znakiem dla byków, pamiętamy o układzie dwóch szczytów na zbliżonym poziomie a i na niższym interwale również rysuje się widmo formacji z której cieszyć się mogłyby tylko niedźwiedzie.

fw20intra

Pierwsza ze stref jakie wyznaczyłem na wykresie intra kontraktów i o której pisałem wczoraj, zadziałała wywołując reakcję podażową. Jednak mimo wybicia dołka ostatniej korekty w ruchu wzrostowym, na fixingu udało się wyjść do poziomu o jeden pkt. niższego od szczytu. Co prawda dopóki cena nie znajdzie się nad poziomem 2394 dopóty dalej możliwa jest zmiana trendu na tym interwale ale osobiście uważam, ze raczej ruch wzrostowy będzie kontynuowany w kierunku 2400 i dalej może nawet 2415. Te rejony są bardzo istotne ze względu na oczekiwania nowych szczytów w ujęciu dziennym.

dax

Na DAX po białej wyraźnej świecy, wczoraj mieliśmy spadek który wyrysował czarną świecę z wyraźnym górnym cieniem. W efekcie najważniejsza strefa oporu dalej nie została wybita a cena od kilku dni porusza się w obrębie formacji Chorągiewki. Pamiętając o tym, iż na wykresie dziennym mamy krótkoterminowy trend spadkowy powinniśmy raczej spoglądać w dół i zapewne farmacja cenowa jaka na tę chwilę się tworzy jest również wskazaniem, ze własnie taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. Tu bardzo mocno wskazywałbym na rejony 11500 jakie powinny zostać niebawem osiągnięte przez ten indeks zakładając oczywiście wybicie dołem z formacji i równoczesne wybicie ostatniego dołka.

daxfutureintra

Na wykresie intra nic więcej raczej nie wskażemy bo tu jedynie widać bardzo wyraźnie poruszanie się w trójkącie i jedyne co nam pozostaje to oczekiwanie na wybicie z niego bądź zagrywanie od bandy do bandy ale w takim wypadku musimy mieć świadomość że zasięg jest coraz mniejszy a ryzyko wybicia rośnie.

38 Replies to “Komentarz przed sesją 24.08.2017

 1. Nowego szczytu raczej nie będzie, ale podejście jest możliwe. Od poniedziałku szansa na poważne tąpnięcie, ale tylko szansa. Tak, czy siak, dzisiaj warto szukać zwrotu.

 2. Chciałbym tu przypomnieć moją analizę sprzed 3 miesięcy która jest ciągle aktualna a która okazała się dla niektórych czarną magią .

  http://dariuszbartlomiejczak.pl/2017/06/01/komentarz-sesja-01-06-2017/

  To podstawowe założenia AT. Na jednym z wykresów jest tam wiązka techniczna, która była dnem korekty spadkowej .
  Dlaczego o tym piszę. Uważam że jedna z linii tej wiązki po odpowiedniej aktualizacji do stanu dzisiejszego warta jest milion dolarów jako prognostyk na przyszłość oraz jako bardzo szybki sygnał zmiany trendu. Należy zachować jedynie 1-2% margines błędu oraz wpisać w ryzyko możliwość wystąpienia ruchu powrotnego.

  http://www.bankfotek.pl/view/2093369

  1. Czarną magią to było łapanie szczytu od 2000 pkt i później szukanie L (jak sam zauważyłeś ) w 3 miesięcznej konsolidacji .
   Pozdro

   1. Powyżej tej czerwonej linii szukanie L natomiast poniżej S na długi termin bo to będzie już raczej zmiana trendu.

 3. Panie Darku, przy okazji wybijania ostatniego szczytu pokusił się Pan o szybką historyczną analizę formacji która powstała na szczycie. Jak zapamiętałem statystycznie w większości przypadków formacja nie była negowana. Tak się przyglądam na dzisiejszego nietoperza / na tą chwilę / – idealnie wpasowałby się w zakończenie powstałego impulsu i potwierdził statystykę ::))

  1. Ja na tę chwilę zwróciłbym uwagę na obrót. Cały wzrost na malejącym obrocie a teraz dwie godziny niedaleko szczytu i nagle 240 mln trochę dziwne aby to grube ręce brały za to to że “Kowalski już widzi 2550 to mi bardziej pasuje. Jednak oczywiście czekam na ceny i świece.

   1. Uważam że może mieć to jakiś sens ale SL to nie ma żadnego sensu.Zakładam, że łapiesz totalnie szczyt nawet bez formacji świecowej co ja osobiście uważam za błąd ale w takim wypadku Twój SL powinien być nad szczytem a nie na poziomie szczytu.

     1. Szczyt raczej zostanie wybity bo większość ma SL przy szczycie i trochę powyżej , a S jak najbardziej ale po wybiciu SL -ów, tak do około 2460

     2. Bez względu na to czy Ci się uda czy nie to teraz sytuacja stała się jeszcze gorsza dla byków niż było to jeszcze wczoraj. Tak przynajmniej to widzę a jutro rano pokażę.

 4. DAREK nie rozśmieszaj mnie , zrób sobie taką analize , wpakowałeś grube miliardy na początku roku w WIG 20 , masz 20% zysku plus zysk z waluty , oddasz premie na koniec roku ?

  nie naganiaj na spadki jak Białek chyba że masz w tym jakis interes

  1. Rozśmieszasz Ty swoimi wpisami o wzrostach lub spadkach dokładnie w ich końcowej fazie. Jeśli napisałem gdzieś o zakończeniu hossy to mi to pokaż. To że Ty masz swoje tłumaczenie moich wypowiedzi to jest Twój i tylko Twój problem. Ja akurat widzę mocniejszą korektę w rejony 2260 i kolejny silny ruch wzrostowy nawet w rejony 2550-2600. To jest moja baza. Do białka mnie nie porównuj bo nie życzę sobie abyś mnie obrażał. Najlepiej będzie jak zajmiesz się tym co potrafisz najlepiej czyli bieganiu po stu blogach i jeszcze kilku innych stronach.

   1. Darek , Białek pracuje w instytucji która ma w zarządzaniu koło 30-40 miliardów zł w funduszach i robi dla nich analizy a ty co najwyżej ze swoich zarobków możesz jechać na tydzien na ryby nad jezioro , to porównanie to jak słonia z mrówką ,

    szukaj dalej powodów do spadku , dzisiaj obrót nie pasuje , i tak non stop od 4 sesji a WIG 20 marne 90 pkt wyżej ,

    1. ale masz racje Białek już tydzien temu jak zobaczył udział niedźwiedzi od razu wycofał prognoze spadku Tobie zajęło to 4 sesje

    2. A Ty wiesz co ja mam. Niestety widzę u Ciebie zawzięty powrót Twoich dolegliwości a to oznacza bardzo dużo bo one zawsze pojawiają się u Ciebie w ciekawych momentach. Pora abyś zostawił bloga na kilka tygodni jak ostatnio i odpoczął to może naprawdę pomóc w Twoim zdrowiu psychicznym i emocjonalnym. Możesz położyć się w domu który wybudowałeś w pół roku za pieniądze zarobione w kilku transakcjach i odpoczywać aż nie wrócisz do formy.

 5. w usa przewaga krótkich to pójdą w górę as usual

  aaii.com/sentimentsurvey/sent_results

  38 % S do 28 L i kto ma tutaj dać zarobić ? oczywiście, że eskowicze będą pożywką dla L

 6. Dariusz Bartłomiejczak pisze:
  24 sierpnia 2017 o 14:31
  Bez względu na to czy Ci się uda czy nie to teraz sytuacja stała się jeszcze gorsza dla byków niż było to jeszcze wczoraj. Tak przynajmniej to widzę a jutro rano pokażę.

  Darek i wszystkie misie blogowe coraz lepiej , nowy szczyt ale dla BYKA to fatalnie ,

  Darek powiem ci jeszcze jedno bo ty jesteś z opcji pisowskiej , wiesz kiedy ostatnio była wielka HOSSA za jakiej ekipy i na jakim poziomie się skonczyło , nie wiem dlaczego negujesz cały czas ich dorobek , PiSiorki to mega hossa nie ma sprzedaży pakietów , nie ma dywidend , nie ma nowych podatków od kopalin , nic tylko kupować i to rynek robi , a tutaj zamiast grać na wybicie fali B korekty na 2403 pkt to szukają szczytu , no ale Darek trzeba przyznać że skutecznie im przekazałeś w zeszłym tygodniu jak to twoja mega wiedza widzi odwrócenie trendu , 110 pkt w 3 sesje dla Byka czyli nokaut niedźwiedzia i prognozy , nawet rano ci obrót nie pasował ,

  Darek jak nie masz argumentów to wszystko wyciągasz dlatego nie dziwię sie że jesteś za pisem oni tak samo jak ktoś ma inne zdanie to najlepiej go do kicia wsadzić ,

  1. Argumentów to Ty nie masz bo jesteś zbyt kiepski w te klocki. Już raz Ci pisałem poczytaj sobie kiedy Ty zawsze piszesz o hossie a kiedy o bessie czy inaczej kiedy o spadkach a kiedy o wzrostach. Popatrz kiedyś na wykres całościowo i wtedy będziemy mogli porozmawiać inaczej niestety nie da się bo masz zbyt obcisłe klapki na oczach. I tak na sam koniec mącicielu, poczytaj komentarze poranne z ostatnich kilku dni, Twoja ślepota i … nie będę używał nic więcej, doprowadziła Cię do tego, że nie zdołałeś zrozumieć co pisałem. Masz jak byk napisane, że z ujęcia dziennego powinniśmy osiągnąć nowy szczyt i tak się dzisiaj stało a to że zwracałem uwagę na pewne poziomy jako zagrożenie to jest inna kwestia. Gdybyś Ty choć w części był tak skuteczny w swoich “prognozach” to można byłoby z Tobą rzeczowo porozmawiać. Dziwie się, ze nie potrafisz nawet dostrzec tego w jaki sposób powstaje obecna fala wzrostowa i jak ona się ma do całego wzrostu od 2016. No ale to już nie moje zmartwienie.

 7. Wyniki wszystkie s na sl stare zagranie goldmanow jutro sanki a ja S na fw 2458 z końcem sesji.
  Qubusiu na dniach będziesz miał po hossie i longtey twoje pójdą w niepamięć . Longterm yyy 🙂

 8. podoba mi sie prowadzacy jedyna sluszna linia kto neguje szorta jest beeeee brawo ale czy ma Pan racje tym razem pokaze znowu brzydki rynek?

  1. Widzę że kolega kolejny z tych co mylą pojęcia. Czy nie napisałem wyraźnie wczoraj czy przed wczoraj i nie piszę o tym od kilku dni że jedyna słuszna pozycja to L bądź stanie z boku jeśli nie ma się przekonania do wzrostów? Radzę sprawdzić i nie pisać takich głupotek. Zagrożenie o jakim dzisiaj wspomniałem a jutro pokaże wynika z całego wykresu ale nie oznacza że już spadamy ale tyle i tylko tyle że weszliśmy najprawdopodobniej w ostatnia fazę wzrostów całego impulsu od stycznia 2016 po której rozpocznie się korekta całej dotychczasowej hossy. Czy mamy teraz klin czy może dopiero zaczęła się 3 w 5 nie wiem do końca.

 9. Jednak strefa którą wyrysowałem i na fw20 (ale na serii U) :

  Tom’as pisze:
  25 lipca 2017 o 17:53
  o tą strefę mi chodzi :
  http://www.bankfotek.pl/view/2088695
  całkiem fajne zamknięcie dzisiaj

  dała ponownie fajne miejsce do zagrania 🙂
  http://www.bankfotek.pl/view/2093458
  ja niestety bez pozycji L 🙁 (czasem uciekają fajne zagrania i trzeba to strawić) ale po dzisiejszej świecy wchodzenie na krótko to chyba niezbyt rozsądne rozwiązanie ?
  Pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *