Komentarz przed sesją 14.07.2017

Tak naprawdę, to wczorajszy wzrost indeksu WIG 20 o 0.40% do poziomu 2351, nie zmienił wiele w sytuacji technicznej i długo zastanawiałem się czy w ogóle zamieszczać dzisiaj komentarz. Postanowiłem jednak kilka zdań napisać ponieważ są ciekawe kwestie widoczne na wykresach.

wig20

Od dwóch dni mamy zwiększone obroty na naszej giełdzie i to dość widocznie względem poprzednich kilkunastu sesji. Efektem wzmożonych działań inwestorów jest jednak podejście pod strefę oporu a nie jej wybicie. To nakazuje zachować ostrożność po stronie byków. Jeśli jednak rynek wybije strefę , nie naruszy tylko wybije, to wówczas będzie można założyć, iż te większe obroty zaowocują wyraźnym wyjściem na nowe szczyty. Brak wybicia strefy to raczej ponowne spojrzenie w dolne rejony konsolidacji i wzrost szans dla niedźwiedzi czyli wybicia jej dołem.

fw20intra

Na wykresie intra, kontrakty na indeks WIG 20, nie zdołały wybić poprzedniego szczytu ale zamknięcie wypadło nad linia trendu co daje takie możliwości na dzień dzisiejszy. W przypadku cofnięcia i zejścia poniżej wczorajszego dołka będzie trzeba wziąć pod uwagę możliwość ruchu spadkowego w kierunku strefy wsparcia na ok. 2315 choć w ujęciu typowo DayTr. ciekawym miejscem może okazać się już 2330 gdzie mogłaby nastąpić zmiana co dawałoby szanse na utworzenie pełnego impulsu wzrostowego.

dax

Po środowym wystrzale w górę, na DAX, wczoraj powstał Pin Bar w reakcji na dojście do strefy oporu patrząc jednak na bliskość poziomu 61.8% zniesienia całego spadku zakładam że maksimum tej formacji świecowej może być jeszcze testowane. Oczywiście tu na obecną chwilę zakładam ruch na wyższe poziomy ale w przypadku braku zanegowania Pin Bara i w następstwie jego potwierdzenia, wzrośnie silnie prawdopodobieństwo kolejnej fali podażowej schodzącej poniżej ostatnich dołków. Oczywiście zanim to ewentualnie nastąpi byki powinny uaktywnić się w okolicach strefy na 12500 i podjąć próbę niedopuszczenia do takiego spadku.
Wybicie obecnej strefy oporu to dalszy ruch najpierw w kierunku 12850 gdzie umiejscowione jest ostatnie zagrożenie dla wyjścia na nowy szczyt, a następnie własnie na nowe historyczne poziomy.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX widać wyraźnie jak niewiele brakuje do rejonu 61.8% zniesienia i strefy cenowej jaka na tym poziomie się znajduje. Obecne “zamieszanie” w postaci konsolidacji utworzone na wewnętrznej strefie oporu może mieć, tak przynajmniej zakładam, dwa scenariusze rozwiązań. Pierwszym jest tworzenie korekty płaskiej co w efekcie powinno dać wyjście górą w kierunku strefy na ok. 12700 i drugie kiedy powstanie mały RGR i po wybiciu linii szyi rynek zejdzie w okolice 12570 a dopiero następnie powstanie ruch kończący impuls od drugiego dołka formacji DB.

28 Replies to “Komentarz przed sesją 14.07.2017

  1. BLUE CIPY bo Swig cały czas w dół , tak było w 2007 jesienią WIG 20 robił nowe szczyty ale małe już spadały ,

 1. Obniżenie dźwigni finansowej na rynku Forex na 1:25 i jeszcze kilka innych zmian.Możesz kilka zdań w tym temacie napisać co o tym myślisz.

 2. Moi drodzy nikogo nie nie będę drażnił…. u nas to jest B w zygzaku,będzie kubeł zimnej wody na rozpalone głowy….(TYGODNIOWY JEST KLUCZOWY)

  1. Pani Ewo indeks wrócił powyżej 12500 , teraz kluczowy poziom 12575 dopóki nie zostanie przebite 12500 na zamknięciu ja czekam z otwieraniem S. Jest to niedaleki poziom moim zdaniem warto się wstrzymać . Teoretycznie wzrost na Dax przypomina trójkę korygującą ale początkowa faza zawsze przypomina korektę.

   1. Bardzo dziękuję za ostrzeżenie. …ale muszę spróbować bo moje wskaźniki pokazują szansę…na opcjach problemem jest duży spread

 3. na H1 jakby teraz cofnęli do 2350 to będziemy mogli zagrać na korone ,

  o 14 30 będzie duży mocny ruch na wszystkim po danych z USA ,

 4. u nas fala C w trakcie ……uwaga c posobna do 3…..wszystkie systemy gry padają……NIC NIE DZIAŁA…..

 5. na Nikkei mamy 5 fal od stycznia 2016 i teraz koncówka w klinie , patrząc co robi jen wygląda na zmiane trendu ,

 6. Ja narazie trzymam tą S chociaż moje założenia zawiodły . Przymkne na powrocie . Mam pytanie do gospodarza iloma falami według Pana zrobiliśmy ten wzrost . Ja doliczyłem się tylko 3 do teraz . Inaczej to Wygląda jak się spojrzy na liniowym , ale nie wiem czy jest sens liczyć w ten sposób ?

  1. Moim zdaniem od momentu korekty z 2015/2016 robią teraz najprawdopodobniej 5 w 3 ale bezpieczniej jest powiedzieć że są w 3.

    1. No trendu spadkowego to my tu nie mamy. Spadek od szczytu jest “trójką” która nie wybiła dołka ostatniej korekty spadkowej przed szczytem. Innymi słowy nie ma niższego dołka.

     1. rozumiem że mówi Pan o tym abc , bo jeśli tak to ja tu widzę niższy szczyt i niższy dołek
      https://invst.ly/4dqa3
      więc chyba dopóki nie wybiją wierzchołka “b” to trend jest spadkowy – czy może ja to źle rozumiem ?

     2. Tom’as o trendzie spadkowym będzie można zacząć mówić wówczas kiedy padnie strefa na której oparł się dołek oznaczony jako c. To ją wyznacza właśnie ostatni dołek korekty przed szczytem i to on musi być złamany aby móc zacząć myśleć o zmianie trendu. W tej chwili zatrzymanie spadku na strefie czyli brak wybicia tego dołka oraz fakt że ruch spadkowy od szczytu wykonał 3 fale daje podstawy aby sądzić, iż obecny wzrost wybije nowy szczyt. Spadek bowiem na tę chwile jest typową korektą prostą schodzącą do poziomu jednego z dwóch na których cena rusza do nowego impulsu wzrostowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *