Komentarz przed sesją 12.07.2017

Choć sytuacja techniczna omawianych przez Nas rynków nie uległa jakieś zdecydowanej zmianie to jednak dzisiaj krótki komentarz zamieszczam. Wczoraj nasz indeks stracił minimalnie bo -0.13% i zakończył dzień na poziomie 2298. To nie zmieniło sytuacji w której cały czas znajdujemy się w konsolidacji ograniczonej poziomami ok. 2260-2360 a w ostatnim czasie nawet 2320. I tu wystarczy sam wykres.

wig20

Jeśli chodzi o wykres intra kontraktów to tu już jest coś na co warto zwrócić uwagę. Mianowicie tworząca się formacja trójkąta zapowiadająca raczej ruch w kierunku południowym.

fw20intra

Oczywiście po wybiciu tego trójkąta mamy jeszcze wsparcia na wspominanym wcześniej poziomie “głównym” w okolicach 2260 czy może dokładniej jeśli chodzi o kontrakty na 2253, a nieco wcześniej na ok. 2265 strefę wsparcia. Jednak wyjście z tego trójkąta dołem może przynieść nam dłuższy spadek czyli wybicie minimum na 2253 i realizację konsolidacji.

dax

Na DAX widać dobre sygnały dla niedźwiedzi. Tu wyraźny Pin Bar na strefie oporu i najprawdopodobniej przed nami atak na ostatni dołek. Z racji rozwiniętego spadku może to być ostatni ruch spadkowy w impulsie od szczytu a po nim może nastąpić korekta, co pozwalałoby na zachowanie dolnego ograniczenia konsolidacji na naszym indeksie, jednak nawet w takim wypadku w następstwie trudno byłoby liczyć na cos więcej dla byków jak tylko na korektę a po niej kolejny impuls spadkowy. To ma szanse zaprowadzić DAX w rejony 11700-12000.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX w ujęciu intra, po utworzeniu wczoraj silnego Pin Bara, po dojściu i naruszeniu strefy oporu na 12500, wskazują również na to, że po zakończeniu ruchu korekcyjnego jaki trwa powinniśmy spodziewać się kolejnej fali spadkowej. Obecnie znajdujemy się w rejonach gdzie jest idealne miejsce do zakończenia ruchu wzrostowego w ramach korekty i zapoczątkowania kolejnego spadku.

28 Replies to “Komentarz przed sesją 12.07.2017

 1. Darek wczoraj taki sam trojkat był na Eur/USD tez byłem pewny ze wybije dołem a wieczorem patrzę a tam 1 figura w gore , ropa i złoto Rez z korony na h2 wyszło w gore , jen sie umacnia po odbiciu of oporu to giełdy powinny spadać a Dax przy tak mocnym euro to samo chyba ze zawrócą ale siła euro ogromna do dolara

  1. Co do trójkąta to widzę jedna podstawową różnicę. Na “edku” był bardziej zwykły trójkąt tzn. dołki były coraz wyżej i szczyty były coraz niżej , typowy ruch korekcyjny korekta płaska czy właśnie trójkąt jak ktoś woli albo chorągiewka. U nas cienie sa nawet coraz niżej na dołkach więc tu wygląda to inaczej. Moim zdaniem zbyt dużo uwagi poświęcasz na korelacje między różnymi instrumentami a to nie musi dawać dobrego skutku. Zazwyczaj jak edek rośnie to jen też rośnie a tu od kilku dobrych tygodni całkiem inaczej. Jest jeszcze kilka takich “anomalii”.

 2. Darek a co myślisz o usd/jpy zmieniamy znów na trend w dól po wczorajszej i dzisiajszej zwałce , a na eur/usd przy tym 1,1480 na H1 to może koronę narysują ale w takim trendzie S grać to słabo , ale opory mocne coraz bliżej

 3. przegapiłem wczoraj wybicie ropy po zapasach i teraz pewnie nie dadzą się podłączyć na jakiejś korekcie

  1. Jeśli mówisz o brent to wygląda na to że może być korekta do poziomu ok. 47.30 w układzie pędzącej 1:1 i powrotu do przebiegającej tam strefy oporu która zamieniła się w strefę wsparcia. Jednak oczywiście nie wiadomo czy tak zrobią ale ropa uwielbia chodzić “schodami”.

 4. Dość szybko został zanegowany scenariusz z trójkątem o jakim rano pisałem. Teraz ważne są poziomy 2318 na FW i 2323 na WIG 20. Muszą być wybite jeśli mamy rosnąć. Mam jednak co do tego poważne obawy i zakładam że wybicia nie będzie a na wskazanych poziomach może zacząć się kolejny odwrót w kierunku południowym.

  1. Na h1 marubozu. Może być ciężko zejść pod 2305. Padnie 2305 może nastąpić zejście w kierunku 2250

 5. Jak wczoraj obnizalem śl na poziom wejścia nawet mi się nie śniło , że mogą ponownie wrócić do oporu ,a teraz to naprawdę czuję się już zmęczony tym wszystkim

 6. W czerwcu do portfeli dla inwestorów detalicznych wpłacono o 1,2 mld zł więcej niż z nich wypłacono. To oznacza, że w całym I półroczu sprzedaż netto sięgnęła 7,2 mld zł, podczas gdy rok temu wyniosła zaledwie… 190 mln zł.

  Jeżeli napływy do detalicznych funduszy inwestycyjnych utrzymają się na podobnym poziomie również w II półroczu, 2017 r. może się zbliżyć do rekordowego – w postlehmanowej historii rynku kapitałowego – 2013 r., gdy fundusze detaliczne pozyskały 16,4 mld zł – wynika z danych Analiz Online.

  to jeszcze hossa w 2 połowie roku przed nami przy takich napływach do TFI , lokaty prawie zerowe to nie ma się co dziwić

 7. Powoli, na kontraktach, dochodzimy do strefy oporu cenowego i zniesienia 61.8% ostatniego impulsu spadkowego. Zatem poziom ok. 2325 może okazać się bardzo ciekawym poziomem.

  1. wig20 2330
   ja teraz sprzedaje trochę akcji, gdzie widzę, chociaż niewielki zysk (1,5%-2%)
   coś mi się wydaje, że ta konsolidacja 2280-2340 może się przedłużyć,
   S&P nie pokazuje wyraźnego kierunku,
   zagranica może się u Nas bawić nawet do końca wakacji, przecież w przedziale 100 pkt, też można dobrze zarobić.

   1. zagranica to już dobrze zarobiła i napewno nie bawi się w 100 pkt , oni brali po 1650 do 2450 i jeszcze umocnili złotówke więc zyski mają gigantyczne , drobnymi to mogą się nasze mundrole z ofe i tfi bawić , zagranica to ma wolne

 8. do 2360 pkt to cały czas FALA B korekty w grze i jeszcze jedna noga w doł powinna być , ale z koszykarzami niełatwo się gra i bez płynności ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *