Komentarz przed sesją 12.07.2017

Choć sytuacja techniczna omawianych przez Nas rynków nie uległa jakieś zdecydowanej zmianie to jednak dzisiaj krótki komentarz zamieszczam. Wczoraj nasz indeks stracił minimalnie bo -0.13% i zakończył dzień na poziomie 2298. To nie zmieniło sytuacji w której cały czas znajdujemy się w konsolidacji ograniczonej poziomami ok. 2260-2360 a w ostatnim czasie nawet 2320. I tu wystarczy sam wykres.

wig20

Jeśli chodzi o wykres intra kontraktów to tu już jest coś na co warto zwrócić uwagę. Mianowicie tworząca się formacja trójkąta zapowiadająca raczej ruch w kierunku południowym.

fw20intra

Oczywiście po wybiciu tego trójkąta mamy jeszcze wsparcia na wspominanym wcześniej poziomie “głównym” w okolicach 2260 czy może dokładniej jeśli chodzi o kontrakty na 2253, a nieco wcześniej na ok. 2265 strefę wsparcia. Jednak wyjście z tego trójkąta dołem może przynieść nam dłuższy spadek czyli wybicie minimum na 2253 i realizację konsolidacji.

dax

Na DAX widać dobre sygnały dla niedźwiedzi. Tu wyraźny Pin Bar na strefie oporu i najprawdopodobniej przed nami atak na ostatni dołek. Z racji rozwiniętego spadku może to być ostatni ruch spadkowy w impulsie od szczytu a po nim może nastąpić korekta, co pozwalałoby na zachowanie dolnego ograniczenia konsolidacji na naszym indeksie, jednak nawet w takim wypadku w następstwie trudno byłoby liczyć na cos więcej dla byków jak tylko na korektę a po niej kolejny impuls spadkowy. To ma szanse zaprowadzić DAX w rejony 11700-12000.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX w ujęciu intra, po utworzeniu wczoraj silnego Pin Bara, po dojściu i naruszeniu strefy oporu na 12500, wskazują również na to, że po zakończeniu ruchu korekcyjnego jaki trwa powinniśmy spodziewać się kolejnej fali spadkowej. Obecnie znajdujemy się w rejonach gdzie jest idealne miejsce do zakończenia ruchu wzrostowego w ramach korekty i zapoczątkowania kolejnego spadku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 12.07.2017

 1. Qba pisze:

  Darek wczoraj taki sam trojkat był na Eur/USD tez byłem pewny ze wybije dołem a wieczorem patrzę a tam 1 figura w gore , ropa i złoto Rez z korony na h2 wyszło w gore , jen sie umacnia po odbiciu of oporu to giełdy powinny spadać a Dax przy tak mocnym euro to samo chyba ze zawrócą ale siła euro ogromna do dolara

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Co do trójkąta to widzę jedna podstawową różnicę. Na “edku” był bardziej zwykły trójkąt tzn. dołki były coraz wyżej i szczyty były coraz niżej , typowy ruch korekcyjny korekta płaska czy właśnie trójkąt jak ktoś woli albo chorągiewka. U nas cienie sa nawet coraz niżej na dołkach więc tu wygląda to inaczej. Moim zdaniem zbyt dużo uwagi poświęcasz na korelacje między różnymi instrumentami a to nie musi dawać dobrego skutku. Zazwyczaj jak edek rośnie to jen też rośnie a tu od kilku dobrych tygodni całkiem inaczej. Jest jeszcze kilka takich “anomalii”.

 2. janek pisze:

  Darek a co myślisz o usd/jpy zmieniamy znów na trend w dól po wczorajszej i dzisiajszej zwałce , a na eur/usd przy tym 1,1480 na H1 to może koronę narysują ale w takim trendzie S grać to słabo , ale opory mocne coraz bliżej

 3. janek pisze:

  przegapiłem wczoraj wybicie ropy po zapasach i teraz pewnie nie dadzą się podłączyć na jakiejś korekcie

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Jeśli mówisz o brent to wygląda na to że może być korekta do poziomu ok. 47.30 w układzie pędzącej 1:1 i powrotu do przebiegającej tam strefy oporu która zamieniła się w strefę wsparcia. Jednak oczywiście nie wiadomo czy tak zrobią ale ropa uwielbia chodzić “schodami”.

 4. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Dość szybko został zanegowany scenariusz z trójkątem o jakim rano pisałem. Teraz ważne są poziomy 2318 na FW i 2323 na WIG 20. Muszą być wybite jeśli mamy rosnąć. Mam jednak co do tego poważne obawy i zakładam że wybicia nie będzie a na wskazanych poziomach może zacząć się kolejny odwrót w kierunku południowym.

 5. janek pisze:

  no widzisz Darek co z tego trójkąta zostało z rana zostało ,

 6. Pawel pisze:

  S&P 500 mozliwe wyjscie góra z Diamentu ? ( wykres 3 miesiace ) . Jesli tak to pociagnie Wig.

 7. Łiktor pisze:

  Jak wczoraj obnizalem śl na poziom wejścia nawet mi się nie śniło , że mogą ponownie wrócić do oporu ,a teraz to naprawdę czuję się już zmęczony tym wszystkim

 8. janek pisze:

  W czerwcu do portfeli dla inwestorów detalicznych wpłacono o 1,2 mld zł więcej niż z nich wypłacono. To oznacza, że w całym I półroczu sprzedaż netto sięgnęła 7,2 mld zł, podczas gdy rok temu wyniosła zaledwie… 190 mln zł.

  Jeżeli napływy do detalicznych funduszy inwestycyjnych utrzymają się na podobnym poziomie również w II półroczu, 2017 r. może się zbliżyć do rekordowego – w postlehmanowej historii rynku kapitałowego – 2013 r., gdy fundusze detaliczne pozyskały 16,4 mld zł – wynika z danych Analiz Online.

  to jeszcze hossa w 2 połowie roku przed nami przy takich napływach do TFI , lokaty prawie zerowe to nie ma się co dziwić

 9. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Powoli, na kontraktach, dochodzimy do strefy oporu cenowego i zniesienia 61.8% ostatniego impulsu spadkowego. Zatem poziom ok. 2325 może okazać się bardzo ciekawym poziomem.

  • Agnieszka pisze:

   wig20 2330
   ja teraz sprzedaje trochę akcji, gdzie widzę, chociaż niewielki zysk (1,5%-2%)
   coś mi się wydaje, że ta konsolidacja 2280-2340 może się przedłużyć,
   S&P nie pokazuje wyraźnego kierunku,
   zagranica może się u Nas bawić nawet do końca wakacji, przecież w przedziale 100 pkt, też można dobrze zarobić.

   • janek pisze:

    zagranica to już dobrze zarobiła i napewno nie bawi się w 100 pkt , oni brali po 1650 do 2450 i jeszcze umocnili złotówke więc zyski mają gigantyczne , drobnymi to mogą się nasze mundrole z ofe i tfi bawić , zagranica to ma wolne

 10. kolo625@gmail.com pisze:

  Jakiś komentarz to sytuacji na Hubstyle Panie Darku?

 11. janek pisze:

  do 2360 pkt to cały czas FALA B korekty w grze i jeszcze jedna noga w doł powinna być , ale z koszykarzami niełatwo się gra i bez płynności ,

 12. janek pisze:

  14 30 Jankes włączył komputery i od razu kierunki o 180% w drugą wszędzie ,

 13. Koala_W pisze:

  Jedziemy na 2550

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *