Analiza weekendowa 03-07.07.2017

Zapraszam do “weekendowej”, która dzisiaj zawiera nowe elementy. Tzn. całość jak zwykle podzielona jest na 3 części: indeksy, akcje, waluty, jednak w tej 3 części omawiam dzisiaj tylko “edka” i “jena” a zamiast pozostałych par przeanalizuję EURPLN, USDPLN i GOLD. Tak dzisiaj złoto pojawi się w naszej weekendowej. Zatem serdecznie zapraszam do obejrzenia a także do pozostawienia pod materiałem video swoich komentarzy na temat sytuacji technicznej rynków.

1.Indeksy giełdowe:

2. Akcje z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

17 Replies to “Analiza weekendowa 03-07.07.2017

 1. Witam
  Pozwolę sobie przypomnieć o realnych zagrożeniach dla rynku na GPW.
  A. Krajowe
  1. Wejście w życie reformy emerytalnej z dniem 1.X.2017 r. obniżającej wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 60 i 65 lat. Ta zmiana implikuje, ze w ramach suwaka bezpieczeństwa OFE przyspieszają transfer środków do ZUS dla ok. 331 tys. potencjalnych emerytów.
  2. Z dniem 1.I.2018 r. OFE po przekształceniu w TFI przekażą 25 % środków do ZUS. Będą musiały spieniężyć najbardziej płynne aktywa – akcje dużych spółek.
  B. Zagraniczne
  1. Bańka Fed – 5 bilonów dolarów pustego pieniądza.
  2. Bańka EBC – 3 biliony euro pustego pieniądza.
  C. Niezidentyfikowany kryzys szeroko rozumiany, którego odmiana nawet nie jest brana pod uwagę.
  Reasumując:
  Ostatnie obroty na GPW dają podstawę, aby przypuszczać, że zagranica opuściła Warszawę . Słabość naszego rynku jest porażająca. A do tego możliwy jest krach na rynkach rozwiniętych.
  Pomimo optymistycznych sygnałów płynących z naszej gospodarki, to jednak w najbliższych miesiącach coraz wyraźniej widzę WIG20 =2000.

  Pozdrawiam

  1. już pisałem że reforma OFE nie wejdzie od 2018 roku a że za rok będą wybory to wcale bym się nie zdziwił jakby pisiorki rzuciły się po te pieniądze na kiełbasę wyborczą ,

 2. u mnie w biurze naczelny BYK od 2 miesięcy cały czas robi analizy spadkowe , także zobaczymy kto ma racje , Mwig to od lutego jest w konsoli , pytanie czy to na szczycie nie jest dystrybucja ?

  zapisuje sie ktoś na IPO PLAYa ?

  1. w około mnie same niedźwiedzie – pewnie słusznie,
   co nie zmienia faktu, że ten “krach” może być poprzedzony jeszcze jedną falą wzrostu na wig20 2550

   Play- odpuszczam
   trzeba większy wolumen zainwestować, żeby dostać większy kęs,
   wolę trzymać te środki na coś innego,

   1. Dokładnie jak pisze od listopada do września 2540-60 i tam takie profit nic się nie zmienilo risk on obowiązuje

  1. popyt powinien pojawić się już niedługo bo w tym tygodniu zaczynają wyniki w USA i to pokaże sentyment na rynku co po wynikach

  1. Widziałem ten wykres. Tylko, że stooq zmazuje lukę po dywidentach i dlatego wykres wyglada jak wygląda. Jakby spojrzejć na wykres na np: investing to nie ma tam żadnego RGR, wręcz Pan Darek pokazywał, że wybicie 130 na kghm wiąże się z powstaniem dużego ORGR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *