Komentarz przed ….

Dzisiaj przyznam że to chyba rozleniwienie po ostatnich dwóch dniach jest głównym powodem dla którego postanowiłem nie pisać komentarza. Oczywiście sytuacja techniczna dalej nie uległa zmianie choć już na intra można byłoby cos ciekawego powiedzieć. Jednak powstrzymam się z tym i zaczekam do weekendowej. Czytelnicy, którzy są ze mną od dłuższego czasu pamiętają, że co roku na przełomie czerwca i lipca zawsze miałem jeden tydzień wolnego z powodu wyjazdu. W tym roku wyjazd nie wypalił ale jakieś wolne od pisania i tak się przyda. Mam nadzieję, że nie maci mi tego za złe a od weekendowej wracamy do codzienności.

24 Replies to “Komentarz przed ….

 1. Jak nudno, to proszę bardzo link do zaktualizowanej tabelki, którą podawałem tutaj w ubiegłym roku:
  https://static.gpw.pl/pub/files/inwestorzy_w_obrotach_GPW_prezentacja.pdf
  Polecam stronę 2 i 6 🙂
  Nic się nie zmieniło, dalej na kontraktach i opcjach połowa udziału w obrotach to drobni i druga połowa to grubasy. Na kasowym natomiast 87% to grubasy, a tylko 13% drobni.
  Strona 6 pokazuje ilu jest tych grubasów, ciekawe ilu z nich gra na WIG20?
  Zachęcam do przemyśleń i wyciągania wniosków, czy istnieje coś takiego jak niewidzialna ręka rynku LOL

  1. Teraz kupowanie nie ma żadnego uzasadnienia. Trzeba było łapać na dane ruch do oporu. Teraz wybili strefę o której pisałem i bardziej prawdopodobne jest to, że zejdą do kolejnej na ok. 1200 A to już będzie wybicie linii szyi DT i bardziej spodziewałbym się spadku do ok. 1190 później re-testu linii szyi albo nieco większej korekty i powrót do spadku. Wybicie strefy o której pisałem jeśli będzie skuteczne otwiera drogę do poziomów niższych aniżeli dołek z listopada 2015. Celowałbym wówczas w ok. 900 lub nawet 750. Jedyna szansa to wybronienie strefy którą właśnie próbują rozjechać.

 2. Jak gruchnie to wsparcie na złocie to będziemy mięli nowe szczyty na głównych indexach , a to zasprawą dużej nagonki na złoto przy tym wsparciu i to prawie jak świat szeroki . Podejrzewam , że to mogłoby uwolnić naprawdę grubą kasę .

  1. No właśnie. Chyba Twój “najlepszy indeks” Nasdaq 100 właśnie pokazuje to dokładnie że szykuje się na ruch na nowe szczyty.

   1. Tu akurat jestem na L . Wczoraj specjalnie przyleciałem do Polski na Trampa i wziąłem L na sek . Przed jego przemówieniem .

  2. ŁIKTOR powiem ci weźwykres bilansu FEDu , EBC i reszty bankó centralnych , nałóż na nie hosse na indeksach i surowcach i obligacjach i pomyśl jak będzie wyglądał wykres wszystkiego jak zaczną wychodzić z bilansu co już delikatnie FED i EBC komunikują ,

   żadnych rekodrdów już nie będzie 5 te fale się konczą , jakieś marne podrygi mogą być ale i w to wątpię , zobacz jak giełda w USA reaguje na dobre dane i pomyśl jaki jest sentyment , zobacz VIX indeks zmienności kiedy miał takie poziomy ,

   umnie w biurze nikt nie chce odpowiedzieć na pytanie może tutaj komuś się uda , kto na tym rekordowo wydrukowanym od 9 lat długu straci jak FED i reszta banków centralnych zacznie schodzić z bilansu a sam FED ma 5 bilionów dolarów wyrukowanego z powietrza długu ,

   1. Co nie przeszkadza w wyjściu na nowe szczyty , a to za sprawą siły rozpędu gospodarki . Inna sprawa , że firmy hi -tech nie wytrzymają kolejnej podwyżki stopy% , bo skupowały jak zwariowane własne akcje za nisko oprocentowany kredyt i nie wytrzymają kolejnych podwyżek chyba że mają jakieś specjalne klauzule ustanawiające dla nich nie zmienne oprocentowanie , o czym mi nic nie wiadomo .

 3. ja na razie to widzę że złoto , srebro , miedź , ropa , indeksy spadają o obligacjach wczoraj nawet nie wspomnę ,

  jeszcze raz pytam KTO STRACI NA REKORDOWYM DŁUGU ?

  1. Zbyt dużo danych wsadzasz do jednego wora i potem masz mysz masz. Prawda jest tez taka, ze od dwóch czy trzech tygodni niemal każdego dnia ktoś w przestrzeni organizuje webinar pod tytułem “krach nadchodzi” “cz to będzie krach czy duża korekta” itp. Tak samo było jakieś pół roku temu i co krachu nie było tylko nowe szczyty. Zatem zakładam że nowe szczyty jeszcze będą i to nie za rok czy dwa. Nie wiem czy obecna korekta się skończyła czy nie ale to nie jest jeszcze moim zdaniem wejście w fazę pierwszej fali spadkowej. Wystarczy odpowiednio podejść do wykresów indeksów nie tak pochopnie i wybiórczo, tu zobaczę dzienny tu zobaczę tygodniowy tylko kompleksowo.

   1. DAX miesięczny ma objęcie bessy , ja nie mówię że krach – bessa będą za tydzien , byłem na jednym webinarze i tam też tego nie wieszczyli – po prostu każdy z nich widzi że konczymy wszędzie 5 te fale od 2009 roku i nie jest to czas na kupowanie – zresztą sam FED w ostatnim komunikacie podał że akcje są przewartościowane czyli oni też widzą co zrobili , Darek sam wiesz jak jest z tym wieszczeniem bo sam kiedyś wystosowałeś do wszystkich taki krachowy tekst chyba z 4 lata temu ,na takie numery to ja się już nie nabieram , wiadomo że musi przyjśc fala 1 spadku i potem korekta więc to potrwa tygodnie albo miesiące , dystrybucja musi się odbbyć , chyba że zrobią szybki krach -20% w kilka tygodni tak już też było chyba w 2011 jak FED ogłosił koniec drukowania numer 1 ,

    1. Co do tego że jesteśmy w piątych falach na indeksach zachodnich to nie mam żadnych zastrzeżeń, problem w tym że te 5 mają również 5 fal niższego stopnia a tego moim zdaniem jeszcze nie ma. Inna sprawa to kwestia zakupów akcji. Co do objęcia na DAX to wiesz że to zbyt mało. Wystarczy spojrzeć na 12.2013 i 01.2014 , tam też było objęcie na miesięcznych i co?

     1. Darek jak patrze na poprzednie spadki na miesięcznych to DAX wygląda bardzo podobnie , na S&P brakuje 5 w 5 ale to nie będzie jakaś duża fala , 2500 z groszami może osiągnąć , ale kto gra na 5 w 5 , to już dla najlepszych , to ja już wolę waluty ,

     2. Tak tylko chodzi mi o fakt że według mnie jeszcze nie jesteśmy w spadkach a w korekcie przed nowymi szczytami.Jak spojrzysz na DAX tak jak proponowałem czyli kompleksowo od najdłuższego interwału do dziennego ale dokładnie to wychodzi e możemy być dopiero w fali 4 w 3 , podobnie jest to na S&P a to oznaczałoby że teraz szczyt potem może większa korekta i gdy już wszyscy będą krzyczeć że bessa na dobre zagościła to jeszcze jeden szczyt. Postaram się znaleźć czas i siły na to aby w nastepnym tygodniu to dokładniej przedstawić. To samo ze złotem. Wszyscy a co najmniej zdecydowana większość mówi że dołek już za nami a ja wcale nie jestem tego taki pewny i widzę tam poważną możliwość zejścia na 900 czy nawet na 750.

     3. Ja tylko widzę tam wiele linii, które masz narysowane ale w żaden sposób nie wiem co to są za linie, bo na pewno nie opory cenowe, ponieważ to jest historyczny szczyt.

  1. I wiele wskazuje że go wybije choć może tuz na nim bądź minimalnie przed zrobi jakąś korektę. Jednak ta para jest mocno trendowa więc raczej wybije i zrobi jakiś re-test.

 4. Jesteście w większości w błędzie będą nowe szczyty na DAXE I U NAS.Powtarzam zostawcie fale bo stracicie wszystko,są najbardziej złudne.Dla tych którzy nie potrafią się nimi posługiwać, są gwoździem do trumny.Oczywiście nie mam zamiaru wam nic rysować bo nie mam w tym interesu.

  1. A ja i przypuszczam że większość tutaj zaglądających, nie ma zamiaru słuchać takiego bełkotu więc podaruj sobie takie wpisy.

 5. zastanawiam się co dalej z hubstyle będzie się działo. niby powstał biały korpus tylko z knotem od góry, czyli podaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *