Szansa L na złocie?

Krótka analiza złota jaką zamieszczam spowodowana jest tym, iż można dostrzec dobrą okazję na L. Zatem do rzeczy. W ujęciu dziennym, przy trwającym od grudnia 2016 trendzie wzrostowym mamy obecnie zejście do …..

….. ważnej strefy wsparcia i powstanie formacji Pin Bar z utrzymaniem dołka z dnia 09.05.

GOLDs+Daily

Przechodząc na wykres intra 1H w celu doprecyzowania momentu wejścia, jeśli taka możliwość kogoś interesuje, bo przecież na samego Pin Bara można zajmować pozycje, dostrzegamy utworzenie DB i ruch delikatnie nadbijający szczyt ostatniej korekty w ruchu spadkowym na poziomie 1228.78. Obecnie trwa spadek który osobiście przyjmuję za korektę i dostrzegam tu poziom idealny do poszukania wejścia w ten rynek. Mam tu na myśli strefę opartą na linii szyi DB, która łączy się z idealną niemal strefa geometryczną.

GOLDs+M15

Na powyższym wykresie zszedłem do interwału 15M ale tylko w celu aby lepiej widoczne było to o czym piszę. Tzn. na dolnej granicy zielonej strefy będącej linia szyi DB , na poziomie ok. 1221.70 schodzą się nam idealnie zniesienia. Pierwsze to wewnętrzne 61.8% wzrostu od dołka tworzącego DB. Druga geometria to 161.8% zniesienia zewnętrznego największej korekty w obecnie trwającym ruchu spadkowym na tym interwale. Trzecia to równość fal w spadku czyli ruch do największej korekty i następnie od jej końca byłyby równe właśnie na poziomie ok. 1221.70. Zatem strefa cenowa, strefa linii szyi formacji cenowej i trzy geometrie o najwyższym stopniu skuteczności. Myślę że są to dobre okolice aby poszukać wejścia i zagrać na wzrost który powinien dążyć co najmniej do ok. 1240 , ale pamiętając o tym jaki tu jest trend dzienny trzeba zakładać nowy szczyt a po drodze okolice 1260.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Analizy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Szansa L na złocie?

 1. Tom'as pisze:

  Witam.
  Czyli zagranie na wielkość OB + może coś więcej , dlatego mam pytanie jak takie ruchy Pan rozgrywa – zamyka Pan część pozycji przy OB czy może trzyma całość a przestawia SL do BE ?
  Ps. Takie wrzutki dla mnie lepsze niż podawanie wejścia a może cenniejsze niż złoto 😉
  Pozdro

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   To wszystko zależy od tego co mam na wykresie z wyższej perspektywy niz moja podstawowa. Jeśli wyraźny trend to jestem w pozycji raczej do kolejnej strefy oporu gdzie jeśli pojawi się układ zmiany kierunku to zamykam a jeśli nie to trzymam dalej z przesuniętym SL pod poprzedni dołek z mniejszego interwału. Jeśli natomiast na wyższym interwale jest boczniak to gram na niepełne dojście do szczytu/dołka.

   • Tom'as pisze:

    Dziękuje za odpowiedź, co prawda nie interesuje mnie złoto ale to w jaki sposób podejmuje Pan decyzje o wejściu/wyjściu – i mała zagwozdka bo niebieska strefa na D1 jest oznaczona więc zapewne widzi Pan to :
    https://invst.ly/4am44
    a więc na taki pin bar D1+ to co w analizie otwiera Pan z automatu długą ?

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Nie z automatu. Napisałem o niższym interwale nie tak sobie bo na tygodniowym jest to co pokazałeś czyli układ na Koronę spadkową i na tygodniowym nie mamy trendu wzrostowego. Dlatego też czekam na potwierdzenie z niższego interwału. Teraz juz mamy zdecydowane wybicie strefy na jaką wskazywałem wczoraj zatem w gre jeszcze wchodzi tylko głębokie zniesienie 88.6 ale i tu tym bardziej zaczekam na ewentualne “potwierdzenie” z jeszcze niższego interwału.

 2. Łiktor pisze:

  No to teraz chwalić się który w dax Swskoczyl

 3. Witek pisze:

  Jak złotko to pomału przyglądać się Ag.

 4. mirek pisze:

  Murgrabia pisze:

  nie wiem czego nie rozumiesz z tym 5 lub 10 % kapitału , jak się gra na 200 – 500 % zysku to nie można angażować więcej ale wtedy kupuje się spadający nóż lub sprzedaje sufit bez żadnych potwierdzeń a stop los jest też na 150- 200 %, przykład mam 10.000 zł
  transakcje zawieram za 500 zł i zarabiam 300 % czyli 15 procent z kapitału lub tracę 200 % czyli 10 % z kapitału $ np na kakao miałem 8 wejść i osiem zyskownych ze średnią powyżej 200 % ale i były niewielkie ostatnie pozycję powyzej 600 % od razu dodam milionerem nie jestem bo nigdy nie angażowałem więcej niż 1000 zł.
  I tu jest sedno sprawy jak słyszę jaki stop loss to mnie śmieszy bo to zależy od zainwestowanego kapitału

  • Murgrabia pisze:

   mirek,
   ale ja przecież wszystko doskonale rozumiem co napisałeś, bo tak właśnie gram 🙂
   przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, a zrozumiesz o co mi chodziło.
   chciałem właśnie pokazać, że tak też można grać

 5. mirek pisze:

  OK zwracam honor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *