Szansa L na złocie?

Krótka analiza złota jaką zamieszczam spowodowana jest tym, iż można dostrzec dobrą okazję na L. Zatem do rzeczy. W ujęciu dziennym, przy trwającym od grudnia 2016 trendzie wzrostowym mamy obecnie zejście do …..

….. ważnej strefy wsparcia i powstanie formacji Pin Bar z utrzymaniem dołka z dnia 09.05.

GOLDs+Daily

Przechodząc na wykres intra 1H w celu doprecyzowania momentu wejścia, jeśli taka możliwość kogoś interesuje, bo przecież na samego Pin Bara można zajmować pozycje, dostrzegamy utworzenie DB i ruch delikatnie nadbijający szczyt ostatniej korekty w ruchu spadkowym na poziomie 1228.78. Obecnie trwa spadek który osobiście przyjmuję za korektę i dostrzegam tu poziom idealny do poszukania wejścia w ten rynek. Mam tu na myśli strefę opartą na linii szyi DB, która łączy się z idealną niemal strefa geometryczną.

GOLDs+M15

Na powyższym wykresie zszedłem do interwału 15M ale tylko w celu aby lepiej widoczne było to o czym piszę. Tzn. na dolnej granicy zielonej strefy będącej linia szyi DB , na poziomie ok. 1221.70 schodzą się nam idealnie zniesienia. Pierwsze to wewnętrzne 61.8% wzrostu od dołka tworzącego DB. Druga geometria to 161.8% zniesienia zewnętrznego największej korekty w obecnie trwającym ruchu spadkowym na tym interwale. Trzecia to równość fal w spadku czyli ruch do największej korekty i następnie od jej końca byłyby równe właśnie na poziomie ok. 1221.70. Zatem strefa cenowa, strefa linii szyi formacji cenowej i trzy geometrie o najwyższym stopniu skuteczności. Myślę że są to dobre okolice aby poszukać wejścia i zagrać na wzrost który powinien dążyć co najmniej do ok. 1240 , ale pamiętając o tym jaki tu jest trend dzienny trzeba zakładać nowy szczyt a po drodze okolice 1260.

14 Replies to “Szansa L na złocie?

 1. Witam.
  Czyli zagranie na wielkość OB + może coś więcej , dlatego mam pytanie jak takie ruchy Pan rozgrywa – zamyka Pan część pozycji przy OB czy może trzyma całość a przestawia SL do BE ?
  Ps. Takie wrzutki dla mnie lepsze niż podawanie wejścia a może cenniejsze niż złoto 😉
  Pozdro

  1. To wszystko zależy od tego co mam na wykresie z wyższej perspektywy niz moja podstawowa. Jeśli wyraźny trend to jestem w pozycji raczej do kolejnej strefy oporu gdzie jeśli pojawi się układ zmiany kierunku to zamykam a jeśli nie to trzymam dalej z przesuniętym SL pod poprzedni dołek z mniejszego interwału. Jeśli natomiast na wyższym interwale jest boczniak to gram na niepełne dojście do szczytu/dołka.

   1. Dziękuje za odpowiedź, co prawda nie interesuje mnie złoto ale to w jaki sposób podejmuje Pan decyzje o wejściu/wyjściu – i mała zagwozdka bo niebieska strefa na D1 jest oznaczona więc zapewne widzi Pan to :
    https://invst.ly/4am44
    a więc na taki pin bar D1+ to co w analizie otwiera Pan z automatu długą ?

    1. Nie z automatu. Napisałem o niższym interwale nie tak sobie bo na tygodniowym jest to co pokazałeś czyli układ na Koronę spadkową i na tygodniowym nie mamy trendu wzrostowego. Dlatego też czekam na potwierdzenie z niższego interwału. Teraz juz mamy zdecydowane wybicie strefy na jaką wskazywałem wczoraj zatem w gre jeszcze wchodzi tylko głębokie zniesienie 88.6 ale i tu tym bardziej zaczekam na ewentualne “potwierdzenie” z jeszcze niższego interwału.

     1. jak tygodniowy to jeszcze h4 – ładnie się cena porusza między strefami :
      https://invst.ly/4a-pa
      strefa tygodniowa za drugim razem uderzona w dno , takie zejścia Pan lubi – prawda?

 2. Murgrabia pisze:

  nie wiem czego nie rozumiesz z tym 5 lub 10 % kapitału , jak się gra na 200 – 500 % zysku to nie można angażować więcej ale wtedy kupuje się spadający nóż lub sprzedaje sufit bez żadnych potwierdzeń a stop los jest też na 150- 200 %, przykład mam 10.000 zł
  transakcje zawieram za 500 zł i zarabiam 300 % czyli 15 procent z kapitału lub tracę 200 % czyli 10 % z kapitału $ np na kakao miałem 8 wejść i osiem zyskownych ze średnią powyżej 200 % ale i były niewielkie ostatnie pozycję powyzej 600 % od razu dodam milionerem nie jestem bo nigdy nie angażowałem więcej niż 1000 zł.
  I tu jest sedno sprawy jak słyszę jaki stop loss to mnie śmieszy bo to zależy od zainwestowanego kapitału

  1. mirek,
   ale ja przecież wszystko doskonale rozumiem co napisałeś, bo tak właśnie gram 🙂
   przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, a zrozumiesz o co mi chodziło.
   chciałem właśnie pokazać, że tak też można grać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *