Komentarz przed …

Wybaczcie ale w tym urlopowym okresie, po takich sesjach te ostatnie, trudno jest zmusić się do konkretnego komentarza. Sytuacja techniczna w wymiarze dziennym nie ulega właściwie żadnym zmianom a drobne zmiany na wykresach intra nie dają podstaw do określenia jakiś bardziej celnych analiz. Trend boczny ma swoje prawa i dlatego dzisiaj również nie będzie komentarza.

37 Replies to “Komentarz przed …

 1. Darek nic nie znalazłeś ciekawego do zagrania moze waluty albo surowce , ropa niezle tąpnęła wczoraj ,

 2. Tym bardziej zachęcam do grania bądz też obserwacji Nas 100 . Nie dość , że jest dynamiczny to jeszcze w dodatku chodzi w sposób książkowy .

 3. Wczoraj do południa ktoś małymi porcjami , ale obficie podbierał L na index NAS 100 i działo się to przy bardzo małym obrocie , a odbicie było bardzo wyraźne . Komuś zależy na tym żeby obecny spadek od szczytu wyglądał na korektę abc od szczytu . Bardzo to podejrzane , bo czy rynek nie powinien przetestować takiego dołka przy zwiększonych obrotach ?

 4. Żeby było bez ryzyka na L , SL przestawiam na FW20 na 2293 . Na Daxie ciągle ćwiczę cierpliwość .

  1. Może tak być, jednak bardziej prawdopodobnym wydaje się ruch korekcyjny w dół z tych okolic i następnie jeszcze jeden impuls wzrostowy w ramach korekty abc na wykresie 1H po dużym impulsie w dół.

 5. mirek pisze:
  “Qba – kup srebro lub złoto nieduże pakiety… mam na myśli 5 do 10 % czym dysponujesz”
  To tak można? LOL
  Mirek-nie znam się na złocie, ale nie wiem czy wiesz – tutaj pozycje otwiera się za połowe konta i potem jak na następnej świecy godzinowej od razu nie rośnie tylko spada, to ciasny SL wywala pozycje, bo inaczej konto by tego nie wytrzymało 🙂

  “nie stać mnie żeby STOP był kilkadziesiąt -kilkaset pkt” – Qba, stać cię, spróbuj sobie policzyć jak zachowa się twoje konto jak otworzysz pozycje za 5% środków.

   1. Odnośnie wczorajszego komentarza:
    pajper pisze:
    5 lipca 2017 o 17:14
    Ktoś ma problem z upchaniem hubstyle ale nagonka

    A może to nagonka żeby wystraszyć szczęśliwych pisiadaczy tego waloru , albo po prostu efekt mokrej brody 🙂

    1. ja tam widziałem wczoraj obrót chyba 3 akcje ktoś wkleił , po co w ogóle zajmowac się takim wynalazkiem bez żadnej płynności

    2. Dzisiaj zbliżają się “już” do 100 tys. Qba kiedy robiłem analizę , pisałem wyraźnie, że jest to spółka w którą nie wsadzisz spokojnie kilkadziesiąt tysięcy czy kilkaset ale nawet jak zainwestowałbyś marne 10 tys to dzisiaj masz już jakieś 5-6 tys na plus. To co było wczoraj pojawia się wielokrotnie i jestem przekonany że to jest jakaś sygnalizacja bo zawszze kiedy zaraz na otwarciu sa wzięte 2 szt akcji to w takim dniu nie dzieje się zupełnie nic. Takie akcje to tak jak opcje inwestujesz mało a wyciągasz kilkaset procent co może dać już jakąś ciekawą kwotę.

     1. Darek dzisiaj widze obrót 80 000 i 70 transakcji czyli po 1100 zł średnio , więc jak tutaj jest taka płynnośc na transakcje to ja mam kupić 10 razy tyle i jak potem to sprzedać

     2. No ja tak kupiłem i jakoś nie mam z tym problemu. A jak Ty nie wiesz jak to już ja Ci nie pomogę. Zawsze możesz zakupić za kilka stówek czy za tysiąc nie wspomnę o tym, ze nikt do jakiejkolwiek transakcji Cie nie namawia.

     3. No jak? Obserowoać arkusz zleceń i kupna i partiami sprzedawać. Wiadomo, że ciężko może być nagle sprzedać dużą ilość akcji.

     4. Najpierw trzeba ja kupić “tą większą ilość” a dopiero później sprzedać.

 6. co ciekawe przed chwilą na obligacjach niemieckich rentownośc 13 % do góry , także spada i giełda i obligcje , dokładnie tak jak przy dodruku wszystko rosło ,

 7. WIG20 – ta świeca miesięczna brzydka, ale warto zobaczyć jak ona wyglądała jeszcze 29 czerwca, całkowicie inaczej nieprawdaż? A tu nagle 30 czerwca jedna duża świeca spadkowa i miesięczna wygląda już tak jak teraz. Że też się ludzie jeszcze na takie coś dają nabierać. Ona zostanie rozwalona, pytanie tylko czy zejdą jeszcze przed tym po stopy po 2250, gdzie chętnie dokupie.

  USDPLN – strasznie tam sypią na tym wsparciu 3.70, wczoraj na intra to nawet się z tym nie kryli. Myślałem, że takie ważne wsparcie wygeneruje trochę większą korekte. Może uda się jeszcze doszorcić po 3.80 i wyżej przed dalszym zjazdem w dół. Jak nie to trudno-jadę z tym co mam.

  Niedawno Qba atakując mnie napisał ważną rzecz, że właśnie na forexie większość traci. Tak, to prawda i jak każdy też tego wiele razy doświadczyłem. A wiecie, kiedy się to zmieniło? Jak zacząłem grać na większych interwałach, oczywiście zmniejszając równocześnie wielkośc pozycji. Może się komuś przyda.

   1. I jeszcze jedno – grać tylko na jednej, max dwóch parach. To pomaga w lepszej koncentracji i wyczuciu jak chodzi dana waluta.

 8. wyprzedaż niemieckich bondów dalej trwa już 18% spada rentownośc dzisiaj , a na Dax jakoś te pieniądze nie idą , czyżby Dragi też już za chwilę ogłosi koniec skupu i pierwszą podwyżkę , przecież oni papugują FED tylko z opóźnieniem

   1. Został wybity nowy szczyt, a kurs zamkną się powyżej ceny zamknięcia poprzedniego szczytu. To chyba jakiś pozytyw jest?

    1. Patrząc od tej strony tak, jednak trzeba patrzeć całościowo i na tę chwilę może być równie dobrze zrobiona korekta prosta i teraz może nastąpić jeszcze jedno zejście nawet na nowy dołek. Innymi słowy dla mnie osobiście dzisiaj musieliby dalej iść w górę nie moga się cofnąć ani o krok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *