Komentarz przed sesją 29.06.2017

Wczorajsza sesja przyniosła nam spodziewany spadek indeksu. Reakcja na strefę oporu, zapoczątkowana w końcowej części poprzedniej sesji wyniosła -0.74% co zaowocowało zamknięciem na poziomie 2328. 

wig20

Na wykresie powstała czarna świeca jednak mimo wszystko w dalszym ciągu znajdujemy się w strefie konsolidacji ograniczonej poziomami 2360 i 2260. Z perspektywy dziennej nie mamy zatem żadnych znaczących zmian i w dalszym ciągu czekamy na opuszczenie konsolidacji.

fw20intra

Wykres intra kontraktów na WIG 20 wykonał dość przewidywalny ruch z powstaniem Pin Bara na strefie wsparcia. Jeszcze przed wczorajszą sesją przewidywałem takie rozstrzygnięcie i wskazywałem, iż w DayTr. takie rozwiązanie będzie sygnałem na L. W tej chwili będziemy rozpatrywali ewentualny ruch wzrostowy w ramach tego czy będzie kontynuacja wzrostu w wymiarze intra, która doprowadzi do wybicia góra z konsolidacji dziennej czy jednak ruch na północ zakończy się w okolicach 2350 i przy zmianie kierunku da nam podwójne wskazanie na kontynuację spadku po dużej korekcie pędzącej 1:1. Zatem L grają „spokojnie do wspomnianych rejonów 2350 gdzie muszą zdwoić swoją uwagę, natomiast niedźwiedzie będą na tej strefie wypatrywać czy nie powstaną sygnały do „mocnej” S.

dax

Na DAX po niskim otwarciu, rynek wyrysował białą świecę jednak jej wymiar pozwolił na obecną chwilę jedynie na powrót do wybitej strefy wsparcia, która obecnie zamieniła się w strefę oporu. Patrząc nieco szerzej na wykres mamy reakcję na poziomie OB i z tego tytułu wskazania na ruch wynoszący cenę tego indeksu na nowy szczyt. Pamiętajmy jednak o tym, że te wskazania nie są poparte jakimkolwiek sygnałem świecowym  i dlatego warto chyba zaczekać, aż cena wybije strefę oporu.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX otrzymaliśmy wczoraj sygnał do zajęcia pozycji L, który określam mianem łapania dołka z uzasadnieniem. Mam tu na myśli układ korekty prostej w wymiarze harmonicznym i utworzenie Pin Bara na tzw. strefie „na koronę”. Z drugiej strony mamy układ OB w ruchu spadkowym i tak naprawdę dopóki cena nie wybije OB a dalej nie wybije 12830 możemy mówić o ruchu korekcyjnym w spadku. Zatem inwestorzy którzy działają w wymiarze układów dziennych mieli wczoraj pierwszą okazję na L natomiast DayTr cały czas mogą wypatrywać okazji na S. Miejscami dobrymi do powstania takich sygnałów jest obecne 12700 i poziom ok. 20 pkt wyższy a następnie rejony ok. 12790 i jeszcze wyżej ok. 12820.

61 Replies to “Komentarz przed sesją 29.06.2017

 1. Darek grasz na usd.cad , myślisz że po wyjściu z kanału będzie taki sam długi ruch jak poprzenio kilkadziesiąt figur

     1. ja pilnuje 3,70-3,65 , na podstawie że eur/pln wybił OB i teraz myśle że tutaj też tak będzie jak skonczą rajd , na podstawie łapania noża jak ostatnio tutaj jest promowane ,

   1. Darek ale ze szczytu widać 5 fal więc teraz możliwa korekta ze wsparcia który pokazujesz jako alternatywny kanał ale myślę że to będzie tylko korekta spadku

  1. To zależy kiedy bo to mówiłeś przedwczoraj
   wczoraj była zmiana :
   Janek pisze:
   28 czerwca 2017 o 15:58
   Nasz ryneczek dalej w konsoli , skoro na koniec kwartału i półrocza nie wybili w górę to czas wybić w dół , tylko niech Jankes i Dax przyspieszą spadki
   wygląda że co dzień to zmiana sentymentu 🙂
   Pozdro

   1. a co tutaj ci nie gra , jak nie wybili konsoli górą to czas zmierzyć się z dołem jak to w konsoli – czy ja napisałem że wybiją dołem już dzisiaj , ale do konca półrocza kierunku nie zobaczymy bo pewne że fundusze nie będą sprzedawać jak mają premie od zysku więc na koniec pórocza rynek zawsze stoi w miejscu lub w górę , kierunek poznamy od lipca ,

    hossa trwa od 9 lat i trend się nie zmieni z dnia na dzien potrzeba miesięcy dystrybucji albo jednodniowy krach , FED coś wspomniał ale nikt sie nie przejął ,

    S&P 2400 wsparcie , Dax 12 500 , WIG 20 2260 , do tego czasu hossa w grze , chociaż na FW 20 na H1 korone widać na spadki

 2. patrząc na polskie obligacje po 5 tce w dół teraz robią mocną korekte , zobaczymy czy po korekcie wrócimy do trednu na obligacjach

 3. TOMek może ty mnie źle zrozumiałes , ja nie mówię o wzrostach spadkach po 30 pkt co sesje w każdą stronę , mi chodzi o utrendowienie kierunku , a do tego potrzeba czegos więcej niż obecna zabawa bez kierunku i obrotu , tutaj właściwie szanse są marne na zyski z takiego skakania , raz sie uda a raz się nie uda ,

  1. ja tam widzę że zjechaliśmy dzisiaj z 2347 na 2317 na FW 20 , obrona czego to jest to nie mam pojęcia ale jak pęknie to chyba już tylko 2290 może nas zatrzymać bo potem to już dużo niższe rejony

 4. Tom’as pisze:
  27 czerwca 2017 o 13:37
  To pierwsza próba
  Pkn L – 113,10
  Sl – 109

  Zamknąłem tą pozycje po 113,40 – wybili to pod co grałem , bede obserwował jeszcze jeden poziom

 5. Na nasdq 100 uderzaliśmy już pięć razy w krótkoterminową linię trendu . Ostatni raz index naruszył tą bandę . Ponowne chociażby zbliżenie się do lini trendu zaowocuje już trwałym jej przebiciem .

 6. No to stopy na DAX w końcu wyczesane, a nasz WIG20 dalej stoi w miejscu i to na górze tej konsoli, a nie na dole – dziwne co? 🙂
  A jeśli chodzi o DAX, to otwiera ktoś S, jest wybicie czy nie?

 7. Murgrabia pisze:
  29 czerwca 2017 o 16:19
  No to stopy na DAX w końcu wyczesane, a nasz WIG20 dalej stoi w miejscu i to na górze tej konsoli, a nie na dole – dziwne co?
  A jeśli chodzi o DAX, to otwiera ktoś S, jest wybicie czy nie?
  Odpowiedz

  A TO MOŚCI WIELMOŻNY PAN nie zauważył że WSZYSCY OTWIERALI S PO WYBICIU KONSOLI , wielmożny pan nie zauważył bo dla niego AT to herezja to skąd mógł wiedzieć gdzie było wsparcie , ale TAKIE WŁASNIE SĄ wybicia z konsoli świeca jak na Dax ,

  1. Qba owszem wybili na DAX dołek z dziennego ale …. No właśnie doszli do szczytu poprzedniego impulsu i tu mimo wszystko widzę szanse na co najmniej duże odbicie w końcu to jest strefa na której powstał historyczny szczyt w 2015 a który po wybiciu nie był nigdy testowany. Sam osobiście wskoczyłem pierwszy raz, choć nie powiem znowu wygrała pokusa bo wejście jest bez przechylenia szali na stronę byków. Ot taki:
   http://www.bankfotek.pl/view/2084989
   a wszystko za sprawą :
   http://www.bankfotek.pl/view/2084991
   i żeby było jasne wcale nie zakładam że to może być ruch na nowy szczyt, na tę chwilę bardziej uważam że może to być ruch korekcyjny a po nim jeszcze jeden spadek w rejony 12000- 12100.

   1. ja pomyślę o tym jutro bo u mnie Dax nie jest notowany całą dobę i rano potrafią być duże luki także ja bym się po takim zjeździe z L nie odważył zostać na noc , można i tak ale ja poczekam co jutro pokażą , szczególnie czy S&P nie wybije się czasem dołem pod 2416 bo o 2400 to nawet nie myślę na tą chwilę

    1. I tu się z Tobą zgadzam. Tak jak powiedziałem trochę się „podjarałem” ale to za sprawą dobrych zysków z ostatnich dni na jenie.

  1. Na S&P najważniejszym jest strefa wsparcia na ok. 2400 a nie 2416. Spadek jaki dzisiaj ma miejsce, który nie wybija bardzo istotnego wsparcia a obroty ma szalenie duże to raczej wykończenie korekty niż wejście w ruch spadkowy w większym wymiarze.

   1. Darek jak dzisiaj przeczytałem że pani YELLENIOWA powiedziała że za jej życia już nigdy nie będzie kryzysu to coś mnie tknęło , nawet pare razy to wklejałem ale nie chciało przyjąc ,

    1. No z tym że nie chciało przyjąć jak niby wklejałeś kilka razy to srogo przesadziłeś. Wszystko chodzi jak brzytwa i nie ma takiej możliwości aby ktoś coś chciał wkleic czy wpisać a ja bym o tym nie wiedział.

   2. dla mnie bronili ostatnio 2416 , i tutaj dla mnie była decyzja , 2400 też ale to już może być tylko powrót do 2416 od dołu ,

    1. No to najwyraźniej nie znasz tego w jaki sposób cena porusza się w trendzie. Dzisiaj mamy klasyczny przypadek zejścia do szczytu poprzedniego impulsu i silna reakcja. Jaka ona będzie , czy okaże się skuteczna to już inna sprawa. Jednak wybijanie 2416 na większą wagę niż okolice 2400 jest co najmniej nie na miejscu dla osoby która posługuje się AT.

     1. Darek to 2416 dla mnie z H4 to był ostatni potwierdzony dołek , 2400 też o tym pisałem ale to z innego interwału ,

 8. Jeśli cena nie wróci szybko ponad 12500 hossę można uznać za zakończoną. U mnie wybite L na SL, nie zdążyłem zamknąć, szczęśliwie niewielkie pozycje przeciwstawne. Zamykam pozostałe 10% S pozycje które mi pozostały sprzed kilku miesięcy ze średnią 12400 zamykam po 12360 . Tymczasowo bez żadnych pozycji.

  1. Seweryn a Ty co znowu bajdurzysz, wszystkie L na DAX które otwarłeś na przestrzeni ostatnich 3-4 dni ostały wycięte na SL bez mrugnięcia oka. Jedne miałeś nawet na jakimś zysku ale nic nie zrobiłeś. Teraz wyskakujesz z jakimiś otwartymi nie wiem kiedy i że zarobiłeś na nich? Nie mydl oczu innym czytelnikom.

   1. To stare S -ki które pisałem że świadomie trzymam od 12400 jest tam w historii opisane , w razie czego Tomas Ci wytłumaczy.

     1. Wszystkie dwie ale i tak zysk przewyższa straty i bilans jest dodatni, poza tym udało się zamknąć z zyskiem stare S gdzie strata była duża.

 9. Gdzie jest ten delikwent głoszący wszem i wobec, że na koniec kwartału USA i okolice utrzymają poziom z uwagi na prowizje maklerów.

 10. Uwierzył , bym w dalsze spadki gdyby zrobili postój przy 5,630 . Wtedy mała podbitka i można by zaliczyć zasięg przynajmniej 5,414 . przebicie z impetem tego poziomu wygląda na tą chwilę tylko na czyszczenie sl .

  1. Mamy dwa objęcia bessy jedno, o którym pisałem na tygodniowym , a drugie na dziennym i chociaż AT jest dla mnie tylko elementem pomocniczym to nie można lekcewarzyć takiego sygnału i to w tak ważnym momencie hossy . Zakładam przynajmniej półtora dniową podbitkę .

 11. Lingwista pisze:
  29 czerwca 2017 o 19:31
  Gdzie jest ten delikwent głoszący wszem i wobec, że na koniec kwartału USA i okolice utrzymają poziom z uwagi na prowizje maklerów.
  Odpowiedz

  Ja to pisałem o WIG 20 i co takiego tutaj wielkiego się stało że się tak drzesz , nawet patrząc na S&P co takiego wielkiego się stało – masz 20 pkt niżej od szczytu wszechczasów , patrz na wykres z perspektywy półrocza bądź kwartału a nie jednej sesji ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *