Analiza …..

Za sprawą przebiegu notowań w ostatnim tygodniu a co za tym idzie wyników, które nie wpłynęły na widoczną zmianę sytuacji technicznej omawianych rynków pozwolę sobie dzisiaj na „wolne od weekendowej”. Wszystkich moich czytelników przepraszam za takie rozwiązanie ale myślę, że to rozumiecie. Nie ukrywam, że wpływ na zatwierdzenie takiej decyzji miał również mój udział w hucznym weselu co przekłada się na mniejszy zasób energii i zapału do pracy przy analizach 🙂

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

33 Replies to “Analiza …..

    1. Koledze Sipper chodziło chyba o odpowiedź na to ważniejsze pytanie, czyli jeśli w tym tygodniu ma być to wybicie , to co dzisiaj trzeba zrobić – otworzyć S czy L?
     A tak to…. 🙂

 1. wszyscy czekają tylko co zrobi Ameryka , także można spokojnie wrócić o 15 30 do tego czasu nic sie nie powinno stać , tam zostanie pokazany kierunek ,

 2. Brawo Seweryn ładne zagranie ,opór 12830-40 , obserwujemy teraz wsparciea 12800-780 (istotne) obrona może dać test 12920

 3. A tymczasem za nami kolejny tydzień wyczerpującej i nudnej konsoli (akumulacji wg mnie). Kolejna tygodniowa świeca, która nic nie mówi, nic nie pomaga w analizach i taki był zamysł rozgrywającego – zmylić, ukryć, zamotać.

  A ponieważ jako byk jestem chyba w mniejszości tutaj, to teraz mam pytanie do Gospodarza i innych stosujących AT: interwał dzienny i tygodniowy, jeśli to wybicie nastąpi dołem, to kiedy uznacie że jest prawdziwe, tzn. kiedy otworzycie S? Przy czym chodzi mi tutaj o otworzenie pozycji na ruch 200-300 punktów, konsola trwa już ponad miesiąc i ruch z niej będzie na pewno większy niż jej sama wysokość. Czy będzie konkretna odpowiedź bez kilkunastu IF-ów?

  Ja osobiście to ewentualne wybicie dołem potraktuje jako zjazd po stopy i chętnie wtedy dokupię tyle na ile pozwoli mi MM. Oczywiście przy tak długotrwałej konsili, takie fałszywe wybicie może trwać także kilka dni.
  Najbardziej drastyczna wersja to chyba pozorowane fałszywe wybicie w górę w tym tygodniu i potem ruch w dół, wybicie dołem i skup taniego towaru od najaranych misi. Ja bym tak zrobił, ale to rozgrywający zdecyduje kiedy ruszy do góry.

  1. w tym tygodniu jest koniec kwartału także fundusze napewno sprzedawać nie będą

   jakie fałszywe wybicie , wybicie to wybicie , są 2 sposoby zagrania , albo zlecenie ustawione na wybicie , albo czekasz po wybiciu na retest – to bezpieczniejsze ale nie zawsze retest może być jak będzie szybkie i mocne wybicie , konsola ma 100pkt więc nie ma się co podniecać że zrobi się ruch na 300 pkt tylko trzeba założyć minimum czyli o zakres konsoli

   1. „jakie fałszywe wybicie” – fałszywe wybicie tzn. wybija i zawraca z powrotem do konsoli, czyli nieudane wybicie – nie widziałeś nigdy czegoś takiego?

  1. A skąd ja mam wiedzieć, co to ja jakiś czarnoksiężnik? 🙂
   O tym rozgrywający zadecyduje i ja nie mam na to najmniejszego wpływu, więc po co się nad tym zastanawiać. Cały czas powtarzam MAX, że różnimy się w sposobie postrzegania rynku i gadamy w innych językach – Ty co chwila podajesz jakieś poziomy, ja już prawie miesiąc temu podałem w którą strone będzie wg mnie ruch z tej konsoli, pod to mam zajęte pozycje i po prostu czekam. Dla mnie te poziomy nie mają żadnego znaczenia, widze akumulację, więc otwieram pozycje i tyle. A czy ten zjazd po stopy (jeśli oczywiście nastąpi) będzie na 2240 czy na 2230 to mi to lotto 🙂
   Nie rozumiesz mojego sposobu postrzegania rynku i ok, ale zrozum że ja też nie mogę odpowiadać na pytania w Twoim języku. Natomiast pytanie o to w którą stronę rynek pojedzie na danym interwale jest chyba wspólne dla wszystkich języków (metod tradingu), więc może odpowiedz konkretnnie na to pytanie – interwał tygodniowy.

   P.S. O i prosze jak ładnie odpisałeś Sewerynowi, jaka zmiana 🙂

    1. Napisałem „akumulacja”, więc teraz pogoogluj co oznacza to dziwne słowo. Screen z pozycjami na dany dzień podałem tu na początku miesiąca i więcej tego robić nie będę, bo jakieś dziwne dyskusje z tego wyszły potem.

     Natomiast druga część Twojego pytania jest bardzo ciekawa – oczywiste jest , że muszę też brać pod uwagę to żę się mylę w ocenie rynku, nie pierwszy i nie ostatni raz, ale o tym nie powie mi jakiś magiczny sztuczny poziom dla SL, tylko układ świec na wykresie który musi zmienić postrzeganie rynku przeze mnie. SL to takie pójście na łatwizne i blokada mózgu przed myśleniem – IMO oczywiście, bo w książkach o AT uczą czegoś innego.

 4. No to co? Próba niedźwiedzia? FW20 pozycja S po 2343 SL 2360 . Rejony w które celuje to okolice 2200 a może …. ?

   1. Odpowiedź jest prosta. Wystarczy spojrzeć na wykres kontraktów seria wrześniowa aby zauważyc że po dużym 1:1 mielismy impuls w dół a obecny wzrost spełnia korektę harmoniczną 61.8/78.6 plus strefa oporu.

 5. Zamknąłem połowę pozycji na Pekao po 126,75 resztę zostawiam – jak wybije sl to pozycje na 0
  Tom’as pisze:
  21 czerwca 2017 o 16:21
  Dobrałem drugą pozycje na Pekao z ręki
  po 119,68 – śr 120,80
  Sl 114 ( 2%)
  … teraz czekam …
  Odpowiedz

 6. Panie Dariuszu, czy dobrze widze, Ze na Spolce CRM zakonczyla sie korekta? Wyglada jakby glowa ramionami zostala zanegowana.

  1. Moim zdaniem jak najbardziej prawdopodobne i to zarówno w wymiarze tygodniowym jak i dziennym. Oczywiście swoistym potwierdzeniem będzie wybicie poziomu ok. 3.05 ale już teraz uważam, ze „godna korekta w wymiarze intra 1h” byłaby dobrą okazją do wejścia w tę spółkę. Wybicie 3.05 to wskazanie na atak poziomu ok. 3.50 a wybicie tego poziomu co z powodu geometrii, stref jak i Elliotta zapowiada ruch w kierunku 6 zł co daje zwrot na poziomie ok. 100% . To jest taki układ i taka spółka które lubię najbardziej. Czyli techniczne wskazania na zysk powyżej 60-70%. Sam mam ja na liście takich z których szykuję analizy na bloga ale teraz kiedy ktoś już to zauważył raczej nie ma sensu abym ją opisał.

 7. Widzę że Hubstyle poszalało ale o tym może jutro dwa, trzy zdania. Szykuje się kolejne kilkadziesiąt procent w krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *