Komentarz przed sesją 21.06.2017

Wczorajsza sesja sprawiła, iż z wzrostu jaki miał miejsce w poniedziałek nie zostało nic. Indeks WIG 20 stracił na wartości -1.35% i tym samym zamkniecie dnia wypadło na poziomie 2303. Choć w sytuacji technicznej nie zmieniło to niemal nic to jednak takie zachowanie indeksu podsuwa nam wskazówki do wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

wig20

Dalej możemy przyjmować, że w ujęciu dziennym znajdujemy się „w kleszczach” i w dalszym ciągu czekamy na rozstrzygnięcie sporu jaki toczy się w przedziale 2360-2260. Myślę jednak że dotychczasowy dzienny wykres w połączeniu z tym co widać na wykresie intra, coraz bardziej przeważa szale na stronę podaży i wybicia dołem z wspomnianej konsolidacji.

fw20intra

Na powyższym wykresie intra kontraktów głównym wskazaniem jest wykonanie korekty pędzącej 1:1 w ruchu spadkowym. Wczorajszy spadek został zainicjowany na idealnej strefie do utworzenia Korony. Byki mogą jeszcze zakładać, iż jest on ruchem korekcyjnym po wystąpieniu impulsu wzrostowego jednak osobiście uważam, że najprawdopodobniej wspomniany impuls wzrostowy był częścią większej korekty nieregularnej a wczorajszy spadek rozpoczął ruch na nowe dołki. Trzeba jednak zauważyć, iż obecnie zbliżyliśmy się do strefy wsparcia, która z racji swojego położenia na „Koronę pro wzrostową” jak i umiejscowienia jej w okolicach zniesienia 61.8, może a nawet powinna wywołać jakąś kontrę byków. Jeśli faktycznie tak się stanie będziemy spoglądali na to czy rynek w jakikolwiek sposób zagrozi strefie oporu na ok. 2325 bo bez tego każdy sygnał sprzedaży dobrze umiejscowiony należałoby traktować jako dobrą okazję na S.

dax

Na DAX wczorajsza sesja dała nam bardzo niedźwiedzi sygnał. Na wykresie dziennym powstała formacja Objęcia Bessy i to po delikatnym naruszeniu wyraźnego Pin Bara jaki powstał tu w ubiegłym tygodniu. Taki układ nie wróży raczej nic dobrego dla popytowej strony rynku a jego kontynuacja i wybicie 12600 będzie silnym wskazaniem na rozpoczęcie korekty i to korekty, która swym zasięgiem powinna być co najmniej taka sama jak ta która miała miejsce w okresie kwiecień- czerwiec 2016.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX w ujęciu intra w dość szybkim tempie i w sposób bardzo wyraźny, zanegowały wyjście na nowy szczyt. Spadek jaki miał miejsce wczoraj najprawdopodobniej nie uległ jeszcze wyczerpaniu a lekka podbitka jaka miała miejsce w ostatnich godzinach notowań zdaje się być tylko korektą, która już być może została zakończona a jeśli nie to wydaje się, iż nie zdoła ona wybić 12840. Obecny ruch spadkowy powinien dojść co najmniej w rejon ok. 12740 i z tego pułapu, być może, pokaże się ruch wzrostowy, który jednak będzie raczej tylko nabraniem sił przed dalszym spadkiem. Pamiętając jednak o tym jak bardzo wyraźne ruchy w obydwie strony mamy w ostatnich dniach, nie powinno nas zdziwić gdyby korekta wzrostowa, jeśli nastąpi z wskazanych rejonów, zawędrowała nawet w okolice 12890 czy 12920. Jednak tego nie da się ustalić teraz nie mając nawet wskazań, że do jakiejkolwiek korekty o zasięgu większym niż wczorajsze odbicie, dojdzie w najbliższych godzinach. Jedno co można chyba stwierdzić z dość dużym przekonaniem to to, iż w obecnej sytuacji powinny Nas interesować tylko sygnały S w tym ujęciu czasowym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

30 Replies to “Komentarz przed sesją 21.06.2017

 1. Gospodarzu zostaw ELLIOTA ,liczysz fale jak owca ,w ten sposób przecież wszyscy to widzą ,a mniejszość może tylko wygrać.

  1. bibi Twoja kultura wyrażania się o innych schodzi na psy , bo Twoja trafność w analizie dawno już tam zeszła.

 2. W sumie to chyba dobra okazja do L na fw20 a przynajmniej powód do zamykania krótkich – dolne ograniczenie konsoli , na D1 cały czas trend wzrostowy , na h1 pin
  Chyba byki nie składają broni

   1. Rozumiem, dlatego postanowiłem iść bardziej w kierunku akcji bo zauważyłem że za bardzo drobię nogami 🙂 ( syndrom niespokojnych nóg) – muszę popracować nad cierpliwością

    1. trudny czas dla akcji,
     mój rachunek sumienia, m.in
     PKO śr cena kupna 35 pln,
     KGHM śr cena kupna 116 pl,
     ALIOR śr cena kupna 64 pln,
     LOTOS śr cena kupna 55 pln
     CLNPHARMA śr cena kupna 35,5 pln
     ENERGA śr cena kupna 10,6 pln
     POLIMEXMS śr cena kupna 6,8 pln
     teraz trudno trzymam, jest jeszcze trochę gotówki to uśrednię jak korekta się zmaterializuję.

     1. O dzieki za podzielenie się portfelem 🙂
      Kghm to moja ulubiona spółka
      Lotos mam troszkę taniej a Sl 49
      też stawiam na energetykę – ostatnio Enea zaczęła wybijać opór
      Polimex obserwuję
      Banki – Getin i Pekao
      Ja za długo ostatnio siedziałem na dax na nikich interwałach i dostałem rozstroju emocjonalnego 🙂 – trzeba się wyciszyć

     2. uśrednianie jest błędne, raczej bym się zastanawiał nad cięciem strat, ceny masz nad poziomami oporu obserwuj reakcje ceny, u mnie to są wejścia short na kontraktach. akcji nie tykam

  1. Może się tworzyć ale to jest tylko i wyłącznie jakieś założenie, które obecnie nie ma żadnego podparcia. Bez wybicia 110 można tylko patrzeć w dół.

  1. oby…
   ta konsolidacja na WIG20 jest już męcząca dla obu stron rynku,
   też preferuję wybicie górą,
   z drugiej strony widać, że rynek nie ma siły na pokonanie oporu.

  2. My to już wiemy Koala bo piszesz o tym od kilku miesięcy target 2550 do końca sierpnia. Życzę Ci tego targetu .

  1. Trend wzrostowy z silnym oporem przy 70. Na wchodzenie raczej zbyt późno a jak ktoś ma to nie widać powodów do sprzedaży.

  1. Na opak? Chyba do Twojego spojrzenia! Przeczytaj co napisałem rano to nie będziesz takich głupot pisał.

 3. Oto Pana poranny typ cytuje

  Myślę jednak że dotychczasowy dzienny wykres w połączeniu z tym co widać na wykresie intra, coraz bardziej przeważa szale na stronę podaży i wybicia dołem z wspomnianej konsolidacji.

  1. Tylko dlaczego nie widzisz całości a dalej masz napisane bardzo wyraźnie
   „Trzeba jednak zauważyć, iż obecnie zbliżyliśmy się do strefy wsparcia, która z racji swojego położenia na “Koronę pro wzrostową” jak i umiejscowienia jej w okolicach zniesienia 61.8, może a nawet powinna wywołać jakąś kontrę byków. Jeśli faktycznie tak się stanie będziemy spoglądali na to czy rynek w jakikolwiek sposób zagrozi strefie oporu na ok. 2325….”

  1. Alibi? Czy Ty człowieku rozumiesz to co piszesz? Jak się stało? Gdzie się zatrzymali, skąd odbili do góry? A Ty masz czelność pisać takie dyrdymały?

  1. Po prostu nie lubię jak ktoś wypisuje głupoty i zarzuca mi coś co nie ma miejsca. Piszesz bzdury starasz się coś udowodnić i masz pretensje że odpowiadam Ci dając jednoznaczny przykład tego że wymyślasz.

 4. marco – to sformułowanie „alibi”, bardzo ciekawe, w sumie masz troche racji, bo często analizy tutaj są na zasadzie „jak to to w góre, a jak tamto to w dół”, więc wtedy raczej zawsze się trafi. Ja tak nie postrzegam rynku i tak jak niedawno pisałem uważam, że kierunek ruchu zawsze jest już wcześniej określony przez rozgrywającego i nie może o tym decydować wybicie w końcówce konsolidacji jakiegoś tam poziomu.

  Jednak jeśli chodzi o dzisiejszą analize, to wg mnie racje ma Gospodarz, bo choć się z nią nie zgadzam (na interwale dziennym), to ja ją zrozumiałem tak, że na dziennym Darek widzi spadki i wybicie dołem z tej konsoli, a na intra widział chwilowe wzrosty do strefy oporu, na której należało otworzyć S, co zresztą dzisiaj uczynił. Więc dzisiaj nic „na opak”, a dalej to zobaczymy co będzie na interwale dziennym.

  1. Nie mam pojęcia dlaczego tłumaczysz to osobnikowi ( poznaję, ze to delikwent, który Darka niedawno od leszczy zwyzywał i coś pierdolił, że straci pieniądze itd., czyli zwykły…), który swoimi wypowiedziami reprezentuje najwyżej jakiś przedmiot. W analizach Darka jest wszystko przedstawione jak WÓŁ, co kiedy i jak, chociaż i tak robię po swojemu, bo mam swoją strategię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *