Komentarz przed sesją 20.06.2017

Podczas pierwszej sesji nowego tygodnia, indeks WIG 20 zyskał na wartości 1.29% i zamknął dzień na poziomie 2334. Tym samym przedłuża się czas, w którym indeks znajduje się w ruchu bocznym ograniczonym poziomami 2260 – 2360.

wig20

Zatem w dalszym ciągu czekamy na wybicie z tej przestrzeni cenowej i ruch na dalsze ok. 100 pkt. W tej perspektywie czasowej nic więcej nie wymyślimy a jedyne co nam pozostaje to zejść na niższy interwał i zobaczyć, czy jest coś co może w jakiś nieco bardziej prawdopodobny sposób wskazywać na najbliższy kierunek wybicia.

fw20intra

Wczorajsza luka na otwarciu jak i dalsze już mniej śmiałe kontynuowanie wzrostu doprowadziły kontrakty do strefy oporu w okolicach 2325. Początek tego ruchu miał miejsce na strefie na której „panują idealne warunki” do zainicjowania budowy prawego ramienia ORGR z linią szyi na poziomie ok. 2360. Taki układ zapewne widzą byki. Jednak dokładniejsza obserwacja wykresu intra pokazuje, iż dojście do dołka poprzedzone korektą wzrostową prostą było również układem 3 fal co w konsekwencji każe spojrzeć na nie jako część większej korekty czyli falę B. Wzrost jaki miał miejsce wczoraj wykonał ruch, który swoją strukturą zbieżny jest z strukturą impulsu. Tu jednak przypomnę, że w korektach nieregularnych fala C najczęściej jest właśnie impulsem który dochodzi do poziomu zniesienia 127.2% fali B. I tak na tę chwilę jest w naszym przypadku. Zatem najprawdopodobniej szykuje się kolejny ruch tym razem spadkowy, który wybije ostatni dołek co zwiększa prawdopodobieństwo wybicia całej dużej konsolidacji dołem. Tylko kontynuacja wzrostu i pokonanie 2360 może to zmienić. Natomiast rozpoczęcie ruchu spadkowego na dzisiejszej sesji i próba jego powstrzymania w okolicach 2285 będzie raczej tylko markowaniem wykorzystania zniesienia i strefy na koronę do próby zanegowania spadku.

dax

Na DAX mamy nowy szczyt w cenach zamknięcia jednak bez nowego maksimum cenowego. Mimo wszystko należy patrzeć w górę choć oczywiście ostatnie nerwowe ruchy w obydwu kierunkach jak i ich rozmiar dostrzegalny zwłaszcza na wykresie intra, dają wyraźną wskazówkę że szykuje się coś mocniejszego i jeśli byki nie wykorzystają tego na swoją stronę to możemy doświadczyć korekty o rozmiarach przekraczających wszystkie te, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Jednak zanim cos takiego ewentualnie powstanie, podaż musi sprowadzić indeks poniżej strefy na 12700 i dalej 12500.

daxfutureintra

Na wykresie intra widać emocje w postaci dużych ruchów zarówno w górę jak i w dół. Obecnie znajdujemy się tuż pod szczytem i tym samym mamy zagadkę, bo poprzedzający ruch w dół wybił dołek ostatniej największej korekty w ruchu wzrostowym. Oczywiście trudno byłoby tu podejmować decyzje o zajmowaniu S , na L jest już też raczej zbyt późno więc nie pozostaje nic innego jak zaczekać na rozstrzygnięcia tego czy ruch wzrostowy wyjdzie na nowy szczyt i nad nim pozostanie czy może jednak cena zawróci i wybije strefę wsparcia, której re-test od dołu byłby dobrą okazją do poszukania S.

12 Replies to “Komentarz przed sesją 20.06.2017

 1. Witam.
  Łapanie dołka na Peko 😉
  Kupno 122
  Sl 114 ( 1% kapitału)
  Drugie zlecenie oczekujące na 119 – wielkość pozycji i sl ten sam.

  1. Wziąłem bez przekonania po 120,50. Ponowię jeśli zobaczę na zamknięciu oznaki przejęcia w postaci wysokiego obrotu.

 2. widzę ze łapanie dołka na KGHM nic cię nie nauczyło, ale może tym razem ci się uda pomimo że cały sektor bankowy zachowuje się słabo , o indeksie nie wspominając i pln

  1. Sam zamiar wejścia w PEKAO jest moim zdaniem dobrym posunięciem ale faktycznie potrzeba choćby mini sygnałów świadczących o możliwości realizowania układu korony z wykresów W1 i D1. Teraz to jest typowe łapanie noża.

   1. Dlatego napisałem że zamysł kupna PEKAO jest moim zdaniem jak najlepszy ale osobiście uważam że samo miejsce nie wystarczy , potrzebny jest jakiś sygnał a takiego nie ma.

 3. wczoraj czytałem absolutnie poza techniką że OFE ma do sprzedania akcje za 6,1 mld zł zeby mieć 75% w akcjach zgodnie z reformą Morawieckiego , do tego debiut PLAya i innych spółek także podaż będzie ogromna i patrząc na wykres chyba ktoś sprytnie sprzedaje , a dokładając plna to może zagranica upycha naszym jak zwykle ,

  ale spokojnie czekamy na wybicie konsoli , myślę że długo już to nie potrwa , kontrakty na DAX też rysują objęcie bessy dzisiaj

 4. Hubstyle otwarcie na 0,95, ale zamknięcie na 1,04 czy to formacja spotkania zmieniająca trend? Czy wszystko jest nieaktualne z tymi wzrostami?

  1. Technicznie mamy formację Spotkanie i obronę wsparcia na 1.00 , oczywiście na takiej spółce , z racji niskiej płynności różnie to może bywać ale cały czas w grze jest to co przedstawiałem ostatnio w analizie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *