Analiza weekendowa 12-16.06.2017

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej” w trzech odsłonach. Jak co tydzień poruszam kwestie indeksów, spółek z WIG 20 i rynku walutowego. Zachęcam do komentowania swoich zapatrywań co do bieżącej i przyszłej sytuacji na giełdowych parkietach.

1 Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Analiza weekendowa 12-16.06.2017

 1. Panie Darku chciałem zapytać czy analizuje Pan surowce oraz zwrócić uwagę na cykle giełdowe a dokładnie na inflacyjną fazę ożywienia gospodarczego gdzie po okresie AKCJI przechodzimy w okres SUROWCÓW. Do czego zmierzam – KGHM zawsze analizuję na tle wykresów miedzi , srebra i złota gdzie po wielu latach spadków nastąpiło pierwsze odbicie – dalej korekta odbicia i kolejne symptomy powrotu do wzrostów. To wszystko moim zdaniem wskazuje że po tzw zaliczeniu poziomu 100 ( może 99- 98 ) należałoby się spodziewać bardzo mocnego odbicia i KGHM powinien się zachowywać wyraźnie lepiej od rynku. Co Pan o tym myśli a może rozszerzy Pan analizę o surowce?

  1. Przykro mi ale aby dołożyć kolejne analizy to chyba pół niedzieli musiałbym spędzić przy komputerze bo teraz już mam co robić od 6:00 do 9:00. Ja osobiście analizuje dla siebie surowce i mógłbym raz po raz coś wrzucić na bloga tylko nie wiem czy jest tym jakieś większe zainteresowanie. A co do samego KGHM czy też miedzi czy czegokolwiek to mnie interesują tylko kreski, strefy i fibbo. Cykle nie są już w kręgu moich zainteresowań.

 2. No i bardzo fajne wykresy się porobiły na WIG20:
  1. Miesięczny – po czerwonej świecy na razie brzydki pinbar (sell)
  2. Tygodniowy – nieudane wybicie linii trendu spadkowego, udane przebicie linii trendu wzrostowego, a teraz świeca czerwona (sell)
  3. Dzienny – podwójny szczyt na 2360 (61.8Fib), pinbar potwierdzony czerwoną świecą, a teraz pinbar (sell)
  4. Godzinowy – podwójny szczyt na 2310 (38.2Fib), wcześniej trend spadkowy i teraz prostokąt jako formacja kontynuacji trendu, ostatnia świeca czerwona pinbar, nieudane wybicie (sell)

  Czyli idealnie jak w książkach o AT LOL

  A ta akcja na koniec w piątek to już nawet śmieszna – jeszcze o 16.49 piękna biała świeca dzienna, close na maksach dnia i nagle na fixie zjazd i wychodzi to co napisłem w punkcie 4. Oczywiście ta akcja została zrobiona przez niewidzialną rękę rynku 🙂
  Wg mnie to w piątek to taka jakby „zanęta” na misia. Teraz sam jestem ciekaw, czy w przyszłym tygodniu od razu ruszą w górę, czy jednak następny tydzień męczącej akumulacji i zjazd po stopy pod 2285 i może nawet 2260 – na co osobiście liczę, żeby dokupić.
  Ale to tylko moja opinia o rynku i mogę się mylić.

  1. Zapowiadałem, że wprowadzam do weekendowej analizę spółek jakie będę zamieszczał na blogu aby nie było tak że jest ok ale na temat spółki cisza. Tylko początkowa okazja i koniec. Jednak zaznaczałem że to nie będzie co tydzień tylko o podanej spółce będę mówił gdy coś ważnego sie wydarzy albo będzie się szykowało. Hubstyle wybił 1 zł i teraz robi korektę i o tym mówiłem w analizie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *