Analiza weekendowa 12-16.06.2017

Zapraszam do obejrzenia “weekendowej” w trzech odsłonach. Jak co tydzień poruszam kwestie indeksów, spółek z WIG 20 i rynku walutowego. Zachęcam do komentowania swoich zapatrywań co do bieżącej i przyszłej sytuacji na giełdowych parkietach.

1 Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 12-16.06.2017

 1. Paweł pisze:

  Panie Darku chciałem zapytać czy analizuje Pan surowce oraz zwrócić uwagę na cykle giełdowe a dokładnie na inflacyjną fazę ożywienia gospodarczego gdzie po okresie AKCJI przechodzimy w okres SUROWCÓW. Do czego zmierzam – KGHM zawsze analizuję na tle wykresów miedzi , srebra i złota gdzie po wielu latach spadków nastąpiło pierwsze odbicie – dalej korekta odbicia i kolejne symptomy powrotu do wzrostów. To wszystko moim zdaniem wskazuje że po tzw zaliczeniu poziomu 100 ( może 99- 98 ) należałoby się spodziewać bardzo mocnego odbicia i KGHM powinien się zachowywać wyraźnie lepiej od rynku. Co Pan o tym myśli a może rozszerzy Pan analizę o surowce?

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Przykro mi ale aby dołożyć kolejne analizy to chyba pół niedzieli musiałbym spędzić przy komputerze bo teraz już mam co robić od 6:00 do 9:00. Ja osobiście analizuje dla siebie surowce i mógłbym raz po raz coś wrzucić na bloga tylko nie wiem czy jest tym jakieś większe zainteresowanie. A co do samego KGHM czy też miedzi czy czegokolwiek to mnie interesują tylko kreski, strefy i fibbo. Cykle nie są już w kręgu moich zainteresowań.

 2. karnak pisze:

  Na S&P mamy skupisko dwóch proporcji ===> może to dać początek większej korekcie.
  Z kolei na NASDAQu może być punkt zwrotny pod książkową proporcję Fibo:
  http://www.bankfotek.pl/view/2083320
  http://www.bankfotek.pl/view/2083321
  http://www.bankfotek.pl/view/2083322

 3. Murgrabia pisze:

  No i bardzo fajne wykresy się porobiły na WIG20:
  1. Miesięczny – po czerwonej świecy na razie brzydki pinbar (sell)
  2. Tygodniowy – nieudane wybicie linii trendu spadkowego, udane przebicie linii trendu wzrostowego, a teraz świeca czerwona (sell)
  3. Dzienny – podwójny szczyt na 2360 (61.8Fib), pinbar potwierdzony czerwoną świecą, a teraz pinbar (sell)
  4. Godzinowy – podwójny szczyt na 2310 (38.2Fib), wcześniej trend spadkowy i teraz prostokąt jako formacja kontynuacji trendu, ostatnia świeca czerwona pinbar, nieudane wybicie (sell)

  Czyli idealnie jak w książkach o AT LOL

  A ta akcja na koniec w piątek to już nawet śmieszna – jeszcze o 16.49 piękna biała świeca dzienna, close na maksach dnia i nagle na fixie zjazd i wychodzi to co napisłem w punkcie 4. Oczywiście ta akcja została zrobiona przez niewidzialną rękę rynku 🙂
  Wg mnie to w piątek to taka jakby “zanęta” na misia. Teraz sam jestem ciekaw, czy w przyszłym tygodniu od razu ruszą w górę, czy jednak następny tydzień męczącej akumulacji i zjazd po stopy pod 2285 i może nawet 2260 – na co osobiście liczę, żeby dokupić.
  Ale to tylko moja opinia o rynku i mogę się mylić.

 4. ewa pisze:

  Krótko i na temat. …za 5 godzin globalne załamanie giełd. ..a może nie….

 5. tomasz kloc pisze:

  Panie Darku co z zapowiedziana co tygodniowa analiza hubstyle?

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Zapowiadałem, że wprowadzam do weekendowej analizę spółek jakie będę zamieszczał na blogu aby nie było tak że jest ok ale na temat spółki cisza. Tylko początkowa okazja i koniec. Jednak zaznaczałem że to nie będzie co tydzień tylko o podanej spółce będę mówił gdy coś ważnego sie wydarzy albo będzie się szykowało. Hubstyle wybił 1 zł i teraz robi korektę i o tym mówiłem w analizie.

 6. Koala_W pisze:

  tak jasne armagedon będzie .Target W20 2550 , sp 500 2550 fajne prawda ? no to go go go chłopaki !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *