Komentarz przed sesją 31.05.2017

Za nami kolejna sesja przeceny indeksu WIG 20. Tym razem strata wyniosła -1.35% a zamknięcie dnia wypadło na poziomie 2292, które jest najniższym zamknięciem od 24.04.2017. Wiele zatem wskazuje, że korekta jaka zawitała na rynku nie dobiegła końca i poziomy wokół 2200 są w dalszym ciągu w kręgu zainteresowania.

wig20

Patrząc na wykres, nic dodać nic ująć. Choć Pin Bar nie został zanegowany to jednak 3 ostatnie świece dają wskazanie, iż wzrost jaki miał miejsce po Pin Barze był korektą prostą. Dlatego teraz najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest spadek w okolice 2200. Takie spojrzenie mogłoby zostać zmienione chyba dopiero po wybiciu 2360 przy braku wybicia dołka na 2263.

fw20intra

Wczorajszy spadek doprowadził do tego, iż cena kontraktów osiągnęła ponownie strefę wsparcia w rejonie 2290. Wyraźne dolne cienie jak i znacząco zwiększone obroty to wskazanie, iż jest duże prawdopodobieństwo reakcji popytowej na tą strefę, zwłaszcza, że od momentu osiągnięcia poziomu strefy i pojawienia się pierwszego pin bara, na rynko wzrósł wyraźnie LOP. Mimo wszystko tylko w najlepszym wypadku wydaje się, że ewentualny wzrost może zaprowadzić nas do poziomu ok 2340. Jeśli uda się wybić pierwszą strefę oporu , mogącą stanowić równocześnie linię szyi DB to najbardziej realnym jest zasięg do kolejnej strefy czyli w okolice 2315. Tak naprawdę to po ostatnim spadku, wymienione strefy stanowią dobre miejsca do szukania okazji na pozycję S. Trochę inaczej wygląda to może w typowym DayTr. gdzie mimo wszystko w formie “hazardu” strefa jaka została osiągnięta wczoraj daje możliwości na chwilowe L.

dax

Na DAX, jak widać na powyższym wykresie, nie ma żadnych zmian w stosunku do poprzednich dni. To samo można powiedzieć o wykresie intra na kontrakty i z tego powodu zamieszczam tylko wykres.

daxfutureintra

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 31.05.2017

 1. adam pisze:

  Lop rósł całą sesję, a nie po osiągnięciu strefy…

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Zgadza się ale do godz. 15 było to zaledwie 500-600 a następnie przyrósł o kolejne 1300 czyli ponad dwukrotnie więcej. I jeszcze jedno moment od którego zaczął rosnąć był właśnie pierwszym dojściem do strefy.

 2. kondi pisze:

  Obrót większy z wiadomych powodów. LOP też niby gdzie miał rosnąć, jeżeli podaż chciałaby teraz docisnąć?
  Panie Darku…dzisiaj dzień bez tytoniu 😉

 3. Seweryn pisze:

  Biorę L na FW20 2279 SL 2259

  • ewa pisze:

   Ooo i Pan Seweryn także bierze L…..no no ciekawe

   • Seweryn pisze:

    Pani Ewo to rzeczywiście wbrew moim założeniom dlatego SL przesuwam na BE 2280 Teraz to takie L bez ryzyka, zagranie czysto spekulacyjne, jest ponad 70% szans, że będzie jakaś reakcja na pinbara z 18 maja. Tu gram bardziej pod statystyki niż pod jakieś wsparcia, których oczywiście tam nie ma. No i oczywiście SL początkowo trzeba stawiać pod pinbarem żeby miało to jakikolwiek sens.

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Seweryn a szczyt z 17 marca to dla Ciebie nie strefa? A co niby powstrzymało spadki jak powstał Pin Bar 18.05 a co niby powstrzymało spadki na tę chwilę. Próżnia?

     • Seweryn pisze:

      Na giełdzie nie ma próżni jest tylko strach i chciwość i to właśnie tymczasowo powstrzymało spadki, strach niedźwiedzi i chciwość byków.

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Tylko się nie zdziw jak będzie nowy szczyt a Ty znowu prędzej weźmiesz S.

     • Seweryn pisze:

      2289 odnowiłem L na FW20 SL jutro

     • Seweryn pisze:

      Likwiduję L po 2292

     • Seweryn pisze:

      K woli wyjaśnienia , zlikwidowałem na brak kolejnej reakcji , nieciekawa świeca dzienna.

 4. MAX pisze:

  Pani Ewo czy poza takimi komentarzami poda Pani kiedykolwiek jakieś konkrety np. analizy, rys. , może Gold skoro Pani go lubi (gra) , czy tylko lubi jak bogaty mąż kupi

 5. Framc pisze:

  Ja tez skusiłem sie na L na razie plecy ale bez stoplosta jestem

 6. Franc pisze:

  Zamykam ze stratą ::((

 7. MAX pisze:

  Seweryn ładne wejście , to SL możesz już zerowy ustawić

 8. MAX pisze:

  bo tu aby myśleć o większym ruchu muszą wybić 2300 i wybronić

 9. bibi pisze:

  Brać L ,szczyt będzie wybity…..2425

 10. kondi pisze:

  Czyżby szybki powrót w okolice 2350 ?

 11. bibi pisze:

  Sfinks,nadal czekać…..

 12. bibi pisze:

  Hubstyle,dobrze wygląda do wejścia…..

 13. MAX pisze:

  Seweryn teraz to mnie załamałeś , to w końcu pod co Ty grasz pod statystyki , bo wnioskuje że z analizą to u Ciebie cienko , dałem rys. ale widzę po wpisach że to nie ma sensu bo pewnie większości nawet się nie chce przeanalizować togo co ktoś pokazał i na czym zbudował wsparcie , co do wsparcia to jest jak byk , ale albo się je widzi albo nie . Podziwiam Darka za tą walkę z wiatrakami przez te kilka lat

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   MAX to nie jest walka z wiatrakami bo mam wiele maili z podziękowaniami za to co robię. I to jest najważniejsze a zawsze są czarne owce.

   • kolo pisze:

    Ja też się dopisuję do tych maili, bo za dobra i rzetelna wiedza jest na tym blogu. Nawet raz kupiłem jakieś szkolenie i to też była szybka i konkretna gadka, a nie puste lanie wody. Dzięki Panie Darku. Czekam na kolejne szkolenia.

  • Seweryn pisze:

   MAX podstawy statystyk i rachunku prawdopodobieństwa są ważniejsze niż kreski . Przynajmniej dla mnie. Kreski widzieli wszyscy i wszystkim wybiło SL przynajmniej tym co mieli odwagę pisać o swoich pozycjach. Tu akurat było zagranie czysto pod statystyki i rachunek prawdopodobieństwa. SL 2309

  • ewa pisze:

   I tu Pan sam zauważył, że nie ma sensu dawanie czegokolwiek bo i tak nie reagują. ….

 14. MAX pisze:

  do wybicia szczytu to muszą wybić przynajmniej dwa istotne opory Panie Bibi , piszę oczywiście o DT

 15. Agnieszka pisze:

  rozumiem, że o kupnie akcji (WIG20) można myśleć po osiągnięciu 2340 na zamknięciu?

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Według mnie to każdy walor trzeba analizować osobno a zachowanie indeksu może być tylko dodatkowym argumentem. Co do samego indeksu to trzeba czekać na koniec sesji. Ona ma dzisiaj podwójne znaczenie.

 16. MAX pisze:

  A to sory Darku za ten fragment wpisu , ale jest kwestia czy dziękują bo się uczą , czy tylko korzystają , bazując na Twoich analizach

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Są tacy co się uczą i nawet chcą abym ich jakoś indywidualnie uczył co jest ciężkie do zrobienia z powodu braku czasu.

 17. MAX pisze:

  Poruszyłem tą kwestię bo obserwując na przestrzeni kilku lat różne blogi i czaty odnoszę wrażenie że większość oczkuje aby podać wszystko na tacy , a najlepiej pokazać poziomy wejść i sl , i będą zarabiać , zero własnego wkładu , niestety tak się nie da , to tyle wywodów bo nie po to jest ten blog .

 18. Konrad pisze:

  Dariusz Bartłomiejczak pisze:
  30 maja 2017 o 16:42
  Jeszcze raz L 2290 SL 2281, tym razem założenie główne to cel w okolicach 2345 ale oczywiście ewentualny ruch wzrostowy będzie śledzony czy jednak nie było nieregularnej i będzie znacznie wyżej. Ryzyko jest bo pozycja wzięta w ostatniej godzinie więc SL może okazać się pobożnym życzeniem.

  a gdzie pan Darek rozliczył się z tej transakcji bo chyba rano 2 raz wyleciał na STOPIe

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   No chyba jasno i klarownie napisałem gdzie jest SL , zatem jasnym jest że został wybity. Nie wiem w czym problem? A właściwie wiem Qba jesteś trolem jakich mało na tym świecie , nie potrafisz nic sam zrobić tylko każdy musi Ci podpowiadać. Ciągle zasięgasz opinii na różnych blogach i wszędzie smucisz. No ale dom to w pół roku postawiłeś.

 19. arabski pisze:

  osobny budżet strefy euro to koniec dotacji niemieckich i francuskich podatnikow dla Polski moze smolensk nam zaplaci zjezdzamy na 2 000 wig 20 w zw z tym pzdr PANA DARKA WIELMOZNEGO

 20. MAX pisze:

  a dlaczego miałby się rozliczać i przed kim , no chyba że przed samym sobą , no może żoną , he , he , i po co takie wpisy , ręce opadają , he , he.

 21. arabski pisze:

  dax poszedl do gory bo kasa niemieckich podatnikow zostanie w Niemczech a my bezmyslnie za daxem kogos ubieraja bez unijnych stu mld euro w nowej perspektywie budzetowej kraj przestanie sie szybko rozwijac o ile rozwojem nazwac stawke 13 zl brutto za godzine pracy…..

 22. ewa pisze:

  A tak na marginesie to same trójki w górę. ..czyli korekta złożona. .

 23. jerzy pisze:

  mówię do siebie -nie chwal dnia przed zachodem słońca

 24. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  FW20 L po 2284 SL 2274

 25. ewa pisze:

  Zaczyna bujać. ..tak zawsze podobno przed wybicie. …oczywiście na południe

 26. jerzy pisze:

  też L po 2284 -skalp na 6 punktów -gra pod nieudane low1

 27. Dobra_zmiana pisze:

  widzę L za wszelką cenę tak trzymać chłopcy na finishu tych 8 lat wzrostów.

 28. jerzy pisze:

  SLbył 3 punkty

 29. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Jednak wyrzuciłem na fixingu , zbyt mocno się cofnęli i korona na wzrost jest zagrożona , kierunek 2200 nadal otwarty więc nie ma sensu ryzykować.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   W każdym bądź razie jest szansa na koronę i ruch co najmniej w kierunku 2340. Jednak końcówka sesji i brak wyraźnego odejścia to zbyt duże ryzyko.

 30. Seweryn pisze:

  MAX to Twoje bycze wsparcie mogło być tylko ruchem powrotnym po wybiciu z flagi ,dlatego pisałem że tam nie ma żadnego wsparcia, a jedynie statystycznie ruch powrotny był możliwy . Na razie tak wygląda ale to jeszcze nie jest przesądzone. Statystycznie prawdopodobieństwo wynosi teraz 50:50

  http://www.bankfotek.pl/view/2080093

 31. arabski pisze:

  zamiast korony potrzebny bedzie nocnik WYRZUCILI ZA 1 MLD ZL NA FIXIE PAPIEROW

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Tak a Kowalski je kupił. Wystarczy spojrzeć na kalendarz, zobaczyć że dzisiaj jest ostatni i najwyraźniej zaszły przetasowania w funduszach. Takie wymiany nie są robione z Kowalskimi tylko między funduszami. Cały czas wisi groźba spadku do ok. 2200 jednak dalej w ramach korekty a nie zmiany trendu (tu potrzeba stosować analizę wielo – interwałową) jednak wystarczy jutro biała świeca i sytuacja będzie wyglądać już zupełnie inaczej ale o tym w komentarzu porannym.

  • Murgrabia pisze:

   Ktoś wyrzucił, a ktoś kupił te wszystkie akcje.
   Uważam że ta dzisiejsza sesja to zwykła manipulacja, w celu utrzymania czarnej świecy miesięcznej. Świeca dzienna też jest zrobiona na postrach. Moim zdaniem cała druga połowa maja to jedna wielka reakumulacja przed dalszymi wzrostami. Wziąłem dzisiaj longi na dłużej i mam nadzieje, że przed wzrostami dokupie jeszcze poniżej dołka na 2263. Celuje wstępnie na tygodniowym w obszar ostatniej dystrybucji z maja 2015 roku, czyli zakres 2495-2559.

 32. Koala_W pisze:

  Jutro +1 na openie i target 2550 cały czas do lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *