Komentarz przed sesją 26.05.2017

Wczorajsza sesja była kontynuacją wzrostu z środy. Indeks WIG 20 po otwarciu luką cenową zyskał na wartości 1.44% i zakończył dzień na poziomie 2358. Tym samym został wybity poprzedni lokalny szczyt w ruchu od 2263.

wig20

Na obecną chwilę możemy śmiało mówić o potwierdzonej formacji Gwiazdy Porannej , o wybiciu poprzedniego szczytu ale nie mamy wybicia strefy oporu i pewnego wejścia do środka kanału cenowego. Mimo wszystko poziom i sposób w jaki rynek ruszył do wzrostu po korekcie z 2422 powinien zaowocować wyjściem na nowe szczyty. Niestety sytuacja, ze względu na to co napisałem wcześniej może budzić obawy o to czy aby na pewno tak się stanie. Moim zdaniem założenie inwestora powinno być takie, że rynek walczy o nowy szczyt a jeśli to nie nastąpi to wybicie 2300 w cenach zamknięcia będzie oznaczało większą korektę. Kluczem do wcześniejszych informacji na ten temat mogą być wykresy intra. Spójrzmy zatem jak zachowuje się w takim ujęciu wykres kontraktów na indeks.

fw20intra

Tu jak widzimy, została wybita strefa oporu na ok. 2340 i wyraźnie naruszona linia trendu. Nie udało się jednak wczoraj pokonać ważniejszej strefy oporu na ok. 2360. Mamy zatem ruch wzrostowy zdecydowanie większy niż korekta w ruchu spadkowym i nowy szczyt w tymże ruchu wzrostowym. Do pełni szczęścia byki potrzebują wybicia strefy na 2360 i utworzenia dołka na wyższym poziomie od poprzedniego. Trzeba zdawać sobie sprawę z dwóch istotnych rzeczy. Mianowicie mamy dość słabą reakcję na wzrosty za oceanem (tak jak DAX) i w ujęciu intra mocno wygrzane wskaźniki – oscylatory. To oczywiście nie stanowi o tym, ze czeka nas teraz spadek ale myślę, iż jeśli komuś (tak samo jak mi ) rynek odjechał w górę a ma zamiar zagrywać na L to mimo wszystko należy poczekać na cofnięcie i wówczas spróbować swoich sił. W przypadku otwarcia na zbliżonych poziomach do wczorajszego zamknięcia taki moment byłby wówczas gdyby rynek wykonał korektę wzrostu z dwóch ostatnich sesji nie wybijając oczywiście dołka na 2289. W przypadku pozytywnej reakcji na zamknięcie w USA czyli wyższego otwarcia, czekałbym na ewentualny drugi re-test strefy wsparcia na ok. 2340 w jaki zamieniła się strefa oporu z przed wczoraj. Dlaczego uważam to za istotne? W tej chwili rynek wybijając strefę na 2360 może dojść do 2380 i z tamtego poziomu ruszyć w dół kończąc tym samym korektę prostą jako dużą falę “b”. Wykres dzienny, tak dla przypomnienia daje podstawy aby wyczekiwać na nowy szczyt jednak zachowanie intra wyraźnie wskazuje, że prawdopodobieństwo wydłużenia korekty czyli zejścia w kierunku nawet 2200 nie jest jakoś wyraźnie mniejsze.

dax

Na DAX bez zmian i tu szkoda nawet się rozpisywać. Można tylko zastanawiać się skąd taka słabość w obliczu nowych szczytów na S&P. Jednak odpowiedź nie znajdzie się w żadnej prasie ani TV a tylko wykres pokaże w odpowiednim momencie.

daxfutureintra

Również kontrakty na DAX w ujęciu intra nie dają wskazań. Tu cały czas znajdujemy się w konsolidacji ograniczonej wyznaczonymi strefami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 26.05.2017

 1. Tom'as pisze:

  Witam.
  Ciekawe miejsce do korekty na Usd/Pln strefa z wykresu tygodniowego:
  http://fotodyl.pl/63a3025b6a/
  na dziennym też by się to zbiegło z dolnym ograniczeniem kanału
  http://fotodyl.pl/64a98e1a09/
  pozdro

 2. Agnieszka pisze:

  no tak, korekta od dłuższego czasu wisi w powietrzu,
  podtrzymuję swoją decyzję, kupuje akcje z wig20 i zabezpieczam stopem,
  najwyżej wejdą mi zlecenia sprzedaży przy cofnięciu,

  • Seweryn pisze:

   Pani Agnieszko po co kupować na wzroście, warto poczekać tydzień dwa, kupi Pani znacznie taniej o ile będzie Pani miała jeszcze ochotę w ogóle kupować.

   • Agnieszka pisze:

    biorę pod uwagę 2 scenariusze;
    kupno teraz pod wybicie do poziomu WIG20 2550, (5-6%)
    wybicie dołem i realizacja stopów ze strata ok 3%

    zdania są podzielone,pewnie słusznie
    wybieram bramkę nr 1

    • Lok pisze:

     Nie rozumiem Twjego toku myślenia. Daj jakiś obrazek z wejsciem, sl i tp, moze to coś wyjaśni.

     • Agnieszka pisze:

      Kupno Millennium po 7,13 (sl 6,8)
      Kupno Lotos po 54,6 (sl 53,75)
      Kupno Kghm 112,5 (st 108,95)
      Kupno Pekao po 140,3 (sl 137,85)

     • Lok pisze:

      Rozumiem że sl pod ostatnim dołkiem, ale reszta bezesensu. Chyba że to jakieś tajemna taktyka tylko dla wtajemniczonych. Powodzenia, masz dwa uda szans. Uda się, albo się nie uda.☺

 3. Obserwator pisze:

  Witam
  Wracając do podobieństwa ścieżki WIG20 i hossy z 2009 r. można dokonać predykcji zdarzeń na najbliższe dni.
  Dzisiejsze zamknięcie w okolicach 2316 -21.
  W poniedziałek wysokie otwarcie +47 pkt ( ok. 2363-67) , i ostra jazda do góry do 10-12 czerwca . Max. zwyżka to ok. 200 pkt. od otwarcia (szczyt 2513-2555). Następnie co najmniej 4 tygodnie spadków ok. 13 % od szczytu ( dno 2250).
  Chociaż JP Morgan sugeruje inny scenariusz to stawiam 5:1 na analogię z 2009 r. Pragmatyzm mimo to nakazuje poczekac do poniedziałku.
  Pozdrawiam

 4. Tom'as pisze:

  oj niedobrze chyba zmieniłem kierunek , mi to wygląda na retest małej konsoli i teraz większe ABC – w kierunku 2230 – 2200
  http://fotodyl.pl/524c00095d/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *