Ciekawe sygnały na parach Commodity Currencies.

Commodity Currencies to waluty których wartość w dużym stopniu zależy od exportu jakiegoś surowca. W Naszym przypadku mam na myśli takie pary walutowe jak USDCAD i AUDUSD. Czyli popularne: „kanadyjczyk” i „australijski kangur”. Ta pierwsza para  jest mocno zależna od ropy, natomiast druga para od złota. Zatem wskazania tych par mogą być również pomocne w kwestii oceny wymienionych surowców o czym dzisiaj nie będę pisał.

USDCAD+Daily

Na powyższym wykresie dziennym pary USDCAD możemy dostrzec na wysokości OB formację świecową Pin Bar. Dodatkowo poziom ten wzmocniony jest również przez strefę wsparcia z interwału D1. Taka sytuacja premiuje obecnie zakończenie korekty spadkowej i powrót do wzrostu czyli osłabienia CAD. Spójrzmy jeszcze na wykres intra 1H.

USDCAD+H1

Widać tu że wyjście nad poziom 1.3580 będzie dodatkowym potwierdzeniem zmiany kierunku trendu (w interwale dziennym powrotu do trendu wzrostowego). Pierwsze próby wejść w pozycje L dla mniej cierpliwych a co za tym idzie, podejmujących większe ryzyko mogą pojawić się w okolicach 1.3510 a więc na wyznaczonej strefie wsparcia a w przypadku jej wybicia w okolicy 1.3480. Druga para to AUDUSD:

AUDUSD+Daily

Tu również widać wyraźnego Pin Bara z idealną alokacją na linii szyi DT. Równocześnie panujący do tej pory OB w ruchu spadkowym został nieznacznie naruszony ale wydaje się że formacja świecowa w takim miejscu daje większe powody do tego aby założyć powrót do spadku mimo naruszenia OB.

AUDUSD+H1

Patrząc na wykres intra 1H i widząc jak dokładnie działa linia trendu, można założyć że jej wybicie i równoczesne wybicie strefy wsparcia na ok. 0.7440 będzie swoistym potwierdzeniem zmiany kierunku i powrotu do spadku w ujęciu dziennym. Kiedy zeszlibyśmy na jeszcze niższy interwał 15M to możemy tam dostrzec impuls wzrostowy co może oznaczać że teraz po jakimś cofnięciu będziemy mieli jeszcze jedną próbę ruchu w górę i wówczas dojście do strefy na poziomie ok. 0.7485 może być dobrym momentem do poszukania okazji na S. W obydwu przypadkach czyli zarówno w kwestii kanadyjczyka jak i kangura, docelowo powinniśmy szacować odpowiednio nowy szczyt i nowy dołek. Przekładając to zaś na rynki surowców może to być zwiastunem zakończenia wzrostu na złocie i zakończenia wzrostu na ropie ale to już temat na inny wpis.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *