Ciekawe sygnały na parach Commodity Currencies.

Commodity Currencies to waluty których wartość w dużym stopniu zależy od exportu jakiegoś surowca. W Naszym przypadku mam na myśli takie pary walutowe jak USDCAD i AUDUSD. Czyli popularne: “kanadyjczyk” i “australijski kangur”. Ta pierwsza para  jest mocno zależna od ropy, natomiast druga para od złota. Zatem wskazania tych par mogą być również pomocne w kwestii oceny wymienionych surowców o czym dzisiaj nie będę pisał.

USDCAD+Daily

Na powyższym wykresie dziennym pary USDCAD możemy dostrzec na wysokości OB formację świecową Pin Bar. Dodatkowo poziom ten wzmocniony jest również przez strefę wsparcia z interwału D1. Taka sytuacja premiuje obecnie zakończenie korekty spadkowej i powrót do wzrostu czyli osłabienia CAD. Spójrzmy jeszcze na wykres intra 1H.

USDCAD+H1

Widać tu że wyjście nad poziom 1.3580 będzie dodatkowym potwierdzeniem zmiany kierunku trendu (w interwale dziennym powrotu do trendu wzrostowego). Pierwsze próby wejść w pozycje L dla mniej cierpliwych a co za tym idzie, podejmujących większe ryzyko mogą pojawić się w okolicach 1.3510 a więc na wyznaczonej strefie wsparcia a w przypadku jej wybicia w okolicy 1.3480. Druga para to AUDUSD:

AUDUSD+Daily

Tu również widać wyraźnego Pin Bara z idealną alokacją na linii szyi DT. Równocześnie panujący do tej pory OB w ruchu spadkowym został nieznacznie naruszony ale wydaje się że formacja świecowa w takim miejscu daje większe powody do tego aby założyć powrót do spadku mimo naruszenia OB.

AUDUSD+H1

Patrząc na wykres intra 1H i widząc jak dokładnie działa linia trendu, można założyć że jej wybicie i równoczesne wybicie strefy wsparcia na ok. 0.7440 będzie swoistym potwierdzeniem zmiany kierunku i powrotu do spadku w ujęciu dziennym. Kiedy zeszlibyśmy na jeszcze niższy interwał 15M to możemy tam dostrzec impuls wzrostowy co może oznaczać że teraz po jakimś cofnięciu będziemy mieli jeszcze jedną próbę ruchu w górę i wówczas dojście do strefy na poziomie ok. 0.7485 może być dobrym momentem do poszukania okazji na S. W obydwu przypadkach czyli zarówno w kwestii kanadyjczyka jak i kangura, docelowo powinniśmy szacować odpowiednio nowy szczyt i nowy dołek. Przekładając to zaś na rynki surowców może to być zwiastunem zakończenia wzrostu na złocie i zakończenia wzrostu na ropie ale to już temat na inny wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *