Komentarz przed sesją 23.05.2017

Pierwsza sesja nowego tygodnia zakończyła się wzrostem indeksu WIG 20 na poziomie 0.62% co spowodowało, że zamknięcie dnia wypadło na 2343. Choć wzrost wartości indeksu nie jest może zbyt imponujący to jednak przebieg sesji pokazuje, że z naszym rynkiem chyba nie jest jeszcze źle.

wig20

Próba negacji farmacji Gwiazdy Porannej, jaka miała miejsce podczas wczorajszej sesji, została skutecznie zablokowana przez popytową stronę rynku. W efekcie powstał Pin Bar, który dał potwierdzenie dla formacji i równocześnie zwiększył znacząco szanse na ruch w kierunku nowych szczytów.

fw20intra

To co wydaje się być potwierdzone na wykresie dziennym indeksu , na wykresie intra kontraktów nie jest takie oczywiste. Tu w dalszym ciągu brakuje nam wyjścia nad strefę oporu w rejonie 2340 i dalej nad strefę w okolicach 2360. Czekamy zatem na takie wybicie 2340, re-test i dalszy wzrost. Jeśli rynek tego nie uczyni a dzisiejsze notowania rozpoczną się pod strefą i będą podążać w kierunku południowym to byki będą musiały powalczyć jeszcze raz w okolicach 2290-2300.

dax

Na DAX, choć była presja sprzedaży to jednak cena nie spadła zbyt mocno i w efekcie powstała mała czarna świeca z wyraźnym dolnym cieniem. Niestety trzeba zauważyć, że takie zachowanie ceny nie dało nam tego na co czekają byki czyli wybicia strefy oporu na ok. 12650 i zdecydowanego potwierdzenia formacji Pin Bara z przed dwóch sesji. Tu dalej wisi zagrożenie ruchu w kierunku 12450.

daxfutureintra

Wykres intra kontraktów na DAX pokazuje jeszcze dokładniej to co napisałem powyżej. Pin Bar jaki powstał wczoraj na poziomie OB spadku nie jest na pewno czymś przyjemnym dla byków ale niedźwiadki mogą się z niego cieszyć bo daje dobre podstawy do S. Spadek od momentu powstania Pin Bara wybił wyraźnie poziom dołka ostatniej korekty i podejście do góry , do zaznaczonej strefy oporu może stanowić o motywie Korony. Jeśli tak to właśnie się rozegra to najprawdopodobniej zejdziemy co najmniej do strefy na ok. 12540 gdzie moim zdaniem będzie już ostatnie miejsce dla byków do ratowania wykresu przed powstaniem impulsu spadkowego.Natomiast wybicie strefy na ok. 12670 bez zejścia w dół to szybsze wskazanie na dużą możliwość osiągnięcia nowego szczytu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 23.05.2017

 1. Franc pisze:

  Korektę czas zacząc Panowie uwaga ostrożnie z długimi trump zaprasza do przeceny

 2. ewa pisze:

  Dzień dobry. ..czyli dziś zaczynamy kolejną falę impulsu. ..oczywiście spadkową. …pozdrawiam ale nie wszystkich@

  • Seweryn pisze:

   Ja na razie czekam zgodnie z zasadą, że lepiej stracić okazje niż pieniądze.
   Zostało mi 10% docelowej ilości pozycji S na DAX , w tym momencie bez SL . Zastopuję po otwarci większej ilości.

 3. janciu pisze:

  do końca lipca/sierpnia trend w górę niezagrożony

  http://korelli.typepad.com/.a/6a0168e5dcc785970c01b7c8f5a72e970b-pi

 4. Franc pisze:

  Wszyscy widzą 2400 2500 na w 20 może tego nie być teraz a cały wzrost od końca 2016 wyglądać może na coś ala fala B w korekcie pędzącej. Pozdro grajki

 5. Agnieszka pisze:

  Jak przetestują 2300 na wig20 i wejdzie znowu na 2340- pakuje akcje do wora!

 6. Koala_W pisze:

  idziemy na 1410 na w20 hahaha 🙂 a tak na poważnie to moje L zamykam na 2550 do lipca powinni zrobić.

 7. Franc pisze:

  Nie ma czasu juz na wzrosty przykro mi

 8. Seweryn pisze:

  Wydaje się że jedną z najważniejszych i najtrudniejszych rzeczy w systemie jest czekanie i cierpliwość. Ciągle mam z tym problem. Wyczekać odpowiedni moment to połowa sukcesu, a druga połowa to…?

  • ewa pisze:

   Panie Sewerynie. …jest Pan na najlepszej drodze do wielkich sukcesów. ..a cierpliwość przyjdzie jeszcze wieksza z czasem, pozdrawiam. ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *