Komentarz przed sesją 16.05.2017

Podczas wczorajszej sesji, indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.37% zamykając się tym samym na poziomie 2377. Możemy zatem powiedzieć, iż pierwsza sesja nowego tygodnia nie wniosła zbyt wiele nowego a jedynie pokazała, że przez ostatnie kilka sesji….

…. znajdujemy się w konsolidacji, która na obecną chwilę ma postać trójkąta – chorągiewki.

wig20

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak czekać na wybicie z tej formacji i wskazanie (miejmy nadzieję) kierunku na kolejnych kilka sesji. Wyjście dołem z trójkąta to ruch w kierunku 2300 choć na drodze będzie nieco wyżej dolne ograniczenie kanału i ewentualna linia równoległa do górnego ograniczenia chorągiewki. Patrząc jednak na wykres całościowo, większe prawdopodobieństwo występuje po stronie kontynuacji wzrostu w rejony 2480-2500.

fw20intra

Wykres intra kontraktów jest oczywisty, trójkąt obecnie rządzi i przy takiej konsolidacji trudno jest podejmować racjonalne decyzje na coś więcej niż “scalping”.

dax

Na wykresie DAX powstał niewielki “młotek” którego traktuję jako wybicie konsolidacji i re-test górnego jej ograniczenia. To powinno owocować dalszym wzrostem tego indeksu a sytuacja mogłaby ulec zmianie gdyby DAX wszedł ponownie w obszar wąskiej konsolidacji i opuścił ją dołem.

daxfutureintra

Tak jak na indeksie mamy nowy szczyt tak już na wykresie intra kontraktów na ten indeks, nie możemy tak stwierdzić. Tu dalej po zejściu w dół, rynek próbuje wykonać ruch na nowy szczyt. Przypomnę, zejście w dół miało raczej charakter korekty prostej. Zatrzymanie na strefie wsparcia opartej o szczyt poprzedniego impulsu wskazuje na to, iż powinniśmy podążać tu na nowy szczyt. Mimo iż do wczoraj to jeszcze nie nastąpiło to jednak dotychczasowy ruch w kierunku północnym wraz z prawdopodobną korektą pędzącą 1:1 pokazuje, że dzisiaj może nastąpić przyspieszenie, którego oczekiwać powinniśmy po pokonaniu strefy oporu i następnie poziomu maksimum z dnia 08.05.

57 Replies to “Komentarz przed sesją 16.05.2017

 1. Witam.
  Myśli Pan że ta korekta 1:1 już wykończona na dax , bo trochę brakło do pełnego OB i zastanawiam się czy nie pociągną jeszcze jednej fali spadkowej – to by dało większe abc?
  pozdro

  1. Taka możliwość też może być jednak dla mnie to korekta pędząca 1:1 była ok. może zabrakło słownie kilku pkt. ale układ świecowy i reakcja wskazują że jesteśmy już w impulsie. Teraz raczej , jeśli już to korekta ostatniego wzrostu.

 2. Rynki rozwinięte sa wykupione najmocniej id 2007 roku, wczoraj oglądałem wykres Amazona nie dziwie sie ze buffet napisał ze to jego największa porazka ze tych akcji nie kupił , w 2009 36 dolarów teraz prawie 1000 i tutaj to widać juz hiperbole

 3. Darek, w komentarzu przed sesją 26.04 wskazywałeś poziomy: 2380, 2400, 2460, 2500 pisząc, że jesli pojawi się sygnał sprzedaży na którymś z nich to zakończysz “życie” pozycji L prowadzonej od poziomu 2000.
  Czy ów sygnał wystąpił?

 4. nie dziwię się że szeroki indeks cenowy spada , czytam dzisiaj raport z biura maklerskiego , z 15 raportów 10 spółek grubo poniżej oczekiwan ma wyniki reszta w okolicach oczekiwan , chyba wzrosty mwigu i swigu za bardzo wyprzedziły wyniki albo coś się dzieje co giełda zaczyna dyskontować , złotówka się umacnia czyli export mniej opłacaalny i może wzrost kosztów = inflacja i zarobki ,

  dalej czekam na wybicia , pln się tak umacnia a WIG 20 w dół , ciekawe , czyżby zagranica sprzedawała akcje i umacniała plna pod odkupienie tanio waluty ?

  Orlen król tej hossy potwierdza objęcie bessy

  1. Do potwierdzenia czegokolwiek w tym interwale potrzeba jeszcze 3,5 sesji a jak spojrzysz na dzienny czy na 1h to najprawdopodobniej zobaczysz “abc” w którym “c” właśnie staje się idealną 5-ką.

 5. PKB 4% rynek w dół bo najwidoczniej uznał że to już szczyt możliwości

  Orlen najwięcej zarabia jak ropa spada ,ale patrząc na indeks CRB to jesteśmy na wsparciach i albo surowce w ystrzelą w górę albo w dół i szykuje się coś o czym nikt z nas jeszcze nie ma pojęcia

  i znów się potwierdza , kupuje w październiku i trzymaj do maja , to daje największe zyski

   1. ja tak pisałem , byłem głupi , w moim biurze kazali mocno kupować po 36 zł , musiałem chyba zwariować jak tak pisałem , swoją drogą w moim biurze od dawna jest rekomendacja sprzedaj na 66 zł ciekawe czy się sprawdzi , pozdrawiam

 6. Seweryn a tak wygląda wybicie z PROSTOKĄTA i realizacja zasięgu , widzisz wystarczy tylko spokojnie czekać i mieć wstawione zlecenia tam gdzie trzeba ,

 7. kupno koszami to potem sprzedaż koszami , pozdrawiam Morgana przyjaciela premiera morawieckiego ,dobrze ze go nam znów sciągnął na GPW , 2280-2300 powinni na początek przetestować

 8. Tam gdzie ktoś subiektywny widzi trójkąt tam ktoś obiektywy dostrzega też podwójny szczyt lub coś w rodzaju rgr-a z wybitą linią szyi. Spadający wolumen, szerokość, pięć podfal i szereg formacji świecowych w tym objęcie z 10 maja zwiększało prawdopodobieństw wybicia dołem . Żeby znowu nie być subiektywnym jest jeszcze możliwość utworzenia chorągiewki powstała również domniemana trójka korygująca ale to pewnie tylko trochę opóźni spadki.

  http://www.bankfotek.pl/view/2077202

 9. Mam 55% zakładanej ilości otwartych pozycji na DAX
  Kolejne 15 % S 12770 zlecenie oczekujące od dołu.

  1. nie obraź się ale ty nawet nie wiesz jakie są zlecenia a co dopiero reszta , zlecenie oczekujące od dołu , nie chę być złośliwy ale co to ma być , ja takiego zlecenia nie znam ,

    1. no ja znam sell stop i limit i buy stop i limit , ale zlecenie oczekujące od dołu czegoś takiego jeszcze w swoim życiu nie słyszałem , więc albo on gra wirtualnie albo ja się poddaje , nie zna zlecen a uśrednia straty na dax z lewarem , ja odpadam ,

   1. Qba u mnie nazywa się to zlecenie stop entry u Darka sell stop. Mimo że jest tam w nazwie stop to jest to zlecenie otwierające nową pozycję . Otwierane jest po dojściu ceny do zlecenia w kierunku ruchu cen. Jeżeli cena spadnie do odpowiedniego poziomu otwieram S zgodnie z ruchem ceny , chodzi o to że jeśli nie spadnie to nie chcę dodatkowych S .

  1. Ups … mała poprawka pozycja wzieta 2 pkt wyżej 12 790
   jest korona na 5 min – przesuwam sl pod nią 12 780

    1. Miałeś złoty róg, no powiedzmy srebrny ale chciałeś więcej i ostał Ci się ino SL. To książkowe zjawisko psychologiczne.

     1. no nie do końca bo to było tylko wejście na retest świecy z h1 – wchodziłem z automatu na fibo 88,6 🙂
      jak popatrzysz na mój pierwszy komentarz to w miejscu gdzie zaczyna się czerwona strzałka zamykałem pozycje otwartą wczoraj więc to byłby dodatkowy profit
      ps.
      różowe poziome prostokąciki to miejsca gdzie będe szukał kolejnych wejść na L
      pozdro

  1. Pytanie na czym bo chyba nie na fw20, tu każdy laik zauważy że najbardziej prawdopodobnym jest jeszcze jeden ruch nadbijający dołek czy też go jakoś testujący. Chyba że mówisz o czymś innym albo masz jakieś tajemnicze rozpiski.

   1. Darek masz racje , po spadku konsola na dole to raczej ruch po południu dalej w dół , ale Bibi zawsze ma jakieś swoje czary mary ,

    zresztą widać wybite wsparcie a potem ruch do góry jako retest ale nawet do tego 2356 nie dojechali ,

  2. próbowac zawsze mozna i wszędzie , masz racje , tylko czy się na tym zarobi to już inne prawdopodobienstwo ,

   swoją drogą jak wsparcie pękło to można próbowac L , a jak pękały opory to mozna próbowac S ,

 10. Właśnie każdy czeka jeszcze na jedno tąpnięcie….oczywiście jest nie wykluczone….lecz myśląc tak statystycznie popełniałem tutaj błąd….są trzy silne sygnały na zajęcie pozycji….

 11. CZYM się dzielić ,czekam na mój sygnał i wchodzę, ograniczając ryzyko,reszt mi nie jest potrzebna….

 12. z innej beczki powiem Wa że jak któregoś dnia przeczytałem w Parkiecie Białka że WIG 20 idzie na 20 000 pkt o ile nie pomyliłem to mnie zamurowało ,

 13. Piramida wolumenowa(pięknie to widać na 5 min.),RSI ,ŚWIECA,możliwa koncepcja rozliczenia fal,(według mnie u nas 20000 możliwe).Ja zakładam podwójny zygzak ,jak spadnie to będzie dywergencja na 5 min,jeszcze silniejszy sygnał.

 14. Żartujesz ze mnie to nic nowego,po prostu jest moment że większość sygnałów się kumuluje u graczy(SPEKULANTÓW) i możliwy jest zwrot,lecz nie musi.

  1. Nie wiem do kogo to piszesz ale jeśli do mnie to na pewno nie żartowałem sobie z Ciebie.

  1. Oczywiście, czekam na test 1.5 i najlepiej dobry jak na tę spółkę obrót. A jeśli nie obrót to zmiana tendencji.

 15. Zamknięcie dla mnie znakomite,nie wybili dna ,nie zanegowany 1 impuls..dla pełni szczęścia oczekuję jutro wysokiego otwarcia…..(lecz to tylko chciejstwo jutro zobaczymy co powie rynek)

  1. Czyli wziąłeś L i się nakręcasz bibi . Trzeba ochłonąć bo to była naprawdę kiepska sesja potwierdzająca wcześniejsze sygnały świecowe.

     1. No to tak doświadczony inwestor powinien wiedzieć bez mrugnięcia okiem.

 16. Nic się nie nakręcam,rynek jutro może iść w dół przy innym oznaczeniu fal…..zawsze jet kilka wariantów…..przyznam sprytnie to cało analizę tech. wymyślili banksterzy,a najbardziej złudne są fale,przy nich trzeba dużo doświadczenia,jest to sztuka a nie ścisła matematyka…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *