Komentarz przed sesją 12.05.2017

Choć początek wczorajszej sesji wyglądał całkiem ciekawie dla byków to jednak efekt końcowy na pewno wprowadził ich w niezbyt dobry humor. Indeks WIG 20 na przestrzeni wczorajszego dnia stracił na wartości -0.64% i zakończył go na poziomie 2365. Tym samym inwestorzy dostali informację w postaci ostrzeżenia.

wig20

Tym ostrzeżeniem jest nieśmiałe bo nieśmiałe ale jednak potwierdzenie formacji Harami jaka powstała na dwóch poprzednich sesjach. Dlaczego piszę “ostrzeżenie” a nie stanowcze potwierdzenie formacji? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze mała ilość pkt. o jakie cena wybiła minimum formacji i druga sprawa to wybita wcześniej linia trendu, która mimo takiego zachowania indeksu w dalszym ciągu nie pozwoliła na powrót pod nią. Biorąc pod uwagę całą konsolidację z ostatnich 9 sesji nie zostało wybite jej wsparcie czy też inaczej, dolne ograniczenie. Zatem uważam, że nie ma jeszcze powodów do podnoszenia alarmu i wpadania w panikę. Poza tym powinniśmy sobie zdawać sprawę również z tego, iż z perspektywy wykresu dziennego to jeszcze jest dość spora odległość od poziomów, których wybicie mogłoby stanowić o wejściu w większą korektę czy też zmianę trendu. Patrząc od strony “falowej” wydaje się że obecnie tworzy się fala 4 w impulsie od dołka na 2175.

fw20intra

Również kiedy spojrzymy na wykres intra kontraktów widać wyraźnie, że główne wsparcie nie zostało wybite a strefa jaka na nim się znajduje spowodowała pierwszą reakcję w postaci delikatnego odbicia. Świeca jaka doszła do strefy ma znamiona tzw. markowania ceny i może świadczyć o wyczerpaniu potencjału spadkowego. Jeśli jednak rynek będzie kontynuował spadek w dniu dzisiejszym to wybicie strefy będzie oznaczało ruch w kierunku poziomu 2300. Tu jednak mimo wszystko podkreślę, iż całościowy ogląd wykresu na przestrzeni tego co dzieje się w maju nie daje podstaw do zmiany nastawienia dopóki nie wybijemy wspomnianej strefy a to co zadziało się wczoraj w połączeniu z geometrią daje bardziej podstawy do nastawienia się na pozycje L z perspektywą nowego szczytu.

dax

Na DAX kolejna świeca w ramach konsolidacji czyli korekty. Tym razem koloru czarnego jednak z wyraźnym dolnym cieniem. Tu sytuacja jest taka, iż w dalszym ciągu powinniśmy oczekiwać na nowy szczyt choć nie mamy pewności że trwająca korekta nie przedłuży się czy też czasami nie zejdzie nieco niżej.

daxfutureintra

Patrząc jednak na wykres intra kontraktów na DAX , więcej przemawia za tym, że rynek pójdzie do góry niż za tym że korekta zostanie pogłębiona. Wybicie strefy na ok. 12720 zaowocowało, tak jak pisałem wczoraj, zejściem do kolejnej strefy na poziomie ok. 12650 tam powstał natychmiast Pin Bar i odbijając się od strefy ale i od linii trendu cena ruszyła ponownie nad strefę 12720. Mamy zatem układ, który powinien premiować ruch w kierunku szczytu choć do tego potrzebne jest najpierw wybicie strefy oporu na ok. 12790. Myślę jednak, że włąśnie taki scenariusz jest obecnie scenariuszem bazowym.

16 Replies to “Komentarz przed sesją 12.05.2017

  1. Po Twoich ostatnich komentarzach z czasem na “przecenę” znikłaś i jak się domyślam z powodu że tej przeceny nie było. Teraz znowu coś Ci zaświtało wrzuciłaś jakiś banał i pewnie jesteś zadowolona z siebie a tak naprawdę nie podałaś nic kompletnie nic.

  1. Nikt Ci tego nie broni. Jednak Twoje komentarze mają taką trafność, że czy chcesz czy nie chcesz to i tak wypada znikać aby dalej nie zwiększać swoich wpadek.

   1. Mylić można się nawet często ważne by wtedy niewiele tracić. …aż przychodzi moment gdy rynki dają zarobić z nawiązką. ..powinien Pan to wiedzieć. ..

    1. Wiem i się z tym w całości zgadzam ale nie oznacza to że pisanie bzdur bo mam takie widzimisię, kiedy rynek wyraźnie pokazuje siłę i trend wzrostowy jest tym z czym można się zgodzić. Tu jest już osoba która na tonącym Titanicu płynie już tyle czasu że opłynęła całą kulę ziemską a on jak nie zatonął tak nie zatonął.

 1. Fakt jest taki, że jesteśmy w dolnej granicy konsolidacji na WIG20 (2360-2400), teraz najlepiej obserwować.
  Najbliższe sesje powinny rozstrzygnąć, no chyba, że będziemy poruszać się w konsolidacji jak od połowy lutego do połowy kwietnia.

  Też czekałam na solidną korektę, ale nie ma co kłócić się z rynkiem.

 2. zobaczcie co oznacza brak dywidendy – jednak ta ogromna kasa dla grubych jest ogromnie ważna , PGE wczoraj 6% i piękne wybicie a dzisiaj po tym info -6,5% ,

 3. Trochę z innej beczki jako ciekawostka.
  Jest metoda programowania umysłu w celu uzyskania pożądanej informacji. Skąd te informacje? nie wiem , po prostu są. Po zaprogramowaniu umysłu informacje uzyskujemy we śnie lub później w trakcie dnia w czasie tzw. olśnienia . Po prostu wiemy, że to jest odpowiedź na nasze pytanie. Z czystej ciekawości zaprogramowałem się w celu uzyskania informacji w sprawie Magdaleny Żuk i uzyskałam zaskakującą odpowiedź , której w ogóle nie brałem pod uwagę.

  1. Podświadomość powinna być istotą naszego życia. Tylko dlaczego poruszasz taki temat i rzucasz jakieś niedokończone stwierdzenie? Czy teraz chcesz aby się Tobie pytać jaką odpowiedź dostałeś? Czy nie lepiej byłoby kiedy byś przedstawił temat i jednak dokończył ?

  2. mógłbyś ja przedstawić? sam mam kilka możliwych scenariuszy, ale interesuje mnie ta uzyskana metodą parapsychiczną, dziwne że pan Jackowski się nie wypowiedział. Sprawą zajęła się jeszcze inna agencja i maja zupełnie inne ustalenia niż nasza gwiazda johny bravo vel żelazko,
   myślę ze można porozmawiać o tym na GPW marazm

   1. Podkreślam tylko , że nie brałam tej ewentualności w ogóle pod uwagę , nawet nie pomyślałem o tym. Otrzymałem odpowiedź, że bardzo się bała jednak nie bała się ludzi choć początkowo myślała, że to ludzie ją straszą. Miała do czynienia z czymś w rodzaju demona lub ducha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *