Komentarz przed sesją 10.05.2017

Za nami dobra sesja na warszawskim parkiecie. Indeks WIG 20, w dniu wczorajszym, zyskał na wartości 1.66% i znalazł się na poziomie 2414. Tym samym w cenach zamknięcia mamy nowy szczyt a jedynie w cenach maksymalnych brakuje niecałe 10 pkt. 

wig20

Wyraźna biała świeca mówi sama za siebie i właściwie nie trzeba tu nic dodawać. Pozytywna reakcja na poziom 2370 powinna nas zaprowadzić teraz na rejony 2470-2480. Oczywiście trudno jest obecnie inwestować bo “widmo” co najmniej dużej korekty zagląda w oczy coraz bardziej jednak patrząc na główne spółki z indeksu WIG 20 można spokojnie dostrzec takie, które mają jeszcze przed sobą , tak to przynajmniej wygląda, dość spory potencjał wzrostowy.

fw20intra

Jeśli chodzi o wykres intra kontraktów na WIG 20 to wczorajszy ruch wzrostowy wybił strefę oporu (dla Korony) , która obecnie stanowi najbliższy rejon wsparcia. Zejście do strefy i sygnał kupna to dobra okazja na L , wybicie strefy czyli ponowne zejście pod jej poziom to zmiana w DayTr na szukanie okazji S które mogą podążać w kierunku 2300. W tym pierwszym scenariuszu, który z racji na możliwość wcześniejszego wykreślenia korekty nieregularnej jak i nam sam fakt wybicia strefy oporu, można dopatrzeć się rejonu docelowego na zasadzie geometrii w rejonie ok. 2480.

dax

Na DAX powstała formacja Harami (choć w nietypowych barwach) czyli tzw Inside Bar. Możemy zatem przyjąć że jej maksimum i minimum stanowią obecnie linie sygnalne do wskazania kierunku na kilka kolejnych dni. Jeśli rynek wybije górą to będziemy mieli kontynuację ruchu w kierunku 13500 gdzie wcześniej czy później ale indeks ten powinien dojść a w każdym bądź razie ma taki potencjał geometryczny (poziom o 1000 pkt wyższy też nie jest z serii SF). Jeśli natomiast wybijemy dołem formację Inside Bar to będziemy mogli spodziewać się testu górnego ograniczenia kanału a następnie OB. To drugie będzie jednak niosło już za sobą widmo wejścia do kanału i da okazję niedźwiedzią to próby mocniejszej przeceny w okolice 11500.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX w ujęciu intra nie dają nam jednoznacznych wskazań co do najbliższej przyszłości. Z jednej strony obrona wsparcia po ruchu 3 fal ale z drugiej strony brak wybicia strefy oporu a nawet wyraźna reakcja na nią. Wydaje się, że zejście poniżej 12700 może być wskazaniem do dalszej przeceny w kierunku 12600 a nawet ok. 12500 natomiast utrzymanie linii trendowych i wybicie strefy oporu będzie wskazaniem na nowe szczyty. Trzeba jednak powiedzieć, że jeśli ktoś nie ma żadnej pozycji to obecna sytuacja nie daje raczeń ciekawych możliwości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 10.05.2017

 1. Seweryn pisze:

  Darek piszesz :
  ” niby jakim cudem miała Ci zostać pozycja na FW20? Brałeś 26.04 po 2385 i SL 50 pkt co miało miejsce 04.05 i było na tym poziomie sporo transakcji więc nie wiem dlaczego Twoja nie miałaby być zamknięta”.

  Darek to nie cud to matematyka klasa 2, spróbuj policzyć jeszcze raz.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Zwracam honor faktycznie błąd matematyczny z podstawówki, zabrakło wówczas 10 pkt. co nie zmienia faktu, iż wszystko wskazuje na realizację przysłowia “co się odwlecze to nie …..”

  • Tom'as pisze:

   Soryy ale nie wytrzymam 😀 , czyli jak Ci wybiją stopa to masz podwójną stratę – fenomen!!!

 2. opos pisze:

  szał pał cd…

  Każdy może być jak Sołowow i sięgnąć po zyski jednej ze spółek należących do miliardera. Wystarczy w jednym konkretnym dniu być posiadaczem akcji z prawem do wypłaty dywidendy.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dywidendy-maj-2017-gielda-zyski-spolek-gpw,248,0,2314232.html

 3. bibi pisze:

  Jak widać przyjacielu,takie wpisy doświadczonym spekulantom do niczego są nie potrzebne……liczy się strategia…..reszta o kant DU….

  • opos pisze:

   rozumiem, że jesteś tym doświadczonym spekulantem dlatego na blogu wpisujesz często i gęsto 🙂 piękna hipokryzja no ale co ja tam wiem prawda ?

 4. jui pisze:

  pkn orlen RGR ? , 15 min

 5. kacper pisze:

  wcześniej czy później każdego na fw golą i na forexie gram na gpw od 1993 roku tylko akcje dają szanse na cokolwiek pzdr

 6. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Jeśli nie będzie re-testu strefy którą wybili na ok. 2400 to będziemy szukać L na strefie w okolicach 2375. na poziomie OB i strefy.
  http://www.bankfotek.pl/view/2076160

 7. bibi pisze:

  Fakt hipokryzja,zaglądam tylko tutaj czasem,chociaż do niczego mi to nie potrzebne,jeżeli chodzi o wypowiedz KACPRA,można na wszędzie zarobić,lecz potrzebna jest dobra strategia,i zarządzanie kapitałem .

 8. rubik pisze:

  Jeszcze sesja trwa ale wygląda na to, że po dwóch objęciach bessy i zasłonie ciemnej chmury chyba nadszedł czas na solidne harami (WIG20 interwał dzienny). Podaż aktywna.

 9. rubik pisze:

  No tak, zaznaczyłem formacje o których pisze wyżej.
  https://www.imageupload.co.uk/image/B8oM

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Wszystko się zgadza tylko moim zdaniem nie robisz tego co konieczne czyli nie patrzysz również na ten wykres z perspektywy niższego interwału. Na wykresach formacji odwracających powstaje wiele ale zaledwie 48-63% jest tych które faktycznie działają. Na to oczywiście ma wpływ kilka czynników ale przeanalizowanie takich formacji z niższego interwału jest konieczne bo w większości przypadków pozwala celniej określić czy są to formacje które się zrealizują czy też nie. Dla przykładu zobacz PEKAO i PKO co rysuje się na dziennych a jak to wygląda na intra. Tu widać że jest znacznie większe prawdopodobieństwo iż jutro oba banki pójdą w górę z czego ten pierwszy ma przed sobą drogę nawet w okolice ok. 165 ale to już można ocenić na podstawie stref z wyższego interwału czyli tygodniowego.

   • rubik pisze:

    Zastanawiam sie tylko czy ma uzasadnienie łączenie dwóch technik AT na różnych interwałach, bo skoro na d1 patrzymy na świece japońskie to na h1 również patrzmy na świece, albo inaczej: jesli na h1 posługujemy się falami to na d1 również powinnismy patrzeć na fale. Mieszając techniki to zawsze zobaczymy to co chcemy (czyli przez pryzmat zajętych pozycji).

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Ja pisałem o Twoich formacjach świecowych i wskazałem abyś sprawdził jak wygląda to na świecach w ujęciu 1h.

 10. bibi pisze:

  Ja dzisiaj zysk zabrałem z pozycji krótkiej (wziętej rano ),a czy będzie rosło czy spadało mało jest istotne…TYLKO STRATEGIA….ona pozwoli wyjść z błędnego koła.Oczywiście teraz czekam na mój znakomity sygnał…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *