Komentarz przed sesją 10.05.2017

Za nami dobra sesja na warszawskim parkiecie. Indeks WIG 20, w dniu wczorajszym, zyskał na wartości 1.66% i znalazł się na poziomie 2414. Tym samym w cenach zamknięcia mamy nowy szczyt a jedynie w cenach maksymalnych brakuje niecałe 10 pkt. 

wig20

Wyraźna biała świeca mówi sama za siebie i właściwie nie trzeba tu nic dodawać. Pozytywna reakcja na poziom 2370 powinna nas zaprowadzić teraz na rejony 2470-2480. Oczywiście trudno jest obecnie inwestować bo “widmo” co najmniej dużej korekty zagląda w oczy coraz bardziej jednak patrząc na główne spółki z indeksu WIG 20 można spokojnie dostrzec takie, które mają jeszcze przed sobą , tak to przynajmniej wygląda, dość spory potencjał wzrostowy.

fw20intra

Jeśli chodzi o wykres intra kontraktów na WIG 20 to wczorajszy ruch wzrostowy wybił strefę oporu (dla Korony) , która obecnie stanowi najbliższy rejon wsparcia. Zejście do strefy i sygnał kupna to dobra okazja na L , wybicie strefy czyli ponowne zejście pod jej poziom to zmiana w DayTr na szukanie okazji S które mogą podążać w kierunku 2300. W tym pierwszym scenariuszu, który z racji na możliwość wcześniejszego wykreślenia korekty nieregularnej jak i nam sam fakt wybicia strefy oporu, można dopatrzeć się rejonu docelowego na zasadzie geometrii w rejonie ok. 2480.

dax

Na DAX powstała formacja Harami (choć w nietypowych barwach) czyli tzw Inside Bar. Możemy zatem przyjąć że jej maksimum i minimum stanowią obecnie linie sygnalne do wskazania kierunku na kilka kolejnych dni. Jeśli rynek wybije górą to będziemy mieli kontynuację ruchu w kierunku 13500 gdzie wcześniej czy później ale indeks ten powinien dojść a w każdym bądź razie ma taki potencjał geometryczny (poziom o 1000 pkt wyższy też nie jest z serii SF). Jeśli natomiast wybijemy dołem formację Inside Bar to będziemy mogli spodziewać się testu górnego ograniczenia kanału a następnie OB. To drugie będzie jednak niosło już za sobą widmo wejścia do kanału i da okazję niedźwiedzią to próby mocniejszej przeceny w okolice 11500.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX w ujęciu intra nie dają nam jednoznacznych wskazań co do najbliższej przyszłości. Z jednej strony obrona wsparcia po ruchu 3 fal ale z drugiej strony brak wybicia strefy oporu a nawet wyraźna reakcja na nią. Wydaje się, że zejście poniżej 12700 może być wskazaniem do dalszej przeceny w kierunku 12600 a nawet ok. 12500 natomiast utrzymanie linii trendowych i wybicie strefy oporu będzie wskazaniem na nowe szczyty. Trzeba jednak powiedzieć, że jeśli ktoś nie ma żadnej pozycji to obecna sytuacja nie daje raczeń ciekawych możliwości.

18 Replies to “Komentarz przed sesją 10.05.2017

 1. Darek piszesz :
  ” niby jakim cudem miała Ci zostać pozycja na FW20? Brałeś 26.04 po 2385 i SL 50 pkt co miało miejsce 04.05 i było na tym poziomie sporo transakcji więc nie wiem dlaczego Twoja nie miałaby być zamknięta”.

  Darek to nie cud to matematyka klasa 2, spróbuj policzyć jeszcze raz.

  1. Zwracam honor faktycznie błąd matematyczny z podstawówki, zabrakło wówczas 10 pkt. co nie zmienia faktu, iż wszystko wskazuje na realizację przysłowia “co się odwlecze to nie …..”

 2. Jak widać przyjacielu,takie wpisy doświadczonym spekulantom do niczego są nie potrzebne……liczy się strategia…..reszta o kant DU….

  1. rozumiem, że jesteś tym doświadczonym spekulantem dlatego na blogu wpisujesz często i gęsto 🙂 piękna hipokryzja no ale co ja tam wiem prawda ?

 3. wcześniej czy później każdego na fw golą i na forexie gram na gpw od 1993 roku tylko akcje dają szanse na cokolwiek pzdr

 4. Fakt hipokryzja,zaglądam tylko tutaj czasem,chociaż do niczego mi to nie potrzebne,jeżeli chodzi o wypowiedz KACPRA,można na wszędzie zarobić,lecz potrzebna jest dobra strategia,i zarządzanie kapitałem .

 5. Jeszcze sesja trwa ale wygląda na to, że po dwóch objęciach bessy i zasłonie ciemnej chmury chyba nadszedł czas na solidne harami (WIG20 interwał dzienny). Podaż aktywna.

  1. Wszystko się zgadza tylko moim zdaniem nie robisz tego co konieczne czyli nie patrzysz również na ten wykres z perspektywy niższego interwału. Na wykresach formacji odwracających powstaje wiele ale zaledwie 48-63% jest tych które faktycznie działają. Na to oczywiście ma wpływ kilka czynników ale przeanalizowanie takich formacji z niższego interwału jest konieczne bo w większości przypadków pozwala celniej określić czy są to formacje które się zrealizują czy też nie. Dla przykładu zobacz PEKAO i PKO co rysuje się na dziennych a jak to wygląda na intra. Tu widać że jest znacznie większe prawdopodobieństwo iż jutro oba banki pójdą w górę z czego ten pierwszy ma przed sobą drogę nawet w okolice ok. 165 ale to już można ocenić na podstawie stref z wyższego interwału czyli tygodniowego.

   1. Zastanawiam sie tylko czy ma uzasadnienie łączenie dwóch technik AT na różnych interwałach, bo skoro na d1 patrzymy na świece japońskie to na h1 również patrzmy na świece, albo inaczej: jesli na h1 posługujemy się falami to na d1 również powinnismy patrzeć na fale. Mieszając techniki to zawsze zobaczymy to co chcemy (czyli przez pryzmat zajętych pozycji).

    1. Ja pisałem o Twoich formacjach świecowych i wskazałem abyś sprawdził jak wygląda to na świecach w ujęciu 1h.

 6. Ja dzisiaj zysk zabrałem z pozycji krótkiej (wziętej rano ),a czy będzie rosło czy spadało mało jest istotne…TYLKO STRATEGIA….ona pozwoli wyjść z błędnego koła.Oczywiście teraz czekam na mój znakomity sygnał…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *