Komentarz przed sesją 09.05.2017

Za nami pierwsza sesja po wyborach w Francji. Indeks WIG 20 stracił na wartości -0.33% i zakończył dzień na poziomie 2374. Tym samym indeks, od kilku sesji tkwi w konsolidacji, która przybiera postać formacji Diamentu. 

wig20

Całą konsolidacja ma miejsce tuż nad poziomem 2370, który jest respektowany przez indeks od kilku lat. Przypomnę, że w kwestii fal wydaje się, iż obecna konsolidacja stanowi falę 4 w 3 patrząc na ruch od strefy wsparcia na 2176. Cały czas znajdujemy się również nad linią trendu, która nie dopuszcza do zejścia niżej.

fw20intra

Na wykresie intra, w dalszym ciągu, głos mają dwa scenariusze. Jeden to ten z korektą nieregularną, w której ostatni spadek impulsem był falą c a drugi scenariusz to taki w którym mamy Koronę na spadki i przed nami dopiero fala c korekty o szerszym zasięgu najprawdopodobniej do poziomu ok. 2300. Wybicie jednej z obecnych stref na 2350 bądź na 2400 powinno wskazać ostatecznie, który wariant faktycznie ma miejsce. Wybicie tej pierwszej z wymienionych stref dałoby możliwość kombinowania z pozycjami S oczywiście w ujęciu DayTr. bo w ujęciu dziennym i dłuższym takie decyzje są skazane na niepowodzenie a ich przypadkowa realizacja pozytywna byłaby tylko czystym zbiegiem przypadków. Wystarczy popatrzeć jak rozegrał się wzrost od ostatniej większej korekty oznaczonej czerwonym prostokątem aby wiedzieć co będzie faworytem w momencie pogłębienia obecnej korekty do rejonów 2300.

dax

Na DAX powstała mała czarna świeczka delikatnie wchodząca w obszar ciała poprzedniej białej świecy co na obecną chwilę należy odczytywać tylko i wyłącznie jako korektę w silnym trendzie wzrostowym. O tym jaki widzę tu układ fal pisałem już niejednokrotnie zatem oznaczenia wielkości korekt i stref powinny być wystarczające aby dostrzegać na tę chwilę tylko i wyłącznie okazje do L.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX przeżyły wczoraj znacznie większą korektę niż indeks a to za sprawą optymizmu jaki zapanował na tym rynku podczas ostatniej sesji przed wyborami. Jednak nawet tak wyraźna korekta nie powinna zbyt mocno przekonywać nas do krótkiej strony rynku. Tu dopóki nie zostanie wybita strefa na ok.12600 należy szukać okazji tylko do L a nawet wybicie tej strefy nie będzie jeszcze bezpiecznym wskazaniem na S w innym niż bardzo krótki okres. Spełnione zostały warunki, które mogłyby zaowocować powrotem do wzrostu , pin bar na strefie wsparcia po układzie 3 fal daje takie możliwości jednak warto dostrzec że w kwestii geometrii i układów harmonicznych rynek może jeszcze pogłębić wczorajszy dołek i zejść w okolice 12630.

16 Replies to “Komentarz przed sesją 09.05.2017

 1. Darek tak patrzę na ten twój wykres rys.1 WIG 20 i te 2 prostokąty i normalnie można by powiedzieć że z 1650 jest już 5 fal , wczoraj złotówka mocno poleciała , może teraz już korekta całej tej 5 falowej struktury , no własnie pytanie czy to jest jeszcze 3 fala czy już 5 skonczone ,

  1. Też biorę mocno pod rozwagę że jesteśmy w 5 ale wygląda na to że ta ewentualna 5 się nie skończyła. Dodatkowo obecna ewentualna 3 w 5 może nie być 3 tylko c po której korekta wielkości prostokąta , razem 4 pędząca i jeszcze jedna fala jako faktyczna 5. Z racji tego że nie ma mocnych na Elliotta a każdy kto twierdzi inaczej raczej jest w błędzie, bardziej interesują mnie strefy i układ coraz wyższych szczytów i dołków oraz oczywiście to bez czego nigdy nie uda się brać udziału w dużych trendach czyli spojrzenie trójwymiarowe tzn. interwał podstawowy, interwał większy i interwał mniejszy do ewentualnych wejść.

  2. WIG20 interwał godzinowy – w oparciu o szczyty fal: f1- H/L= 2385/2371; f2 – 2399/2368; f3 – 2412/2349 ukształtował się klasyczny trójkąt rozszerzający
   jako podfala 4 typu hossa, a zarazem sygnalizujący bessę – no może znaczącą korektę. Niepokojący jest fakt, że grupa trzymająca giełdę ciągnie indeksy 6-ma spółkami kontrolowanymi przez SP.
   Główny indeks WIG znajduje się w odległości 5 % od historycznego maximum,
   a 2/3 spółek giełdy szoruje po historycznych minimach. Matrix.

 2. usd/jpy do 115 zaraz dociągnie a jak jen spada giełdy rosną , ale tam ma opór i pewnie strona przeciwna zaatakuje ,

  1. Tylko jeśli spojrzysz całościowo to wygląda że za nami na jenie jest duża korekta prosta od grudnia i teraz co najmniej abc w górę choć wydaje się, że ruch ten może doprowadzić jena na 121 bo po impulsie spadkowym 06.2015-06.2016 teraz powinna być korekta a jeśli tak to było a było b a teraz c.

   1. Darek masz racje ale dla mnie pierwsza strefa oporu to 115,5 , tam napewno po tym rajdzie będzie jakaś reakcja , wzrosty będą pewnie do podwyżki FEDu w czerwcu bo wycena już 100% podwyżki na czerwiec

 3. Nie ma siły do wzrostów, słabiutko to wygląda. Wezmę jeszcze 15% S po 12761 SL ten sam co reszta.

   1. Tak jak zawsze ostatnio tylko tym razem trudno już się przyznać. Bo ile razy można się ośmieszać.

    1. mi się wydaje że gra na ten kanał (dax ) bierze s w górnym ograniczeniu, nie ustawia sl bo liczy że wejdą ponownie do kanału i dlatego zaliczył ostatnio wtopę 400 pkt :
     http://fotodyl.pl/b39ce96559/
     To samo robi na fw20
     A to ściemnianie że niby coś uśrednia i dzieli kapitał na średnią z piątku i wpisuje po wyborach w poniedziałek 🙂 – to już jest żenada !

   2. Tak Tomas wyleciała 1 pozycja na 7 które które mam otwarte, mówię tu o wszystkich pozycjach nie tylko FW20 . Zostało 5 na dax , 1 S&P i 1 na FW20 , dla Darka to jest ośmieszenie , to tłumaczy dlaczego boi się podawać pozycji, dziwny człowiek.
    Pozycja wyleciała po to abym mógł ją odnowić wyżej

    1. A niby jakim cudem miała Ci zostać pozycja na FW20? Brałeś 26.04 po 2385 i SL 50 pkt co miało miejsce 04.05 i było na tym poziomie sporo transakcji więc nie wiem dlaczego Twoja nie miałaby być zamknięta. I zapamiętaj nie chodzi o to że się mylisz bo to robi każdy ale o to że się mylisz na własną prośbę.

 4. w tej konsolidacji pod oporem mamy kolejno dwa objęcia bessy i zasłonę ciemnej chmury, wg mnie to pokazuje, że podaż się uaktywnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *