Komentarz przed sesją 25.04.2017

Pierwsza sesja, po ogłoszeniu wyników wyborów w Francji, przyniosła wzrost indeksu WIG 20 o 1.45% do poziomu 2297. Tym samym zbliżyliśmy się na minimalną odległość do poziomu ostatniego szczytu ale jednak nie zdołaliśmy go wybić.

wig20

Choc zabrakło trochę do pokonania poprzedniego szczytu to jednak mamy na wykresie wyraźną formację kontynuacji – Rozstanie i taki scenariusz jest jak najbardziej dalej w grze. Jeśli weźmiemy pod uwagę wybicie strefy oporu w ubiegłym tygodniu, następnie jej re-test i właśnie formację o której wspomniałem to trudno jest zakładać na tę chwile inny scenariusz niż dalsze wzrosty. Inną kwestią jest to co faktycznie rynek zrobi ale nie jest rolą inwestora wymyślać scenariusze tylko rolą jest korzystać z tego co pokazuje wykres tu i teraz. Najbliższe wsparcia to wybita strefa czyli ok. 2250 i kolejne ok. 2210 jednak to najistotniejsze nadal pozostaje niezmienione i znajduje się w okolicy 2165.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów widać wyraźnie, iż wczorajsze wysokie otwarcie doprowadziło do wybicia poprzedniego szczytu z układu swingowego jednak dalsza część sesji sprowadziła cenę ponownie poniżej tego poziomu. W efekcie niedźwiedzie zapewne widzą już spadki ale według mnie jedyne co możemy teraz stwierdzić to fakt, iż jesteśmy w korekcie. Ostatnia widoczna świeca na wykresie a właściwie jej cień odbijający się od górnego ograniczenia strefy, wskazują, iż korekta ma szanse trwać dalej i dopóki nie zostanie wybity poziom 2256 dopóty tylko i wyłącznie DayTr mogą próbować grać jakieś S. Każdy kto inwestuje na nieco dłużej cały czas powinien być wyczulony na znalezienie odpowiedniego miejsca i sygnału do zajmowania pozycji L. Takie miejsca mogą znajdować się w okolicach poziomu 2275 a następnie w rejonie 2260 -2268.

dax

DAX wyszedł wczoraj na nowy historyczny szczyt i dokonał tego wyraźną białą świecą bez jakichkolwiek cieni. Skokowo większy obrót na takiej świecy najczęściej oznacza kres możliwości ale pamiętamy, że „wyjątkiem” są te świece które wybijają ważne poziomy oporu/ wsparcia. Tak właśnie jest w naszym przypadku. Wybicie poziomu szczytu z 2015 i skokowo większy obrót. To oczywiście może sprawić że nastąpi jakieś spowolnienie czy delikatne cofnięcie ale zakładanie że jest to szczyt marzeń i koniec i w następstwie takiego myślenia zajmowanie pozycji S jest skrajnie nieodpowiedzialne i świadczy albo o totalnym hazardowym podejściu do rynku albo o bardzo małej wiedzy i doświadczeniu.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX oczywiście również osiągnęły nowy historyczny szczyt a w ujęciu intra nie dały najmniejszego powodu do zastanawiania się nad S. Tu nawet w przypadku DayTr. jedyne co powinno się robić, nie mając żadnej pozycji, to czekać na ewentualną korektę w celu podjęcia pozycji L. Zanim rynek nie wybije poziomu 12250 nie ma co myśleć o S innym niż w scalpingu. Ewentualne zejście w dół a następnie ruch w górę bez uzyskania nowego szczytu, mógłby zostać odebrany jako możliwość do poszukania S w DayTr choć oczywiście przy tak silnym trendzie wzrostowym takie decyzje zawsze będą obarczone sporym ryzykiem niepowodzenia.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

38 Replies to “Komentarz przed sesją 25.04.2017

 1. Dax zrobił to co S&p 9 tygodni temu zrealizował minimalny zasięg 5 fali od dołka z 2008 roku , nie oznacza to od razu bessy bo zasięg moze być większy ale fakt jest taki ze na obecną chwile fala 1=5 czyli cały impuls zrobiony ,

  1. Bardzo duże uproszczenie Qba. Jeśli chcesz takimi argumentami operować to chyba powinieneś najpierw przeanalizować sytuację z niższego czaso okresu bo tam nijak się ma Twoja wersja o zakończeniu 5 fali wieloletniego impulsu wzrostowego. Swoją drogą to wymyślasz te swoje nicki jak małe dziecko.

   1. Wpisuje Co popadnie te Niki nie wiem dlaczego stare Niki są tak szybko blokowane , oczywiscie ze uproszczenie , ale tak to wygląda , S&P zrobił tez minimalny zasięg 5 tej fali i jakoś nie moze 9 tydzień wybić szczytu ale to nie oznacza ze mamy besse , do tego trzeba czegoś wiecej i dużo wiecej czasu ? Jak wcześniej pisałem 12500-12700 to był dla mnie minimalny zasięg fali 5 od dołka z 2008 roku ale to nie oznacza ze nie moze być 5000 wyżej mowię o minimalnym zakresie ruchu , oczywiscie granie S nie ma sensu w hossie tylko L na wsparciu ,ale dla mnie teraz wsparcie jest dopiero na ostatnim dołku czyli jakieś 500 pkt niżej a moj depozyt mógłby tego nie przetrwać ale kibicuje tym co biorą L ki

    1. Znowu wypisujesz bzdury bo mimo iż poznaje każdy Twój wpis to nie blokuję żadnego który jest choć trochę merytoryczny, jak zaczynasz obrzucać różnymi określeniami innych to jest blokowany.

     1. No dobra napisałem co mysle , dla mnie minimalne zasięgi 5 fal sa wykonane i na S&P i na Dax , mamy hossę i o S nawet nie ma co myślec dopóki nie bedzie wybitych wsparć 5 falowym impulsem co nie znaczy ze łapacze szczytów jak Seweryn nie mogą zarobić ale to niebezpieczna zabawa

     2. Oczywiście że mogą zarobić bo po pierwsze może im się udać trafić, po drugie mogą szybko uciec z pozycji na pierwszych zarobionych pkt. Nie zmienia to jednak faktu, że taka „gra” nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem a tylko z hazardem i swoimi wyobrażeniami o rynku.

     3. Powiem tak Darek gadasz zupełne głupoty . To zależy jak kto gra Ty ulegasz euforii i lecisz za owcami, a ja w tym wypadku zajmuję pozycję przeciwstawną na dłuższy termin bo wiem że w dłuższy terminie przyniesie ona zysk i nie interesują mnie szumy . Pozycja musi być odpowiednia do depozytu , Trzeba płożyć pieniądze i czekać, a pozycję zwiększać dopiero gdy zaczyna przynosić zysk, na razie nie przynosi więc czekam o czas to pieniądz.

     4. Seweryn nie ośmieszaj się. Bierzesz S po wybiciu historycznego szczytu i taka głupotę próbujesz usprawiedliwiać i udowadniać że to jest prawidłowe. Większej bzdury to chyba w życiu nie słyszałem.

     5. Po pierwsze wziąłem S zanim szczyt został wybity 12380 kasowy. Po drugie w tej skali na razie nie ma mowy o wybiciu szczytu lecz jedynie naruszeniu, po trzecie nawet jeśli szczyt zostanie wbity w to w większości wypadków są ruchy powrotne i to wielokrotne aby rynek się upewnił, że nie jest to fałszywka . Myślisz że po wybiciu szczytu rynek już tylko rośnie . Nic z tych rzeczy Darek . Jakkolwiek dziwnie to dla Ciebie zabrzmi na szczycie jest najbezpieczniej na S , a bezpodstawne zakładanie trwałego wybicia to pobożne życzenia, hazard i brak profesjonalizmu.

     6. I znowu niezły bajer. Powiem tylko tyle i aż tyle, czytasz moje analizy już szmat czasu i skoro nie wiesz do dzisiaj, że nigdy nie zalecałem gry na wybicie tylko po wybiciu re-test i wówczas wejście czyli na końcu korekty, to znaczy, że Twój upór nie liczy się z niczym i będziesz wymyślał nieskończone historie aż Twoje będzie na wierzchu. A wracając do Twojego zagrania to nawet branie przed wybiciem bez żadnego sygnału nawet w postaci najmniejszej odpowiedniej formacji świecowej jest, czy chcesz tego czy nie, zwykłym hazardem. I na koniec jeszcze jedno. Sam gubisz się w zeznaniach, teraz piszesz że nie bierzesz zbyt dużych pozycji a dopiero jak Ci potwierdzą jakieś Twoje założenia ale jak trafiłeś w Brexit to byłeś tak bardzo zarobiony na dużej pozycji że teraz podobno możesz tracić przez kilkadziesiąt razy a i tak będziesz do przodu. Dobra Twoja sprawa co i jak robisz , fajnie jak zarabiasz ale martwi mnie to że takimi komentarzami niszczysz mniej doświadczonych adeptów inwestowania i wpajasz im coś co może udać się raz na sto.

     7. Myślę Darek, że Ty niszczysz namawiając adeptów na wzrosty na daxie po jednej białej świecy bez potwierdzenia . Ja piszę o swoich założeniach i pozycjach i jeśli się mylę to tracę prawdziwe pieniądze . Ty piszesz tylko o założeniach i krytykujesz innych i osądzasz, a nic nie wiemy o Twoich pozycjach . Napisz kiedy w końcu otwierasz te L-ki na tym daxie bo tylko piszesz o wzrostach i pewnie nic z tego nie masz. My postaramy się wtedy ocenić Twoje profesjonalne zagranie.

     8. Mam fw20 od 2000 a piszę o tym wyraźnie że nie ma miejsca na S a o L też wyraźnie zaznaczam DayTr lub SwingTr, o dziennych np. na DAX wypowiadałem się wówczas gdy zrobili 1:1 . Twoje stwierdzenie o tym że namawiam do L po jednej białej świecy ma tyle wspólnego z prawdą ile to że John Lenon żyje

     9. No więc właśnie to zupełnie tak jak Twoje sugestie, że komentarzami ktoś chce zniszczyć kogokolwiek.

 2. a nasdaq i rusell ? przecież nasdaq wybił szczyty z marca zatem reszta podąży w górę. Tyle w temacie. Risk on stale aktywny

 3. witam…najbliższy czas ujawni wielu bankrutow…i nie mam na myśli graczy/inwestorów ale banki ..fundusze i państwa….ot i cała filozofia…pozdrawiam wielu ale nie wszystkich…

  1. Ewa czy Ty potrafisz napisać coś konkretnego czy tylko same blubry które nikomu nie są potrzebne. Muszę przyznać, że jesteś na najlepszej drodze aby zostać Trollem roku.

   1. to się Pan musi zdecydować…bo Trollem miał byc nijaki Quba…ale jeśli mam szanse….to powalczę…i z godnoscia przyjmę ten tytuł…jeśli zas chodzi o konkrety to trzeba szukac ,wertować wiadomości….i wyciagac wnioski…DB<F<G

    1. I znowu taki sam komentarz o wątpliwej jakości. Jak chcesz zostać Trollem to może lepiej poszukać jakiś innych miejsc jak np. bankier czy coś podobnego? Qba choć pisze często takie teksty to jednak czasami pisze bardzo konkretnie i rozsądnie. Ty chyba jeszcze ani razu nie napisałaś nic konkretnego z wyjątkiem tego że na czymś zarabiasz ale oczywiście jak kierunek się zmienia to już cisza.

     1. na złocie starciłam …na opcjach tez ….no to chyba było wiadomo….także błędne tezy…czas pokaze co się stanie a wtedy….zobaczymy kto jest TROLLEM…a może raczej co najmniej naiwniakiem

 4. u mnie na platormie POL 20 jestesmy już idealnie na górze kanału spadkowego od 2011 roku , będzie teraz ostateczna decyzja ale na górze kanału spadkowego dla mnie ryzyko mniejsze jest dla S , ale czekam na potwierdzenie , 5 ta fala na FW20 teraz robiona i 15 miesiac wzrostu dokłądnie tak samo jak poprzednio z dołka ,

  ropa spadła w 6 dni o 5 $ a nasze paliwówki wzrosły po 10% , tego to zupełnie nie rozumiem bo dla mnie ropa skonczyła korekte abc i powinna spadać na nowe dołki dużo niżej , ale jeszcze się broni , ma 2 $ zapasu oczywiście WTI

 5. Darek odnośnie Dax piszesz do adeptów , że: ” jedyne co powinno się robić, nie mając żadnej pozycji, to czekać na ewentualną korektę w celu podjęcia pozycji L. ”
  Teraz mamy jakąś korektę więc gdzie się ustawić w celu podjęcia pozycji L?

  1. Seweryn już się denerwujesz o swoje pozycje? Zadajesz pytania na które nie ma odpowiedzi. Wszystko zależy kto w jakim „interwale działa” . Pisałem Ci że na dziennym to było na poziomie korekty 1:1 a więc tydzień temu, na intra w ujęciu Day.Tr jest teraz na ok. 12400 na SwingTr trzeba czekać. Odpuść sobie takie pytania bo i tak nie udowodnisz że to co robisz ma sesn i jest prawidłowe no chyba że ma się taką strategię i oficjalnie zakłada że na kilkanaście czy kilkadziesiąt prób raz czy dwa wejdzie i na to grasz.

   1. Bardziej denerwuję się o adeptów którzy teraz zaczną kupować na Twoje polecenie.
    Ja nie zachęcam ani do kupowania ani do sprzedawania. Piszę tylko o swoim punkcie widzenia i swoich pozycjach .

    1. Skoro tak już wszystko przekręcasz to też wyrażę się jaśniej abyś zrozumiał co piszę bo widać z tym u Ciebie coraz gorzej i rozumiem dlaczego. Pokaż mi gdzie piszę że tu kupować a tam sprzedawać? Nigdzie bo zawsze wskazuje na miejsca gdzie można szukać L czy S podaję w jakim „interwale” i wskazuje jaki kierunek tak naprawdę obowiązuje. Ty natomiast podajesz gdzie wchodzisz tylko że robisz to wbrew wszelkim prawom logiki inwestycyjnej. Kończę z Tobą ten temat bo to nie ma sensu skoro jesteś przekonany o dobrym swoim działaniu to bądź i jeśli nie masz zamiaru korzystać z dobrych wskazówek to nie korzystaj tylko przez swoje błędy nie próbuj wskazywać na coś czego nie ma.

    2. Myślę, że gorszy wpływ na adeptów ma Twoje beznadziejne pisanie o tonącym Titanicu i podobne bzdety.
     Darek w przeciwieństwie do Ciebie nie wskazuje w sposób radykalny kierunku, lecz pisze o możliwych scenariuszach.

 6. No i Seweryn po raz n-ty dawcą kapitału na FW. Tak to wygląda że na DAX też odda choć jeszcze nie dał SL. Ale co tam na brexicie zarobił tyle że teraz może sobie pozwolić 🙂

  1. Faktycznie brexit dał mega zarobić, duże pozycje na trzech rynkach, ale największy ruch dopiero przede mną : )
   Nie wiem czy oglądałeś Big short, żeby zarobić trzeba najpierw zainwestować i na początku rzeczywiście trzeba położyć kapitał, a nawet stracić jego część . To zupełnie normalne , no chyba że Ty otwierasz i od razu zarabiasz.

   1. film…zaje..fajny Panie Seweryn…..ale nich Pan się nie męczy…teraz ja Panu to napiszę….czas rozstrzygnie spory…pozdrowienia nie dla wszystkich

 7. Seweryn nie rozumie podstawowej rzeczy ale kiedyś zrozumie , że Dax od dołka ostatniej korekty zrobił 500 pkt w 3 sesje a oddał 50 pkt , jeżeli on jest takim geniuszem łapania szczytu dołka to może idealnie te 50 pkt na S zarobił , ale takich wirtuozów rynku to jest mało , co innego jak rośnie z trendem 500 pkt to zawsze coś z tego ruchu można złapać ,

  ale widać że tutaj na blogu to raczej nikt jego techniki nie naśladuje

  usd/pln zmierza chyba już na 3,55 więc dalej WIG 20 w górę , widać że to Jankes u nas kupuje bo bierze wszystko PKC , u nich już jest po zabawie , trochę jeszcze na takich egzotycznych rynkach jak nasz się zabawią i będzie jak zwykle , indeks całego rynku dalej w dół ,

  1. Qba to już kanał Twój na USDPLN nie jest nic wart? Tyle się za nim wstawiałeś i lekceważyłeś jak pisałem że to tylko odbicie i jak nie wybije OB to będzie w dół z kanału a teraz nawet o tym nie wspomnisz? Ty tak za zasłonką ale również stale udowadniasz jak to na naszym rynku bessa powoli zagląda a o tym że teraz to już nawet Twoje OB jest wybite i to wyraźnie ani słowa?

   1. no jest wart , na razie to naruszenie ale nie można lekceważyć zmiany trendu na eur/usd bo wiadomo że PLN to tylko pochodna tej pary a tam się trend zmienia , na razie można powiedzieć że kanał naruszyli ale 200 setka na W1 ładnie trzymała więc chyba tam dojdą , no chyba że FED zaraz przywali w czerwcu podwyżke stóp to znó zmiana będzie ,

   2. Darek już wykres z platformy wstawiałem , u mnie nic nie jest wybite , ani usd/pln ani POL 20 , więc nie wiem o co ci chodzi , jak wybije to podam , na razie rysunek który wklejałem obowiązuje i jesteśmy na górze kanału ,jak pisałem 2350-2370 bo wiadomo że każdego dnia zmienia się poziom bo kanał nie jest w poziomie ,

    ale jak pisałem nic z mojego rysunku któy wklejałem nie wybiło , nie będę znó wklejał , jak wybije to narysuje ,

  2. To powiedz Qba ile złapałeś z tych 500pkt. pewnie ani jednego , co zresztą jest zrozumiałe bo przecież nie przewidywałeś, że będzie rosło. Zresztą Ci co przewidywali pewnie też ani jednego nie złapali.

  1. Jeśli chodzi o Nasz WIG 20 to nie mówię o kanale a o OB. No a kanał na USDPLN to już mistrzostwo z Twojej strony. Tak dopasowywać to można do usranej śmierci. Kanał przebiega raczej inaczej i nie jestem pewien czy czasami teraz go sobie nie przerobiłeś aby pasował do Twojej teorii. Choć oczywiście nie mam ochoty szukać poprzedniej wersji i jeśli jest taka sam to ok i przepraszam. Jednak kanał jest taki:
   http://www.bankfotek.pl/view/2073442

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *