Analiza weekendowa…

Dzisiaj w Francji odbywają się wybory. Można założyć, iż wszystko to co będzie się rozgrywać od jutra na parkiecie, zależeć będzie własnie od ich wyników. Dlatego zdecydowałem, iż nie będzie dzisiaj weekendowej. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na pewne kwestie. Mianowicie….

….. gdybym miał wypowiedzieć się na temat wyników wyborów, niestety nie potrafiłbym w żaden sposób tego zrobić. Jednak jeśli chodzi o rynki to wydaje się, iż nowy tydzień ma duże szanse być „byczym tygodniem”. Dlaczego? Tu posłużę się dwoma wykresami. Mianowicie tygodniowe wykresy DAX i S&P. Najpierw ten pierwszy:

dax

Każdy kto choć trochę ma pojęcia o formacjach świecowych i zdaje sobie sprawę jaki obecnie panuje trend na tym wykresie, nie powinien mieć najmniejszych problemów z oceną tego jaki kierunek jest bardziej prawdopodobny po wynikach w Francji. Formacja jaka ma szanse powstać a w jakiej to już jest ponad połowa wykonana, mówi sama za siebie. Pin Bar z ostatniego tygodnia podnosi tylko prawdopodobieństwo takiego scenariusza.

s&p

Na tygodniowym S&P układ przenikania , następnie Harami , które składają się w formacje cenową DB a właściwie dają duże prawdopodobieństwo jej powstania. Nie che być inaczej, te dwa wykresy co najmniej w teorii dają znacząco większe prawdopodobieństwo kontynuacji trendów wzrostowych na tych rynkach niż zmiany panującego trendu. U nas może nie jest to takie klarowne za sprawą ostatniej świecy tygodniowej.

wig20

Pin Bar na oporze i podwójnym szczycie nie może być dobrym widokiem dla byków. Jednak zawsze, to powinien wiedzieć każdy inwestor korzystający z AT , sprawdzić należy co kryje się pod takim wykresem w niższym interwale. Jeśli to uczynimy to zobaczymy, że ….

wig20

.. piątkowy spadek był na tę chwilę tylko re-testem wybitej strefy oporu, który spowodował powstanie górnego cienia w świecy tygodniowej. Zatem wykresy zdają się powiedzieć, iż wyniki wyborów będą korzystne dla rynków akcji a może lepiej określić, iż reakcja na wyniki będzie dla rynków pozytywna. No nic poczekamy te 24h i zobaczymy jak to faktycznie będzie.

 Dla tych którzy lubią dać od siebie więcej, proponuje spojrzeć na wykres tygodniowy PEKAO a następnie na dzienny aby zobaczyć jak wygląda spadek z tygodniowego właśnie na tym dziennym wykresie i na koniec przejść do wykresu intra. Takie spojrzenie z dwóch  a nawet trzech perspektyw czasowych jest moim zdaniem konieczne i pozwala zapobiegać podejmowaniu pochopnych i najczęściej nietrafionych decyzji.

37 Replies to “Analiza weekendowa…

   1. Mamy 3% wzrostu więc limit na dziś został raczej wyczerpany. Być może znowu za wcześnie wchodzę ale przetrzymam do jutra i wtedy decyzja co dalej.

    1. Seweryn już ktoś tutaj pisał, że zawsze jak piszesz o S to rynek idzie na daxie jeszcze jakieś 100 – 200 pkt wyżej. Tak powinno być tym razem. Wyczyszczą Ci depo a ja powyżej tych 100 pkt S postawię i zrealizuję zysk z L.

     1. Ostatnie 6 zleceń S na Dax było zyskownych więc może i tym razem dadzą zysk . Trzeba wykorzystać dobrą passę . Życzę abyś zarobił jak najwięcej i w końcu otworzył te L-ki.

     2. Fakt, że były zarobione to wielki plus dla Ciebie i nic tylko gratulować, jednak akt że żadna nie była realizowana na zasadach dla których otwierałeś to już inna bajka. Otwierałeś aby zgarniać kilkaset pkt. i SL miałeś ogromny a kończyło się braniem szybko kilkudziesięciu pkt. Jednak to zmienia faktu że liczy się zysk bo o to chodzi. Piszę o tym dlatego, ze Ty ale i kilka innych osób straszy tymi bessami na prawo i lewo a rynek ma to w d…. i robi swoje czyli to co pokazuje wykres od wielu tygodni.

     3. Zamknąłem po to aby wejść wyżej. Gdybym nie zamknął zostałbym wyrzucony bo miałem dużo pozycji i byłem już przygotowany do spadku. Moje wejścia nie były zbyt dobre więc musiałem ponowić z wyższej półki. Tak więc zamknięcie miało sens bo otworzyłem pozycje 200 pkt. wyżej. Czy to wystarczy nie wiem ale jak uznam, że wstrzeliłem się odpowiednio to będę trzymał dłużej.

   1. zostało zostało….pozycja nie jest duza….dobrałam jesio nieco…szalona jestem…he he…ale stoploss jest…czaje się na krótką na euro/usd

 1. dobrze, że elki ostatnio pobrałem takiej okazji w ciągu 2-3 tygodni na zysk nie miałem od miesięcy. Proficik z elek właśnie wpada

 2. Ostrzegam, nie dajcie się wciągnąć w pozycje długie,teraz jest znakomita okazja do zajmowania pozycji krótkich,jak wybije będzie okazja po lepszej cenie.Mamy przepiękną korektę prosto,teraz będzie fala C,koło 14 powinno być załamanie rynku…..

  1. BiBi problem jest w tym , że od tygodni tak piszesz i zamiast tych załamań rynku mamy coraz wyższe szczyty.

   1. dokładnie Darku można czarować i uprawiać chciejstwo ale pomyślcie sami :

    – za dużo jest esek na rynku od początku marca bo ludzie na blogach widzą krachy jako 8 letni koniec hossy
    – Białek piał o hossie i portale też a zawsze jest element zgodności tego co piszą przez jakieś 3-5 tygodni i jak napisali, że będzie rosło to urośnie a potem odetną tlen. Zawsze tak jest tzw „element zgodności analitycznej aby nagonić niewiernych we wzrosty lub spadki”. Teraz mamy na wzrosty. Zatem jak nie mieć długich ? tą zasadą idąc sprzedaje swoje L końcem maja.
    – Bradley turning point jako 17 kwiecień w usa i tam był dołek !
    – mało byka w AAI

    zatem wyciskamy S w górę na maxa , zapędzamy byka aby zwiększyl pozycje zgodnie z prognozami anali bo rośnie i odcinamy tlen bo już L będzie za dużo.

    proste ale tak się powinno grać !

   2. rynek wszedł/wchodzi w psychozę….gry od bandy do bandy….a tu już żadna analiza nie daje pewności…nawet w 50%…dzieje się to na szczytach lub przy szczytach…tak więc jak dla mnie oczywista oczywistość co będzie….

     1. tylko DEMO…bezpieczniejsze no i ta kasa…1 mln usd…lubie sobie nocka wstać i grac DEMO

 3. Załamanie nie będzie,lecz korekta…..jest sporo sygnałów co świadczy o tym….róbcie co chcecie ja łapie s…..i znikam….

 4. u nas tradycjnie , LOP w dół na wzroście czyli L-ki biorą zyski i to nie pierwszy dzien i 200 mln obrotu przy szczycie testowanym 4 raz , opór więc jest mocny ,

  spokojnie czekam na te mega poziomy kosmicznego wzrostu , luki były i każdy się tego spodziewał , nikt nie zarobił bo nikt pozycji nie miał na weekned także przestancie tutaj bredzić o zyskach , zdania nie zmieniam że rynki dają najlepiej zarobić od października do konca kwietnia , około 25 kwietnia powinien być szczyt , zresztą jak ktoś dociekliwy zobaczy indeks całego rynku który wklejałem to zobaczy że ten indeks już cały czas spada pomimo wzrostu WIG 20 , zresztą tutaj też tylko jedna spółka robi roczny szczyt czyli szerokośc rynku jest żadna , to że jest hossa wie każdy i to od 8 lat ale kupowanie teraz niech każdy pokaże swoje pozycje na L przy tych poziomach Dax i S&P

  1. L fsp500 2330, L fdax 12040 można trzymać przez weekend ? jak się gra w okresach paru tygodni jak najbardziej i kto tu mówi, że nikt nie ma pozycji przez wekend ? grubi tez pstrykają codziennie nowe pozycje ? i kto to pisze ? ktoś kto troluje i sam w długich okresach ma pozycje. Jeszcze o lukach każdy wiedział. Tak tutaj wszyscy pisali o tym 🙂 szczególnie eskowicze heheh

 5. Ludzie zastanówcie się po co marnujecie swoje życie na pisanie takich głupot,liczy się jedynie strategia i zarządzanie kapitałem,kluczem ,wręcz podstawą jest rozpisanie fal.

  1. Bibi dla Ciebie podstawą jest rozpisanie fal a dla innych coś innego. Efekty Twojego rozpisywania jeszcze kilkanaście dni temu można było przeanalizować i raczej nikt nie mógł stwierdzić że to jest to co daje sukces.

   1. Darek 100% racji. Te trole qubowe czy inne to piszą okołokontekstowo zero konkretów i tak można jak w polityce bić pianę i mówić o ogółach bo jak coś dotyczy wszystkich to nie jest ważne ale jak jednostki to już tragedia i tak jest z prawieniem fal, poziomów itd przez takich troli. Nic konkretnego…

 6. Dala zrozumienia ,rozpisanie fal cały czas trzeba korygować…..to jest podstawa w tym procesie decyzyjnym,to jest fundament strategi ,rynek decyduje o prawidłowym rozpisaniu a nie my…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *