Komentarz przed ….

Dzisiaj niestety wypadło mi coś niespodziewanego i nie starczyło czasu aby przygotować komentarz poranny. Postaram się po powrocie trochę więcej odnieść się do sytuacji bieżącej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

70 Replies to “Komentarz przed ….

 1. Darku czy już powinienem być spokojny o zajęte wczoraj długie u nas i na dax ? 2190, 12030 ? czy widzisz jakieś ewentualności co do zasadności pozycji ? SL nisko także nie powinni naruszyć.

  1. Co do zasadności to wszystko zależy od strategii. Ja wczoraj zająłem na FW20. Co do pierwszej części pytania to chciałbym abyś wiedział, że nie jestem wyrocznią tylko graczem który tak jak każdy popełnia błędy a sam fakt, że ktoś jest spokojny o pozycję nie jest według mnie dobrym wskazaniem.

   1. On jest spokojny o pozycję bo napisał to już po tym jak niby ta pozycja zarabia , nie chwalił się wczoraj bo być może zajął po 12030 a było po 11930 , ale tak już jest ,łatwiej się chwalić zyskami niż stratami

    eur/usd przebiło 200 setke dzienną i jak dalej będzie zyskiwać to u nas zmiana trendu na dłużej się szykuje na PLnie i WIg 20 i znów druga połowa kwietnia jako początek korekty idealnie zagra ,

  1. jasne za 1000 🙂 heheh trend ma się dobrze a flat korekty to rzecz normalna w byczymy otoczeniu. Nie ma zysków od razu trzeba czekać na wzrosty i podbierać perełki kontraktowe.

 2. Witam , jeśli można dwa słowa , FW opór 2216-24 wybicie ( ? ) powinno dać test 2266-70 lub okolice szczytu 2286-90 tu ( ? ), wsparcie 2197 i domknięcie luki , DAX opór 12080 wybicie powinno dać test 12120-30 tu ( szukam ? sell ) wsparcie 1240-30 i 12000 wybicie to 11800 ( ? ) na znaki zapytania odpowiada wykres np.H1. Piszę oczywiście o DT

 3. Zaznaczam powinno,trzeba chronić kapitał i dotychczasowy zysk,ja widzę zagrożenie więc reaguje,nie istnieje słowo tutaj powinno , czy musi,oczywiście to jest moja decyzja moja kasa…

 4. Zasadność zajmowania teraz L jest mniej więcej taka jak zasadność zajmowania kajut Titanica po zderzeniu z górą lodową . Oczywiście można jeszcze trochę popłynąć ze wskazaniem na popłynąć.

  1. Dość mocno upraszczasz. I dziwi mnie to bardzo bo sam jesteś graczem który wskakuje na kilkadziesiąt pkt. a raz po raz na niby większe ruchy. Uogólnianie w stylu takim jak to właśnie teraz napisałeś nijak się ma do rzeczywistości. Jedni grają na swingi inni na całe większe fale jeszcze inni trejdują na kilka godzin a jeszcze inni inwestują na kilka tygodni czy miesięcy. Ci ostatni oczywiście nie powinni raczej teraz dokonywać zakupów ale tacy których satysfakcjonuje poziom nieco wyższy od ostatniego szczytu to niby dlaczego nie mają grać L. Czasami Twoje teksty można odebrać jako komunikat osoby znajdującej się w kabinie na Titanicu, który już zanurzony jest co najmniej do połowy a na pokładzie nie ma już żadnej szalupy ratunkowej.

   1. Ja z Titanica uciekłem już na początku. Uciekłem zaraz po wypłynięciu z portu, choć można było popływać dłużej jak sam zauważyłeś. Według wykresów ten statek był skazany na zatonięcie już po wypłynięciu z portu dlatego do niego nie wracałem. Rośnie prawdopodobieństwo, że dobiega końca fala wysokiego stopnia . To już nie jest dziura to jest pęknięcie w pół i przed nami ostatnia faza czyli każdy powinien wiedzieć o co chodzi.

    1. Najważniejsze że Ty wiesz a jedyne co dziwi to Twoje trollowanie , zawsze pisałeś mądrze i treściwie teraz od kilku tygodni a nawet dłużej tylko Titanic , armagedon itp. Jesteś o tym przekonany to zapewne zarobisz dużo kasy.

     1. O armagedonie nic nie pisałem . Nie było żadnych korekt , Titanic nie wracał po nikogo więc tym bardziej ja nie miałem zamiaru go gonić wiedząc, że musi zatonąć. Ale oczywiście mogę się mylić i dopłynie on do Ameryki bo może wcale to nie jest Titanic choć według mnie jest bardzo podobny. Szczególnie ta wyrwa w kadłubie nie wygląda zbyt zachęcająco aby do niego teraz wsiadać . Widać, że urządzenia pompująco-drukujące działają w nim na pełnych obrotach więc być może jest jeszcze trochę czasu ; )

  2. Bez urazy Seweryn ale Twoje wypowiedzi pokazują że już dawno wypadłeś przez burtę i dryfujesz siedząc na górze lodowej po której Titanic przejechał jak narazie bez szwanku.
   Porównania zabawne ale czy na tym się da zarobić ?
   Pozdro

 5. Dziwi mnie DARKU że jeszcze nie jesteś BANKRUTEM,przy tak wysokich stopach.Wejścia dokonuje na1 min,5min,potwierdzenie kierunku -na godz,dziennych.Według mnie jeszcze nie pora na mocne L.

  1. To mnie dziwi że takie głupoty wypisujesz, chodzi oczywiście o to że 30 pkt to jakiś olbrzymi SL . Dla Ciebie może olbrzymi dla mnie tyci tyci. Nie rozumiem jak można tak patrzeć na te kwestie. Ja nie czaje się na ruchy w Twoim stylu czyli wykres 5M SL 3 pkt. i TP 10 pkt.

 6. Bez urazy 2,3 punkty na tyle mogę sobie pozwolić,inaczej przy większej stracie mam stres,TAKI MAM PLAN GRY,oczywiście masz własny plan gry,dzisiaj zakładam korektę nieregularną na 5 min,fali 4 w 5,oczywiście może być inaczej,po to są stopy.

  1. No i właśnie o to chodzi, każdy ma jakiś swój system gry i dlatego nie powinno Cie dziwić SL np 30 pkt. Co innego gdyby ktoś dawał SL 30 a TP 5 CZY 10.

  2. bibi przy tak małym SL bankructwo to tylko kwestia czasu. Byle szum Cię wybije a potem pójdzie zgodnie z planem ale już bez Ciebie. Po tym widać, że jesteś zupełnie początkujący .

 7. Nic nie wybije trzeba widzieć kiedy wejść,jak wybiję to znalazcy ze będzie okazja po lepszej cenie,trzeba cierpliwie czekać,żeby oddzielić zbędny szum.Jeszcze trzeba na parę spraw zwrócić uwagę…….

  1. (do Bibi)

   masakra tak ślęczeć po kilkanascie godzin przy kompie i patrzeć na ten szum… i to pewnie za parę groszy bo co na tych minutówkach można zarobić.
   Chłopie ogarnij się. Wiosna idzie!

 8. Jeden punkt masz po drugiej stronie więc wystarczy, że wybiorą jeden poziom i wezmą jedną sztukę z prawej strony i już po Twoim 2-punktowym SL .To chyba jakieś żarty : )

 9. Toma”as, można na to spojrzeć jeszcze tak A=w ; B=x ;C=y(abc),pozostałoby jeszcze do zrobienia małe c.poczekamy co rynek wybierze.?

  1. ale …. (jakiś czas później) …. jest światło 🙂
   co ja się uzastanawiałem co to za twór może być na tym Pzu
   no i tym razem andy wskazał mi drogę
   http://fotodyl.pl/8983430b1a/
   to siedmiomilowy krok w mojej analizie
   Podziękowania dla obydwóch Panów!
   pozdro

 10. Jeżeli chodzi o Daxa wykonał przepiękny impuls na 5 min,teraz będzie c na 5min,można pod to grać,tylko trzeba uważać bo na 5 min,często są pułapki .

 11. Żarty to wy robicie,tracąc pieniądze i czas,ja traktuje to jako biznes,dzisiaj odwróciłem pozycje po 2205 (stop 3 pkt)teraz stop 2204,jak wywali , to znak że pójdzie wyżej.

  1. Nie wiem gdzie masz TP bo nigdy nie podajesz ale powinieneś widzieć że Twój SL ma duże szanse pęknąć i to jeszcze raczej dzisiaj. Strefa przekroczona luka otwarcia, w ciągu sesji retest i …. . W górę 5-ka na 5M w dół 3-ka z idealnym rozkładem obrotu, to wszystko wskazuje na to, że jeszcze dzisiaj chyba ruszą w górę a jak nie dzisiaj to jutro. Zasięg co najmniej 2222 ewentualnie przy dużej słabości 2215.

 12. Niech pęka,liczy się plan,mało co nie pękł trzymałem jego na palcu,oczywiście że masz racje,w planie jest ilość ugranych punktów,potem czekam na nowe sygnały, w końcu muszą być przegrani i wygrani

   1. bibi problem z tym, że nie znasz statystyk. Według statystyk , które są równie ważne jak Twoje fale, a może i ważniejsze, jest ponad 90% prawdopodobieństwo, że taka pozycja zostanie wybita.

    1. Oczywiście a czy ktoś tu mówił że jest nieomylny. W całej dyskusji z Bibi chodzi o co zupełnie innego. Mam nadzieję że kolega wie a nie próbuje wbijac szpilki. 🙂

 13. Dajcie spokój , jaki jest kon każdy widzi , rynki statystycznie najwięcej zarabiają od pażdziernika do kwietnia , ten czas nadchodzi , jak nie mocne spadki to męcząca konsola jeszcze gorsza

  OFE obecnie 80% w akcjach , więc trzeba śledzić co ten rząd wymyśli , bo że pieniędzy brakuje to wie każdy a że TFI nie mogą mieć ustawowego limitu minimum 80% w akcjach to chyba nawet sam ten przygłup minister z bzwbk wie ,

  1. Qba żebyś się nie zdziwił jak zobaczysz 2003. I jeszcze jedno, mimo wszystko ten z wbk jest zapewne 100 razy lepszy z ekonomii i finansów niż Ty więc nie wiem jak Ciebie należałoby określić. Może coś podpowiesz?

  1. A kiedy go pisałeś bo nie widzę nic w oczekujących? Wszystko zatwierdzałem nic nie banowałem.

  1. MAX nie mam pojęcia co napisałeś ale niczego Twojego o tej porze nie ma. Naprawdę wszystkie komentarze są dzisiaj zatwierdzone więc nie wiem może napisałeś a nie klepłeś „zapisz”? Jak chcesz to ponów go i zatwierdzę bez problemu.

 14. USDPLN wsparcie 3,88-7 , EURPLN wsparcie 4,22-21 tu możliwe korekty ? . CHFPLN paskudna para do analizy, czy możliwe że będzie po 3,60 może nawet 3,30 to by ucieszyło frankowiczów

 15. po kliknięciu ( opublikuj komentarz ) nie odświeżyło mi strony tylko wyskoczył ERROR może to jest powodem , OK ale to nie Istotne

   1. Ostatnio zmieniłem serwer i faktycznie czasami się tak robi. Bardzo rzadko ale robi się, już to zgłosiłem i mam nadzieję że za chwilę wszystko będzie ok.

   1. A Ty znowu swoje. Twój Titanic który jest papierowym okrętem nie jest elementem który może coś zdziałać. Nie wiesz nawet kiedy dokładnie wszedł (nie rozważam czy na pewno) nie wiesz jaki cel zysku ma określony ale wiesz że zrobił źle. Jedyna słuszna odpowiedź na Twoje komentarze jest taka, ze (i tu sorry za słowa ale inaczej już nie mogę) dupa Cie boli że winni zarabiają a Ty ciągle szukasz czegoś czego nie ma i do tej pory straciłeś tyle ze nawet jeden udany strzał jakiś czas temu może już nie pokrywa tych strat. Jesteś niereformowalnym inwestorem który jak sobie coś ubzdura to nic tego nie zmieni nawet odpowiednik równania 2+2=4 ! Nie wspomnę już o Tym, że że nawet taki boss jak Qba też dzisiaj właśnie zainkasował stratę na DAX gdzie był tak pewny Titanica jak Ty.

    1. Skoro pisze teraz to zakładam że wszedł teraz albo co najmniej niedawno. Nie wiem czemu Darek nie panujesz nad emocjami , jesteś bardzo agresywny i niekulturalny, wyrażasz się nieprzyzwoicie używasz słowa dupa przy konwersacji ; )
     Może Qba zainkasował stratę ale co mnie to, ja mam zamiar dopiero otwierać . Opiszę jutro sytuację bo jest bardzo ciekawa.

     1. Człowieku jutro to Ty pojedź sobie na wycieczkę w bezkresną przyrodę. Odpocznij sobie nabierz dystansu i wróć ponownie. Widzisz człowieku co sie dzieje na DAX , S&P, USD/JPY? Powiedz mi gdzie popełniłem błąd i dlaczego niby nie zarobię na swojej długiej pozycji? Nie znajdziesz ani jednego argumentu a wiesz dlaczego? Bo Twoja psyche na tę chwilę jest w kompletnej ruinie.

     2. Człowieku jutro to Ty pojedź sobie na wycieczkę w bezkresną przyrodę. Odpocznij sobie nabierz dystansu i wróć ponownie. Widzisz człowieku co sie dzieje na DAX , S&P, USD/JPY? Powiedz mi gdzie popełniłem błąd i dlaczego niby nie zarobię na swojej długiej pozycji? Nie znajdziesz ani jednego argumentu a wiesz dlaczego? Bo Twoja psyche na tę chwilę jest w kompletnej ruinie.

     3. Nie bądź śmieszny. Pisząc komentarz i używając tego słowa, najpierw przeprosiłem, niestety Twoja problematyczna sytuacja psychiczna (dotyczy tylko giełdy) powoduje że tracisz jakąkolwiek kontrolę.

     4. Miałem choc trochę napisać o tym dopiero jutro a resztę w weekendowej ale polecam Ci spojrzenie na rok 2002-2003 na WIG i porównanie tego z tym co teraz mamy. Na tym zakończę dyskusję z Tobę na temat sytuacji na rynku i zostawię Cie z tym Titaniciem na resztę Twojego życia. Graj jak chcesz, bądź twardy i trać!

 16. Darek co ty się tak do mnie przywaliłeś , co ty z tym Daxem że tracę , ja na Dax nie pisałem o żadnej pozycji , dzisiaj się tak wynudziłem że poszedłem spać a tutaj na koniec taka jazda w górę ,więc dlaczego mam tracić skoro o żadnej pozycji nie pisałem , nie wiem o co ci chodzi chyba że o to że ja jestem magistrem ekonomii a morawiecki magistrem historii , w pisie są same przygłupy zresztą jak w PO i w reszcie tej bandy

  ja piszę że od października do kwietnia rynki statystycznie najwięcej zarabiają a ty że ja na Dax ie mam straty jak ja o żadnej pozycji nie pisałem

  swoją dorgą eur/usd własnie przy 1,0790 ma równośc korekt , usd/jpy na 111,60 ma opór a S&P poprzednią korekte robił trochę dłużej niż teraz i wcale nie jest powiedziane że będzie rosło bo mi pasuje korekta troche dłuższa i trochę niżej ale jak rośnie to zarabiajcie i jak spada też zarabiajcie co mi do tego ,dla mnie wszędzie jest trend wzrostowy w 5 tej fali na zachodzie , co do siły nasz WIG 20 zrobił z dołka 30 pkt a DAX w 5 sesji 350 pkt więc z tymi swoimi zyskami z WIG 20 nie przesadzaj , nie wiem co ty się tak do mnie przywaliłeś , wszyscy się z Tobą kłócą – to twój główny argument napisać coś o Kubie , wiem że jesteś z pisu ale miej troche umiaru bo oni już kolejną kadencję rządzić nie będą pomimo że sam przeciwko platfusom na tych oszołomów zagłosowałem ,

  1. Twój cały komentarz jest tak samo warty jak śmieci na wysypisku w Swarzędzu. Twóje zajęcie pozycji jest zapisane na tym blogu

   46.148.79.133
   12170 S , trzeba grać na to co się rysuje , stop 10 pkt
   16.03.2017 o 09:08

   Juz z tego wynika że jesteś tylko i wyłącznie trollem, który w żaden sposób nie potrafi zarobić na giełdzie a jedyne co potrafi to pisać wierutne bzdury. Jesteś tylko wydmuszką giełdową , dzisiejszym wpisem jednoznacznie kłamiącym, pokazałeś jak bardzo warto w ogóle zajmować się Twoimi komentarzami. One po prostu są totalnie nic nie warte a kłamstwo i głupotę jaką w nich zawierasz, będącą równocześnie takim samym kłamstwem jak w kwestii tej pozycji S na DAX, sprawia, ze Twoje komentarze nie powinny być akceptowane nigdy i przez nikogo. Kłamca, oszust, matacz, i nieuk giełdowy, to określenia, które powinieneś wziąć do siebie bo obrazują Ciebie dokładnie tak jak nic innego.

 17. ale nerwy w komentarzach 🙂
  nów mamy i sądziłem, że jakiś dołek lokalny przed rozliczeniem kwartału ale teraz sie zaczynam zastanawiać czy przypadkiem nie jakaś górka sie tworzy, dax od jakiegoś czasu mocniejszy od s&p jest i możliwe, że na 12400 pójdzie, ale to już beze mnie, natomiast s&p próbuje do 61.8 fibo dojść ale uaktywnia sie podaż tuż pod tym poziomem, możliwe, że do kwartalnych premii pobujają sie na obecnych poziomach lub ciut wyższych a później, hmm, jakieś dołowanko by sie przydało

 18. Darek jezeli 16 marca pisałem ze mam S po 12170 i spadło 350pkt a ty mi 28 marca wyjeżdzasz ze tracę na S to w porządku o czym ja mam z tobą gadać , wez wklej moją pozycje jeszcze sprzed 5 lat i powiedz ze tracę co mi tam ,

  1. No przecież to że są w jakimś momencie zyski papierowe nie ma znaczenia jeśli się ich nie skonsumuje poprzez zamknięcie pozycji. Ty o takim fakcie nie poinformowałeś więc po prostu zostałeś z pozycją bo cały czas w głowie masz tylko armagedon. Na próżno teraz tłumaczyć że skasowałeś zysk tylko nic nie napisałeś. Na koniec powiem że nie byłoby w tym nic super złego (no może z wyjątkiem faktu że z takiego zysku został tylko kurz) tylko to w jaki sposób tu piszesz o spadkach, to w jaki sposób każdemu wytykasz że nie podaje pozycji, wreszcie to w jaki dokładny sposób podałeś swoją i „tylko zapomniałeś” podać że ją zamknąłeś, powoduje że wytykam Ci to, iż straciłeś zamiast zarobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *