Komentarz przed sesją 24.03.2016

Po trzech sesjach spadkowych przyszła pora na wzrostową. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.52% i zakończył dzień na poziomie 2235. Tym samym wczorajsze zamknięcie wypadło trochę nad maksimum świecy z poprzedniego dnia i dało nam „delikatne” potwierdzenie tamtejszego Pin Bara. W efekcie, już dzisiaj możemy mówić o powstaniu….

….. innej formacji a mianowicie Objęcia Hossy, chociaż trzeba sobie zdawać sprawę z tego, iż spadek jaki miał miejsce przed jej powstaniem to zaledwie drobny ruch i dlatego sugerowałbym użycie stwierdzenia, że powstał układ świec o wymowie takiej formacji.

wig20

Cały czas rynek broni linii trendu i robi to dodatkowo w miejscu gdzie wypada równość dwóch ostatnich korekt a także wewnętrzna strefa wsparcia. Jeśli uda się potwierdzić układ dwóch ostatnich świec to tym samym powinniśmy w następnym tygodniu podążać na nowy szczyt. A co jak nastąpi negacja? Tu tak jak pisałem już wcześniej, należałoby się przygotować na kontynuację spadku w kierunku 2150 a może nawet 2100. Jednak osobiście zwracałbym uwagę na to, że jesteśmy w trendzie wzrostowym, który nawet w wymiarze dziennym nie został w żaden sposób zanegowany i dlatego większe prawdopodobieństwo upatruję w tym pierwszym wariancie.

fw20intra

Jeśli chodzi o wykres intra kontraktów, to tu ten pierwszy wariant o którym wspomniałem przy analizie indeksu nie ma jeszcze potwierdzenia i w dalszym ciągu jest duża możliwość pogłębienia ostatniego minimum. Rynek co prawda wyraźniej odbił od strefy jednak zdołał tylko dojść do strefy oporu i początku luki cenowej gdzie natychmiastowa podaż sprowadziła go w okolice minimów. W końcowej części sesji mieliśmy co prawda ruch popytowy jednak zatrzymanie poniżej dziennego szczytu jak i fakt pierwszego odbicia w układzie 3 fal, każą na sytuację patrzeć raczej przez pryzmat nowego dołka. Taki stan rzeczy mógłby ulec zmianie wówczas kiedy to cena kontraktów zdołałaby się wybić nad strefę oporu i OB czyli wyjść nad poziom 2235.

dax

Na DAX został potwierdzony aktualny mniejszy OB a biała świeca jaka wczoraj powstała spowodowała, iż możemy mówić o układzie odpowiadającym wymowie Gwiazdy Porannej. Mamy zatem ruch dzięki któremu należałoby się spodziewać powstania nowego szczytu. Czy tak się stanie? Czy rynek zrealizuje ten scenariusz? A może jednak ponownie zawróci i będzie kontynuował spadek w kierunku 11700 czy nawet 11500? Spójrzmy co w tym temacie „mówi” nam wykres intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Tutaj ruch wzrostowy można na tę chwilę określić jedynie jako ruch powrotny do wybitej linii trendu i strefy oporu która jeszcze kilka dni wcześniej była strefą wsparcia nie do przejścia. Jeśli rynek zdoła wybić tę strefę i dokona pomyślnego re-testu to wówczas powinien podążać w kierunku 12150 gdzie byki czeka kolejna przeprawa. Brak wybicia czy ewentualne naruszenie powinno zmienić kierunek ponownie na spadkowy i wówczas ewentualne wsparcia które mogłyby przeszkodzić w osiągnięciu nowych minimów to poziomy ok. 12000 i 11930. Jednak przy braku wybicia wspominanej wcześniej strefy oporu i pojawieniu się sygnał będzie to dobry moment na zajęcie S z perspektywą nowego dołka i z zachowaniem ostrożności na wspomnianych poziomach wsparć. Pamiętajmy, dalej mamy do czynienia z trendem wzrostowym w układzie dziennym.

16 Replies to “Komentarz przed sesją 24.03.2016

  1. ja tam widzę chęć wyjścia górą kosztem jankesa. L fde30 dobrałem wczoraj na 12010 do pozostałych pozycji w koszu.

   1. koniec kwartału to kto wie , czekamy na kongres czy da w nosa Trumpowi , na razie Trump przegrywa ale kto wie

 1. euro zaczyna wyceniać podwyżki stóp , dane super dobre , drukarki zaczęly działać i teraz będzie chłodzenie stopami procentowymi ,

  1. gdyby tak było jak pokazujesz to miałbyś pierwszą 5 tke w dół , więc potem 3 fale korekty i znó 5 e dól jako że impuls jest 5 falowy , bo na razie są 3 fale w dół korekcyjne a jak pojdzie 5 fal to już większa korekta się szykuje ,

   1. aż tak sie nie rozdrabniam, żeby na mikrofalki patrzeć, szukam po prostu fali 4 znoszącej nas w okolice 2150 (+/-10pkt)

 2. ŹLE….będzie teraz korekta potem przed nami wydłużona 5 fali 3……całkiem mozliwe ze dzisiaj do 16 spadek,potem ostania godz. wyciągnięcie do góry.

  1. nie znam się na eliocie i nawet nie mam zamiaru zgłębiać tej wiedzy ale trzeba być też obiektywnym i to co bibi rozrysował na dax 17.03 jak na razie się realizuje – mamy mniejszą falę c i odbicie w górę
   niestety inną kwestią są dle mnie mało zrozumiałe komentarze ale ja powoli się przyzwyczajam 🙂
   pozdro

  1. Ooo, co za interpretacja wczorajszego głosowania, a właściwie braku glosowania nad nowa ustawa Trumpa. Skąd niby wycofanie ustawy przez Trumpa ma zadziałać pro wzrostowi?
   Przecież Trumpohossa była budowana na obietnicach Trumpa dotyczących m.in. oszczędności jakie miała dać likwidacja obamacare. Teraz widać, ze pomysły Mr President nie podobają się nawet Republikanom.
   Rynki grały pod obietnice wyborcze, które jak się okazuje nie znajdują większości w Kongresie.
   Spodziewam się otwarcia poniedziałkowego luka w dół, a co dalej to się zobaczy.
   Napewno fakt wycofania ustawy nie jest pro wzrostowym czynnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *