Komentarz przed sesją 28.02.2017

Przed nami ostatnia sesja miesiąca. Po wczorajszym, bardzo mało emocjonalnym dniu, podczas którego indeks WIG 20 stracił -0.08%, sytuacja wygląda niemal identycznie jak w piątek. Zamknięcie na poziomie 2210 nie dało nam potwierdzenia układu zbliżonego do Gwiazdy Wieczornej i tym samym w dalszym ciągu musimy zaczekać na jakieś wyraźniejsze rozwiązania. Warto przyjrzeć się układowi na H1 ale po kolei.

wig20

W poniedziałek nie było kontynuacji spadku z końca poprzedniego tygodnia ale nie było również reakcji popytowej. W efekcie na wykresie powstała mała Doji utworzona na strefie wsparcia. Taki wynik może dać szansę, iż dzisiaj w dniu kończącym miesiąc, rynek spróbuje odrobić choć część strat z piątku. Czy jednak będzie to koniec korekty? Tu raczej mam obawy co do takiego rozwiązania. Spójrzmy na wykres intra kontraktów terminowych.

fw20intra

Spadek został co prawda powstrzymany na wewnętrznej strefie wsparcia jednak samo zatrzymanie i reakcja nie świadczy o zakończeniu całej korekty. Cały dotychczasowy ruch spadkowy wybił dołek ostatniej korekty w ruchu wzrostowym i bez osiągnięcia nowego szczytu trudno mówić o zakończeniu korekty. Reakcja na strefie to również reakcja na formacje harmoniczną 50/78.6. Teraz jednak przed bykami dwie istotne strefy oporu i jeśli uznać że spadek mimo wszystko odbył się impulsem to mamy duże prawdopodobieństwo, iż jednak z tych stref powstrzyma reakcję byków i zacznie sprowadzać cenę na niższe poziomy. Zatem DayTr. mogą szukać okazji do S na poziomach ok. 2230 a w przypadku jego wybicia na ok. 2260. Osobiście dostrzegam duże prawdopodobieństwo, że jeśli nie dzisiaj to w pierwszych dniach marca osiągniemy poziom ok. 2160.

dax

Na DAX po piątkowym mocniejszym spadku rynek nieznacznie odbił co było konsekwencją dużego dolnego cienia ale samo odbicie w postaci czarnej świecy nie rokuje raczej powrotu do trendu wzrostowego a co najwyżej stanowi raczej przystanek w drodze do strefy na ok. 11650-11700.

daxfutureintra

Cały ruch spadkowy na wykresie intra kontraktów na DAX wybił wyraźnie kanał cenowy i po dojściu do strefy wsparcia zbudowanej m.in. na bazie dołka z 17.02 oddał trochę swojego osiągnięcia. Zatrzymanie w tej strefie daje oczywiście możliwość wyjścia na nowe szczyty jednak aby o tym pomyśleć poważnie cena musiałaby wyjść nad 11970. Jest to na tyle odległy obszar, że bardziej prawdopodobnym wydaje się scenariusz w którym obecne odbicie stanowić będzie korektę spadku a po jej zakończeniu rynek będzie zmierzał w kierunku 11600. Na wykresie widać również bardzo wyraźnie, iż na poziomie ok. 11910 zbiega się wiele rodzajów oporu co może stanowić dobry przyczółek do zajmowania DayTrt. S. Mamy tam strefę oporu cenowego, linię wybitego kanału, i strefę geometryczną jedną z najbardziej reakcyjnych czyli 61.8/161.8. Dojście do tego rejony i zmiana kierunku potwierdzi najbardziej prawdopodobny scenariusz spadku do strefy na ok. 11600 a tam powinna rozegrać się batalia o prawo do wzrostu na nowe szczyty i to w bardzo mocnym ruchu jaki najczęściej ma miejsce po korekcie pędzącej. To jednak nieco dalsza (godzinowo) przyszłość i w tej chwili bardziej powinno nas interesować to co robi cena obecnie i jak zachowa się na wspomnianym wcześniej ok. 11910 jeśli tam dotrze co nie musi być takie łatwe chociażby z powodu miejsca w jakim obecnie się znajduje. Wczorajszy poziom na koniec dnia jest ciekawym poziomem do tworzenia ewentualnej RGR z linią szyi w okolicach 11700.

39 Replies to “Komentarz przed sesją 28.02.2017

  1. idź na spacer bo twoje emocjonalne wstawki niczego pozytywnego nie wnoszą , potrafisz coś to narysuj , jak nie to po co te wycieczki do innych , jak jesteś taka dobra po co tutaj przychodzisz czytać innych,

    1. Nie chciałem „głośno mówić” i czekałem czy ktoś odkryje nowe imię naszego kolegi Qby. Brawo Seweryn!

 1. na razie obraz jest taki że 2170 to bardzo mocne wsparcie poprzedzone nowym szczytem , tutaj też jest 200 setka na H1 ,tutaj jest również obiecane przez pana Jacka Borawskiego 100 pkt korekty , zdania nie zmieniam seria wygasnie dla Byka , a dopiero pod koniec kwietnia jak zawsze sell in May i wzrosty od pażdziernika ,

  1. Sedno jest ukryte w tym co już dwa tygodnie temu pisałem, mianowicie własnie kwestia wygasania serii kontraktów. Nie po to szli w górę od listopada aby L miało teraz przed wygaśnięciem tracić. U nas na 1H bardzo prawdopodobny większy Gartley i teraz w górę. Zakładam że poziom 2260 osiągniemy a czy będzie nowy szczyt to się okaże.

 2. Chłopie co za brednie piszesz ,weź się lepiej do nauki jak jeszcze wszystkiego nie straciłeś,tutaj jest prawdziwe kasyno,po tamtej stronie są profesjonaliści,w goleniu was z kasy ,a język jakim się posługują to FALE ELLIOTTA,

  1. Po pierwsze nie wiadomo do kogo „pijesz” a po drugie rozumiem że kochasz fale ale nie jest to chyba powód aby uznawać je za jedyne najlepsze? Wydaje mi się również, że jak podajesz tu konkrety to zawsze też masz „albo, albo”. To świadczy o tym jak „niepodważalnym” jest Elliott.

 3. Wąsy na tygodniowym Daxie po 200pkt. to najlepsze potwierdzenie no chyba że ktoś czeka na kolejne -300 ,wtedy będzie mocne potwierdzenie ale też większe ryzyko odreagowania w górę. U niedźwiedzi rośnie apetyt na S-ki u byków strach przed utratą zysków to najlepszy klimat . Ja częściowo się już zapakowałem ,dziś będę otwierał kolejne S-ki. Taki jest mój punkt widzenia . Bez wycieczek.

 4. Nie kocham fal,lecz maja dużą skuteczność,oczywiście trzeba połączyć jeszcze parę składników,bo same fale nic nie dają.Ciekawe jest to że tej wiedzy nikt nie uczy,trzeba samemu do nie dochodzić.

  1. Zgadza się, to jest ciekawe i umiejętność w tym zakresie jest bardzo pomocna, co do tego nie mam wątpliwości. Jednak twierdzę, że bez fal również można dobrze zarabiać bo najważniejsze jest czytanie wykresu w sposób obiektywny a nie prorokowanie co będzie za miesiąc czy dwa. W pewnym sensie zazdroszczę Ci umiejętności w falach ale może kiedyś udoskonalę ten zakres. Dzisiaj stosując to co na rynku działa od 100 lat wystarcza 🙂

 5. Jeżeli chodzi o kontrakty ,nie napalać się,nie widać impulsu na dole ,to tylko korekta będzie teraz,potem zjazd…..(powinna być c jako 5fal)

 6. Chętnie opiszę,lecz trzeba dużo opisywać wykres same kreski to za mało,teraz mam kontuzje reki i ciężko mi pisać,dodam tylko kreski to nie wszystko wręcz najważniejsza jest psychika gracza,możesz nauczyć sie wszystkiego ,a nie będziesz miał siły żeby opuścić stratną pozycje…(lecz to chyba nic nowego)Pytanie zasadnicze jaki przedział czasowy masz na myśli

 7. Dosłownie jak napisałeś ANDY, jeden wykres trzeba użyć tyle słów.A wszyscy ograniczają się do 2(góra, dół)

 8. Andy tylko ,bez obrazy ,na tej konsolidacji można było ugrać kilkadziesiąt punktów ( 1kontraktem) ,i najważniejsze była do przewidzenia dla tych co mają do perfekcji opanowanego ELLITTA,oczywiście czeka u Darka cenzura ,więc nie można grać w tym samym czasie potem jest zbyt późno na wejście ,po za tym na min są najlepsze wejścia, można obstawiać ryzyko 1-3 punkty.OCZYWIŚCIE KIERUNEK WYTYCZA WYŻSZY INTERWAŁ CZASOWY. A tak na marginesie każdy bar ma znaczenie,a cała formacja ma początek na min. kończywszy na tygodniowym.Jeżeli jeszcze do tego nie doszedłeś przyjacielu,to zajmij się lepiej czymś innym, a tak na koniec konsolidacja może zakończyć się trójkątem,albo i nie .
  Pozdrawiam wszystkich, i życzę dużo dobrych wejść.

  1. Kolego BIBi widzę że jesteś osobą skłonną do samozachwytu. Nie ma sprawy ale mam dwie kwestie które chciałbym Ci tu wyłożyć. Mianowicie nie chciałbym abyś fakt zatwierdzania komentarzy przez moją skromną osobę nazywał cenzurą. Dlaczego? Gdybym tego nie robił to ilość debili która pisze czasami komentarze z użyciem wszystkich możliwych przekleństw zamieniłaby ten blog w jedno wielkie bagno. Po drugie wydaje mi się (choć Andy może myśleć inaczej) że stwierdzenie typu ” Jeżeli jeszcze do tego nie doszedłeś przyjacielu,to zajmij się lepiej czymś innym” jest wyrazem pewnej arogancji i buty. Jestem przekonany że Twoje konto nie wygląda wcale tak idealnie jak to co starasz się ostatnimi dniami przekazać innym na temat fal i że tak jak każdy Elliottowiec masz tak samo wiele strat jak inni gracze którzy tego nie stosują. Jeśli jest inaczej to możemy umówić się na jeden tydzień kiedy najpierw dasz znać że się zgadzasz a ja będę cały czas monitorował wpisy aby Twoje z wykresami, oznaczeniami fal i wskazaniami na kolejne ruchy pojawiały się dosłownie kilka sekund po tym jak je napiszesz. Dzięki temu będziesz mógł udowodnić wszystko to co piszesz ostatnio. Domyślam się, że nie zgodzisz się na to bo oczywiście każdy wie że złoty gral nie istnieje i na pewno nie jest też nim teoria fal ale masz szanse , wystarczy że dasz znać.

 9. słusznie Kołodko przed chwilą na polsacie powiedział-,żeby wrócić ,do czego tak gorąco zachęca rząd emigrantów z Wielkiej Brytanii-trzeba mieć DO CZEGO wrócić,bo przez parę lat gdy ich nie było ich sytuacja materialna i możliwość ewentualnego podjęcia pracy mocno się na niekorzyść zmieniła-w skrócie -NIE MAJĄ DO CZEGO WRACAĆ

 10. jakbyś mógł Darku ten komencik puścić,to moim zdanie byłoby uczciwie-naginają ,żeby wracać bo boją się o to kto na emerytury będzie pracował,ja sam spojrzałem ostatnio przychylniej na walizki..

 11. Teoria fal to tylko jeden z elementów gry. Geometria + czynnik czasowy wraz z falami daje trochę lepszy obraz. Panie Darka kolega nie ma prawa podjąć tego wyzwania ponieważ być MOŻE trafi z tym co zakłada ale na dłuższą metę tak czy siak poczyni błędne oznaczenia. Na interwalach rzedu m5 stanie się to jeszcze tego samego dnia. Po za tym wyznacznikiem jest stan malejąco lub rosnącego depozytu wiec udowadnianie czy ktoś ma rację w założeniach nic nie daje. Bardzo duza liczba osób dobrze szacuje ruch ale ma problem by na tym zarobić. Ale tu juz psychika etc odgrywa rolę tego złego czynnika a dla tak rozpisujacych fale to chęć złapania każdej korekty kończy się czesto tak ze właściwy ruch ucieka… no ale do tego chyba każdy sam dochodzi.
  Z góry przepraszam za błędy bo wpis z telefonu.
  Pozdrawiam z wakacji
  Tomon20

 12. A arogancja i buta to domena tych co zaczynaja lub kończą przygodę z rynkiem. Chyba ze Bibi to Bubu z dawnego fwig20 wtedy to wyjątek od reguły odnośnie fal:) ( niesamowita skutecznosc). Czytający ten portal 8- 10 lat temu ( jak jeszcze istnial )wiedzą o czym pisze

 13. andy napisał(a):
  , żeby osiągnąć równość korekt to jeszcze powinno być zejście by zakończyć impuls. Jeżeli na 2275 był szczyt?, to wyjście ponad potwierdzi,że robimy falę 5.obecne zejście zz,daje możliwość i nie wyklucza zbudowania w fali 4 ,TR.

 14. BIBI,chyba Darek ma racje , wpadasz w samo uwielbienie , a stąd krok do śmieszności ,to o czym dzisiaj . piszesz pisałem już 25.o2 .Elliott to wiele spojrzeń, na ten sam wykres ale tylko nieliczni zostają mistrzami ,pozostali to rzemieślnicy,życzę Ci tego pierwszego,i szacunku dla pozostałych

  1. Kompletnie nie rozumiem na jakiej podstawie wyciągasz te wnioski? W dodatku nie bardzo tez wiem kiedy niby BIBi takie coś stwierdził? Wysłał komentarz który sam prosił abym nie zamieszczał i powiedziałbym że myśli zupełnie inaczej niż Ty napisałeś. Samo uwielbienie? Chyba coś Ci się pomyliło. A co do fal to oczywistym jest, że jak uda się dobrze oznaczyć to łatwiej jest znaleźć pkt krytyczny czy zmiany kierunku nieco wcześniej. Jest to metoda pod tym względem dobra (chociaż geometria i strefy nie sa jakoś mocno gorsze) Co do kwestii daty 25.02 to ok napisałeś tylko że już znacznie prędzej podawałem że rejon 2250 powinien być osiągnięty a tam może nastąpić korekta w okolice 2150 albo nawet i 2000. Ja nie miałem pewności ale Ty również. Główną kwestią jest to że nie ma na tym świecie ani jednej osoby która byłaby w stanie na bieżąco dobrze i bezbłędnie wyznaczać fale. Jeśli się myle i uważasz że jest inaczej to udowodnij to publikując swoje oznaczenia.

 15. Darek, czytaj ze zrozumieniem to co napisałeś kilka postów wyżej do BIBI, i co ja podtrzymałem pisząc ,przecież Jego samo zachwyt= samo uwielbienie .
  Wydaje mi się,ze ten mój post wziąłeś do Siebie ,a był on pisany do Niego

  1. Jeśli tak to sorry ale wierz mi tyle postów w ostatnich dwóch dniach się posypało w tym znowu duża liczba trollowych, że być może już nie wyrabiałem z odpowiednim odbiorem tego co napisałeś . Muszę jednak zaznaczyć, że napisałeś w odpowiedzi na mój wpis a nie BIBi i to zapewne zmyliło mnie. Najważniejsze że wszystko ok. i dalej rozszyfrowujemy rynek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *