Analiza weekendowa 20-24.02.2017

Zapraszam na kolejny odcinek „weekendowej”. Dzisiaj do obejrzenia 3 części. W pierwszej omawiam indeksy giełdowe, w drugiej zajmuję się spółkami z indeksu WIG 20 a w trzeciej trochę o rynku walutowym.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18 Replies to “Analiza weekendowa 20-24.02.2017

 1. Witam.
  Zgadam się całkowicie: na wig20 widoczna fala 3 i duże OB puknięte już przy 2000 można było przeczytać o armagedon-nie.
  Wyraźnie index wszedł w zakres tej długiej konsolidacji i ten poziom 2150 to może być jego re-test:
  http://fotodyl.pl/259c7a4e2b/
  tak jak to było na 2000 pkt:
  http://fotodyl.pl/52795e9f44/
  Jeżeli chodzi o kghm to ja osobiście zamknąłem z 3 powodów:
  – miałem ulokowane 80% oszczędności a kurs osiągnął zakładany cel 🙂
  – cena miedzi wróciła do konsolidacji i nie wiadomo w którą stronę wybije:
  http://fotodyl.pl/d7fb97889c/ – ja zakładam fałszywe wybicie
  – jedna ze spółek które Pan przedstawił jakiś czas temu chyba się przebudziła 🙂
  a więc kolejna okazja się rodzi.
  Pozdrawiam

  1. Jaka to spółka? Mi odjechał dziś PXM. za wcześnie wypadłem..:-(
   Panie Darku, może jakaś analiza PXM? nie mogę nic a nic zrozumieć z tych fal…

 2. Kolego nikogo nie obchodzi ile zrobiłeś, itd. i tak wyczyścisz się do zera a nawet na minus.
  Wszyscy są u Darka po to żeby czegoś się nauczyć.Moim zdaniem wszystkie wsparcia i opory to o kant du….,rynkiem rządzi jedne prawo ,PRAWO FAL,wszystkie formacje harmoniczne to nic innego jak rodzaje korekt.

  1. Chyba zbyt mocne stwierdzenie ale jeśli nawet fale miałyby rządzić rynkiem to niestety ale nikt nie umie ich rozszyfrować w odpowiednim momencie.

 3. Przecież sam sugerujesz się falami,większość gra na korekty,fałszywe wybicia(nic innego jak 5 końcowa) dywyrgencje ( też fala 5),RGR ….i cała ta ściema…WSZYSTKO FALE.

 4. Wig zrobił 40% od stycznia 2016 , skończył 3 fale ,dobrze ze Darek pokazał kanały tam sie ta hossa skończy , teraz juz tylko zostaje fala 5 ale to juz tylko najlepsi na tym zarabiają , a zachodnie indeksy podobnie jak nasz mwig40 robią 5 duże fale od 2009 roku, wzrosty są zawsze od października do końca kwietnia takie są cykle czyli teraz bedzie na wzroście dystrybucja , Goldman zamknął długie na wig 20 a to jest dla mnie król spekulacji bo ma 100% zyskownych pozycji a tutaj zaraz bedzie wysyp ile to pozarabiali i sprzedali bo wszystko mieli w 1 spółce , trala lala

  1. Hossiarze powinni sie cieszyć że im dali tyle szans na wyjście… Bo wcale nei musieli. Dziś pełne prawo mieli zrobić luke w dół.

 5. FW wygląda że mamy pełen im. spadkowy na 5min,czyli rodzaj korekty przed nami 5,3,5,osobiście zakładam zygzak ,zasięg ok. 2150(oczywiście sytuacja zmienia się co 5 min. tym przedziale czadowym)

 6. No i co mamy teraz,klasyczna chorągiewka( 5min),a co trąbią wszędzie (chorągiewka powiewa na pól masztu)a jak ma się to do fal,niech dobie każdy sprawdzi….

 7. Kurcze dawałem komentarz w sobote ale chyba nie przeszedł (z komórki pisałem, więc mogło cos nie zadzialać). W komentarzach pod poprzednim wpisem jakas dziwna dyskusja wyniknęła czy mamy kierunek w dół czy trend w gore, ale przeciez jedno drugiemu nie musi przeczyć. Byk może spokojnie pozwolić na korektę do poziomu 2000 (choc moim zdaniem korekta sięgnie 2060) a później rynek spokojnie może wrócić do głównego trendu up. Korekty to normalna rzecz chociaż wielu wolałoby aby rynek szedł pionem czy to w gore czy w dół. To tak nie działa. Rynek musi cofnąć przed kolejnym podejściem, a końcowi korekty zapewne będą towarzyszyły komentarze o bessie, krachu czy tez poziomach 1600-1700 😉

 8. A co tam mamy na wykresie miesięcznym? Co mamy na tygodniowym? Niech tylko przekroczą 2276 pkt. na FW20 😉
  To przypomina mecz piłki nożnej. Do gry stają niepokonane do tej pory byki i drużyna niedźwiedzi. To po czyjej stronie jest presja? Wpadki się oczywiście zdarzają nawet najlepszym, ale wpadka to nie seria.

 9. wystarczy policzyć ostatnie wzrosty na wykresie miesięcznym na S&P i na WIG 20 ile trwały żeby coś sobie w głowie poukładać , tak czy inaczej seria będzie na L , a potem zajmą pozycje przed majek jak zwykle sell in may zacznie się pod koniec kwietnia , kanaly są już blisko , ceny też w euforii przynajmniej na mwigu 40 ,

 10. Darek a co powiedziałbyś na taką ścieżkę długoterminową? Wszak sam zauważyłeś, że nie wybiliśmy nawet OB ruchu spadkowego od 2011 roku. Można więc oczekiwać, że ten ruch będzie kontynuowany. Dodatkowo dostaliśmy pinbar na tygodniowym na zasięgu OB. Miałoby to sens? Mogłoby się to ładnie zgrać z falą 4 w USA (o ile nadejdzie). http://bankfotek.pl/view/2061527

  1. Jeśli nie wybiją tego OB a rynek da wskazania ze trend został zmieniony to wówczas jak najbardziej może takie coś mieć miejsce. Jednak w grze takie prognozy i gdybania nie mają racji bytu więc nie zaprzątam sobie nimi głowy. Każdy widzi Pin Bara ale nikt jakoś nie chce dostrzec jak wygląda wykres miesięczny, w którym to jutro zakończy się kolejna świeca
   http://www.bankfotek.pl/view/2061530

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *