Komentarz przed sesją 24.02.2017

Wczoraj, indeks Wig 20 , zyskał ponownie na wartości. Wzrost wyniósł 0.22% i doprowadził do zamknięcia dnia na poziomie 2256. Nie sprawiło to, iż na wykresach doszło do jakiś znaczących zmian sytuacji technicznej ale wykres dzienny pokazuje wyraźne obawy co do dalszej zwyżki.

wig20

Na wykresie dziennym powstała świece Pin Bar która górnym cieniem naruszyła strefę oporu. To może być sygnał informujący o możliwości wejścia rynku w jakąś korektę. Jednak aby rozpatrywać to w takim aspekcie powinniśmy poczekać na potwierdzenie formacji.

fw20intra

Jak widać na wykresie intra kontraktów na Wig 20, rynek zgodnie z naszymi przewidywaniami osiągnął nowy szczyt. Jednak ruch który wyprowadził cenę na szczyt przyjął postać układu 3 fal co może być częścią większej korekty nieregularnej a co mogłoby sprowadzić cenę kontraktów poniżej dołka z środy. Jak na tę chwilę to nawet realizacja takiej korekty nie powinna zagrozić dalszej wspinaczce cen. Pierwsze poważniejsze problemy byków mogłyby się rozpocząć po pokonaniu 2170. Oczywiście w typowym ujęciu DayTr. już wybicie dołka z środy i następnie brak osiągnięcia nowego szczytu mógłby być podstawą do zajmowania S w takich interwałach czasowych.

dax

Na DAX powstała mała szpulka w kolorze czarnym, która mimo wszystko nie zmienia sytuacji technicznej ani o trochę.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX , rynek nie dokonał ruchu na nowy szczyt i w konsekwencji wybił dołek z środy. Tym samym zszedł do wysokości przyspieszonej linii trendu gdzie powstał wyraźny Pin Bar. Jeśli linia trendu i wspomniana formacja świecowa nie dadzą się wybić to najprawdopodobniej będziemy mieli wykończoną korektę prostą i teraz dopiero rynek ruszy na nowy szczyt. Jeśli jednak wspomniane „wsparcia” nie zadziałają to trzeba będzie spodziewać się niedźwiedziego ruchu w okolice strefy na poziomie ok. 11890.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

44 Replies to “Komentarz przed sesją 24.02.2017

 1. Jacek Borawski juz na S od 2250 zabezpieczył portfel akcyjny , wszyscy widać grają z goldmanem on tez długie zamknął na wigu

   1. Jedna czarna świeczka i już zlatują się prorocy wróżący nowe dołki z tą samą śpiewką od 2000 pkt. Psy szczekają a karawan jedzie dalej 🙂

 2. wszystkim napalonym na spadki ,zalecam ostrożność, na 5 min jest możliwość korekty pędzącej-3,3,5,lub nieregolarnej

  1. S&P wykupiony najbardziej od 80 lat , równie dobrze to mogła być tylko 4 fala spadku od 2900 na WIG 20 i jeszcze nowe dołki mogą nas czekać

     1. Kto ma Ci uwierzyć że Ty akurat umiesz liczyć fale? Jakoś nigdy nie potrafisz tego przełożyć na nic innego jak bajki o hossie zamienione później na kolejne o bessie.

     2. Ja jetsem folklor nie potrzebuje wiary 🙂 A pamiętasz Darek jak pisałem przy 1700 w tamtym roku pion w góre wiele razy? No i jest. Fakt, że 2 raz y był falstart i nie trafiłem, ale ostateczne wszedłem w L w ostatnim idealnym momencie. Wykres wstawiałem. Odszukaj sobie o pionach w góre.

     3. Ale o „pionie” gadałeś przez miesiąc albo i dłużej. I wiesz gdzie to można sobie schować?

  1. Dla mnie po wybiciu ok. 2220 teraz oczywiście ok. 2180- 2190 czyli strefa wsparcia plus dolne ograniczenie kanału.

    1. Właśnie zainteresowałem się pozycjonowaniem nowych elek u nas i na jankesie. Te dołki są kupowane przez smart money wg mnie.

 3. Dla mnie przebicie 2200 ,neguje korektę ,będzie większy ruch do dołu,oczywiście można wyskoczyć z pociągu …..

 4. Albo może być inaczej,zygzak na poziomie 2185,potem budowa fali 4 głównej.Jeżli zejdzie niżej to zarąbista 3.Oczywiście to tylko chciejstwo,zobaczymy co wykres napisze,i najważniejsze w których punktach pojawi się kapitał.

  1. Wreszcie jakiś upust dla zwolenników bessy i zaraz o niczym innym nie piszą jak tylko o grubych spadkach a rynek jeszcze nie skończył wspinaczki w górę.

    1. W ogóle uważam że jakieś jaja będą w weekend i luki na wszystkich indeksach. Dax luka otwarcia w dół okolice 11660 pkt.

   1. dokładnie Darku mamy bardzo mocny trend wzrostowy a takie nie kończą się w takich okolicznościach jakie mamy obecnie w usa a to one rozdają karty. Trumpomania ma się dobrze i potrwa przynajmniej do końca 2017 roku i wtedy może coś zrealizują z pozycji długich.

   2. Kurcze ale przecież jedno drugiego nie wyklucza, na besse nie czekam ale na ruch w dół do okolic 2060 w ramach korekty jak najbardziej. A później powrót do trendu up. A co do folkloru kj i tekstu „w końcu trafiłem” to powiem tyle, że w końcu to każdy trafi, pytanie tylko czy jego depozyty tego doczeka, a jeśli tak to czy utrzyma pozycję przez większą część ruchu.

  1. Nie jestem pewien czy czarna 3 nie jest tam gdzie zielona? Oczywiście tylko tak nadmieniam bo jak dobrze wiesz kieruje się czym innym.

 5. Patrzcie co na Asseco Poland zrobili. Klasyczne fałyszwe wybicie poziomu wsparcia. Z -2% wyszli na plus. Panie Darku, czy taki układ jaki pojawił się na spółsce Assecco Poland to korekta nieregularna?

   1. Z reguły poziomy na których dwa razy z rzędu mamy jakaś formację odwrócenia trendu to fajne miejsce do zajęcia pozycji. Najpierw było harami, które zostało przetestowane tym pinbarem. Jak kurs nie wybije minimum tego pinbara to pewnie na Asseco polecą na nowe szczyty.

 6. Powiem tak-
  1.Układ fal na ten moment widać na tygodniowym,dziennym ,godzinowym,minutowym
  2.Przedziały czasowe się pokrywają( dzisiaj jak to sprawdziłem byłem zaskoczony jak idealnie pasuje)
  3.Powiem więcej ,że nie jest to przypadkowe że w tym miejscu się zatrzymało(dopiero na tygodniowym to dostrzegłem)a to może zmienić układ fal,przyszły tydzień będzie decydujący.

 7. BIBI,równość korekt daje poziom2275-114=2161,obecnie mamy zrobiony zz, ,jeżeli ma to być C w nieregularnej, to jeszcze powinno być zejście by zakończyć impuls,
  jeżeli na 2275 był szczyt?, to wyjście ponad potwierdzi,że robimy falę 5.
  obecne zejście zz, nie wyklucza możliwości zbudowania w fali 4 ,TR.
  Z RESZTĄ RYNEK SAM POKAŻE NAM WŁAŚCIWA DROGĘ

 8. Koniec tej korekty powinien przynieść ruch na FW20 kończący impuls 1, w okolicę pomiędzy 2337-2583 ze wskazaniem na 2583…

 9. Ku zaskoczeniu może być ,jeszcze inaczej,to jest urok fal,powtarzam nie ma potwierdzenia że fala C,głównego rzędu się zakończyła,zabrakło dosłownie 1 punkt , żeby myśleć o mega wzrostach,możemy być w fali 4/C(A Z TEGO WNIOSEK ŻE MOŻEMY JESZCZE SZOROWAĆ DNO,ALBO I NIE JEŻELI WYBIJEMY OSTATNI SZCZYT)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *