Komentarz przed sesją 23.02.2017

Wczorajsza sesja nie była już tak emocjonująca jak poprzednia jednak indeks WIG 20 i tak nie oddał nic z tego co zyskał w wtorek. Wręcz odwrotnie, dołożył jeszcze skromne bo skromne ale 0.2%. Dzień zamknęliśmy na poziomie 2251 i bardzo ważna kwestia dalej jest w grze.

wig20

Mam tu na myśli OB całego spadku od 2011 roku. Brakuje już nie wiele aby ten zasięg został wybity co dałoby kolejne wskazania, iż nasz rynek wszedł w coś większego niż odreagowanie spadków po 2015. W bieżącej sytuacji nie zmieniło się nic po wczorajszej sesji. Utworzona Doji wskazuje że rynek potrzebuje nieco czasu aby podjąć decyzję, w którą stronę będzie teraz zmierzał. Moim zdaniem jest to przystanek przed kontynuacją wzrostu i mimo wszystko nabranie sił przed wybicie wspomnianego OB.

fw20intra

Na rynku kontraktów w interwale 1H mieliśmy wczoraj ruch spadkowy, który na obecną chwilę stał się korektą prostą a świeca z dolnym cieniem potwierdzona białym korpusem daje duże prawdopodobieństwo ruchu na kolejny nowy szczyt. Trzeba jednak uwzględnić, iż jest całkiem prawdopodobne, że wczorajszy ruch spadkowy mógł być falą 4 w impulsie od dołka z 17.02 na 2179 a cały ten impuls może być falą 5 w impulsie wyższego rzędu rozpoczętym 30.01 na 2054. Oczywiście układy falowe traktuję „delikatnie” a najważniejszym jest zachowanie ceny wobec stref wsparć. Te najważniejsze mogące wskazywać na zmianę kierunku są po wczorajszej sesji takie same jak we wtorek.

dax

Na DAX wczorajsza szpulka nie zmieniła sytuacji technicznej a zatem w dalszym ciągu oczekiwałbym wzrostu w okolice 12150 – 12200.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX mieliśmy wczoraj korektę dość płytką, schodzącą do strefy wsparcia i wyraźne odbicie w kierunku nowego szczytu. Tu również wygląda na to, że rynek rozpoczął falę 5 w impulsie od dołka na 11691 a projekcje cenowe wskazują poziomy docelowe na ok. 12070 i ten bardziej prawdopodobny na poziomie ok. 12150.

Na koniec informacja. Nie jestem co prawda do końca pewny ale z dużym prawdopodobieństwem chciałbym poinformować, że możliwość zamieszczania komentarzy powróciła i możemy już prowadzić dyskusje.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7 Replies to “Komentarz przed sesją 23.02.2017

  1. na wig20 na wykresie h4 gwiazda wieczorna, nie potwierdzona ani nie zanegowana, niemniej miejsce w jakim sie pojawiła może wskazywać, że jakaś większa korekta się zaczyna, czas pokaże

  2. Kto narysował dobrze kreski, ten wie że owszem idzie coś większego niż korekta 2014-2016. Tylko że to cos większe to KRACH 🙂 [próba komentarza]

  3. Nie wiem czy teraz wejdzie komentarz . Zlikwidowałem wszystkie pozycje S w piątek. Na Dax i S&P z niewielkim zyskiem na FW20 z niewielką stratą, dzięki przesunięciu SL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *