Analiza weekendowa 06-10.02.2017

Za nami kolejny tydzień inwestycji giełdowych. Rynek w tym czasie był “łaskawy” dla byków i dał im kolejne powody do radości. Zapraszam więc na podsumowanie ostatnich 5 sesji i wskazanie możliwego zachowania giełd w nadchodzącym tygodniu.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Akcje z indeksu WIG 20 (TOP 5):

3. Rynek walutowy:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 06-10.02.2017

 1. Seweryn pisze:

  Darek do zajmowania pozycji S nie musi być jakichś specjalnych sygnałów świecowych ,wystarczą opory, zakresy, zniesienia, itd. Na tym wykresie w czerwonych kółkach masz zaznaczone mnóstwo sygnałów świecowych do zajmowania S które okazały się niezbyt pomocne , natomiast na szczycie na zielono zaznaczone formacje które trudno nazwać sygnałami do S ale właśnie tam nastąpiło odwrócenie trendu . Często trend się odwraca bez specjalnych zapowiedzi więc nie jest to aż tak ważne . Ważniejsze od formacji są same miejsca bo najpierw jest jakiś poziom, a potem powstaje tam formacja lub nie.

  http://www.bankfotek.pl/view/2058117

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   No zadziwiasz mnie a co niby masz w tym drugim kółku zielonym jak nie dwie formacje zasłony ciemnej chmury i razem DT mały a w połączeniu z pierwszym kółeczkiem zielonym podwójny szczyt duży. Zajmując pozycję w pierwszym kółku i stawiając SL blisko nad szczytem w drugim podejściu byłbyś wyrzucony. Naprawdę na to aby za wszelką cenę udowodnić swoje nieprawidłowe działania z zajmowaniem S nie dostrzegasz formacji i robisz wszystko aby zmienić zasady.

 2. ewa pisze:

  trzy indeksy…SMI,DY.F ,ES.F dały mi także sygnały przesilenia….pozyjemy zobaczymy…może spadki…

 3. janina pisze:

  linia kanału od góry jest widoczna , kanał jest respektowany to wiadomo 2350-2400 BYK dostanie obuchem w łeb , tam się wszystkie siły MISia zakumulowały bo tutaj już nie walczą bo szkoda kasy

  oczywiście linia opada i kto wie czy w tym czasie nie zrobią dystrybucji akurat do lini kanału od góry ,

  ale najlepsze jest to że WIG 20 jest silniejszy od indeksów zacodnich , pan Darek to jest zgrywus , S&P w dołku miał 666 a teraza 2315 , nasz WIG 20 w 2007 3950 dzisiaj 2150 , faktycznie razimy siłą ,

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Czy Ty potrafisz słuchać co się do Ciebie mówi? Wygląda mi na to że nie a jedyne co potrafisz to pisać bzdury pod różnymi nickami.

 4. kondi pisze:

  Panie Darku,
  Energa kontynuuje wzrost. Gdzie widzi pan kolejny opór. Okolice 11 pln?
  Poza tym, niemal cała uwaga zwrócona dzisiaj na KGHM.
  pozdrawiam

 5. kj pisze:

  UWAGA UWAGA! Jest 13 lutego 2017 poziom wig20 = 2175. Kj wróżbita wróży poziom 1500 w lipcu tego roku. Pomimo, że w powyższej analizie weekendowej wskazana jest korekta do poziomu 2000 pkt.

 6. Seweryn pisze:

  Ja przesuwam zlecenia S oczekujące
  FW20 2170
  DAX 11720
  S&P 2310

 7. jerzy pisze:

  dax na 1h kończy kształtować klin pro-spadkowy

 8. kolo pisze:

  Link do wykresu: http://www.bankfotek.pl/view/2058239

  Panie Darku, na PKN kurs się broni na poziomie wsparcia 85, który jest bardzo ważnym poziomiem z racji, że to szczyt z 2015 roku. Na dziennym powstaje świeczka doji. Chyba istnieje spore prawdopodobieństwo, że to już koniec straszenia na PKN. Jak Pan myśli? Widzi Pan jakiś ciekawy sygnał na 1h w tych rejonach? Bo jak dla mnie to ten spadek takim klinem został wykończony. Mam jeszcze pytanie: Na 1h na pkn widziemy po tej długiej czarnej świecy z formację Gwiazdy porannej – zaznaczyłem ją czerwonym kółeczkiem na wykresie. Czy ta formacja została zanegowana? Niby wybiliśmy minimum tej formacji minimalnie, ale żadna z kolejnych świec nie kontynuowała tego wybicia. Co wiecęj w zielonym kołeczku mamy kolejną świecą doji. Można prosić o jakis komentarz co do wykresu 1h na PKN?

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Osobiście nie dostrzegam tam żadnej Gwiazdy Porannej. Do tego potrzeba aby 3 świeca zaszła co najmniej nad połowę pierwszej świecy. Patrząc na wykres 1H można powiedzieć że teraz najistotniejszą strefą jest ta w okolicach 86.80 stanowiąca linię szyi ewentualnej ORGR. Ten klin o którym wspomniałeś jest i został wybity jednak tu również trzeba wziąć pod uwagę fakt, że mógł on stanowić falę 5 w impulsie spadkowym a to oznaczałoby że wybicie wspomnianej strefy na ok. 86.80 musiałoby być na tyle skuteczne że cena nie wróci ponownie pod tą strefę a wzrost po wybiciu linii szyi wybije również 88.50.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *