Komentarz ….

Niestety dzisiaj od samego rana brakowało dostępu do bloga. Awaria na serwerze uniemożliwiła mi zamieszczenie porannego komentarza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Komentarz ….

 1. Seweryn pisze:

  Inauguracja Trumpa powinna zaowocować mocną przeceną , tak ostrzegają wykresy o ile je dobrze odczytuję.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   No to mamy różne zdanie na temat sytuacji w USA. Ja dostrzegam korektę prostą na dziennych, następnie ostatnie wyjście na nowy szczyt i obecną korektę tego wyjścia na szczyt z świecami które posiadają widoczne dolne cienie. Innymi słowy rynek gotowy do wybicia nowego szczytu i to raczej nie w takim wymiarze jak kilka dni wcześniej tylko wyraźnie silniejszym. Na naszym rynku ciekawie wygląda WIG- ENERGIA i WIG-BANKI co daje mi dodatkowy argument za L na FW20 do którego jestem już gotowy czekam tylko na sygnał. No chyba że nagle wybiją 2000 w ciągu godziny czy dwóch a Twoje przewidywania co do USA zaczną się realizować wbrew mojemu zapatrywaniu 🙂

   • Seweryn pisze:

    Przecena dotyczy nie tylko USA ale globalnych rynków w tym Dax i naszego. Nowe szczyty na razie mało prawdopodobne. Korekta powinna być adekwatna do wzrostów .

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Ja już dawno skończyłem z prognozowaniem i przewidywaniem. Tylko czysty wykres i to co on pokazuje a w następstwie reakcja. Jakoś nic nie mogę dojrzeć na potwierdzenie Twojej opinii. Może podzielisz się czymś konkretnym?

     • Seweryn pisze:

      Weźmy takiego daxa bo razem mamy tam pozycję. W dużym uproszczeniu najwcześniejszy sygnał.

      http://www.bankfotek.pl/view/2051479

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Zgadza się ale uważam że jest to sygnał dla osoby która chce zagrać przeciw trendowi i wówczas jak najbardziej można tak. Dla mnie trend jest cały czas wzrostowy i dlatego interesują mnie tylko sygnały na L. Stąd sytuację widzę tak http://www.bankfotek.pl/view/2051484 a SL na 11510 z zagwarantowanym 60 pkt zyskiem zabezpiecza mnie przed realizacją Twojego spojrzenia. Zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że po ostatnim szczycie nastąpił spadek który wybił dołek ostatniej korekty przed szczytem. Jednak biorę pod uwagę również to, iż cały wzrost od dołka na ok. 10400 szedł przy bardzo małych korektach i wystąpienie większej korekty , takiej jak ta ostatnia nie jest jakąś anomalią. Teraz oczywiście liczy się czy cena wyjdzie na nowy szczyt czy jednak korona i spadek na kolejne niższe dołki ale tak jak powiedziałem jest SL z zyskiem i tyle. Na granie na S uważam że jest zbyt wcześnie tu trzeba zaczekać chociażby do wybicia 11400. Oczywiście w bardzo krótkim czasie w takim typowym DayTr można zagrywać S ale dla mnie nie ma to sensu.

 2. andy pisze:

  pamiętajcie ,o starej zasadzie kupuj plotki sprzedaj fakty, a faktem jest dzisiejsze zaprzysiężenie Trumpa

 3. ewa pisze:

  z moich sygnałów wychodzi wzrost na S&P 500…na fali entuzjazmu możliwe….

 4. Seweryn pisze:

  Kto lubi świeczki tu na 1H objęcie. Darek znowu jesteś skłonny ignorować.

  http://www.bankfotek.pl/view/2051530

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Seweryn odnoszę wrażenie że oddasz życie za swoje przekonania. Czy ja neguje to co napisałeś ? Nie!!! Ja tylko przedstawiam Ci moją koncepcję w której po pierwsze trend wzrostowy nie został zmieniony więc nie widzę podstaw do gry na spadki (jak one wyglądają sam powinieneś wiedzieć bo masz krótkich od groma na różnych rynkach i jakoś z każdym dniem nie możesz pozbyć się “lęku” o złą decyzję) a po drugie gdybym miał brać pod uwagę każde objęcie hossy/bessy to byłoby to bardzo głupie ponieważ statystyki nie stoją po stronie takich formacji bez dodatkowych warunków.I aby było wszystko jasne nawet jak zadziała ta formacja to co z tego ma wyniknąć? Czyż nie powinno być dla Ciebie jasne to, że mam SL z bezpiecznym zyskiem. Najgorsze jest to jak ktoś za wszelką cenę udowadnia swoją pozycję, takie zachowanie niestety w większości przypadków nie kończy się pomyślnie. Ja Ci życzę jak najlepiej ale gdybyś Ty nie miał pozycji i wyskakiwał z takimi sygnałami to ok. ale masz pozycje które brałeś wiele dni temu i teraz starasz się na siłę coś udowodnić.

   • ewa pisze:

    ze wtrące …LĘK….jest bardzo wskazany …odsyłam do ‘sztuka spekulacji” Zenona Komara

    • Seweryn pisze:

     Ja myślę że Darek bardziej z autopsji pisze . Jeśli ktoś odczuwa lęk powinien natychmiast pozbyć się pozycji i zająć się czymś mniej stresującym . Decyzja Darek jest dobra tylko przedwczesna i nie udowadniam swojej pozycji tylko pokazuję sygnały , a czy się sprawdzą nie wiem ,być może należy robić tak jak Ty czyli liczyć na nowe szczyty i dobierać L mimo sygnałów ostrzegawczych. Rynek pokaże jak będzie.

 5. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Patrząc na wykres również WIG-ENERGIA i WIG-BANKI podejmuje ryzyko zajęcia L na naszym WIG 20. Wejście po 2014 SL 2000

  • om pisze:

   SL na równo 2000? Bo u mnie na wykresie to jest strefa wsparcia do koło 1990-1992, no i dzisiaj jeszcze nie wybito poziomu ostatniej korekty. Mowa o wykresie dziennym. A tak w ogóle to często kurs potrafi w czasie sesji wybić jakiś poziom ale ostatecznie zamknac się powyżej minimum strefy wsparcia, ale szybko wrócić ponad ten poziom na drugi dzień.

 6. jerzy pisze:

  na m15 na FW 20 schemat 1 pro spadkowo ?

 7. jerzy pisze:

  s&p po wybiciu klina pro spadkowego do góry wraca na południe-coś mi się wydaje że na FW w skali day będą spadki

 8. jerzy pisze:

  w takim dniu jak dzisiaj wig 20 musi kopiować s&p

 9. andy pisze:

  czy będą nami rządzić jeszcze kiedyś uczciwi ludzie? http://www.pb.pl/4654797,5062,morawiecki-przeszacowano-eksport-i-pkb

 10. gibon pisze:

  Kuczyński prognozuje wig 20 powyżej 2000 do końca 2017,gdyby tak było stabilność jakaś jest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *