Komentarz przed sesją 19.01.2017

Za nami kolejna sesja w tym tygodniu. Indeks WIG 20 bez większego impetu stracił -0.48% i tym samym zamknął dzień na poziomie 2006. Cały czas rynek utrzymuje się nad poziomem 2000 i to jest dobry znak dla byków mimo spadku indeksu.

wig20

W sytuacji technicznej na wykresie dziennym nie zaszły zmiany które mogłyby w jakiś wyraźny sposób zmienić obraz rynku. Cena zbliżyła się do strefy wsparcia ale jej nie wybiła i dlatego w dalszym ciągu teoretyczna przewaga jest po stronie byków a spadki z ostatnich dwóch sesji wpisują się w układ korekty z którym mamy do czynienia od 12.01.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20, cena w dalszym ciągu porusza się w dość wąskim kanale spadkowym. Wczoraj na koniec sesji doszła do strefy na którą zwracałem uwagę dzień wcześniej a więc strefy idealnej do utworzenia tzw. Korony w Koronie. Niestety rynek nie dał nam jeszcze sygnału wejścia w L ale faktem jest że ostatnia z widocznych świec ma charakter świecy markującej podaż. Ten fakt daje poważne szanse na to, iż w dniu dzisiejszym rynek ruszy w górę. Gdyby jednak tak się nie stało to wówczas “gorącym poziomem” a właściwie strefą będzie obszar w bezpośrednich okolicach poziomu 2000. Jego ewentualne wybicie stworzy pierwsze podstawy do zmiany trendu w tym interwale ponieważ pojawi się niższy dołek. To otworzy drogę do poziomu ok. 1960 choc po drodze będzie jeszcze linia trendu wzrostowego w okolicach 1980. Mimo wszystko w tej chwili nie ma tych oznak możliwości zmiany trendu i dlatego w dalszym ciągu powinniśmy szukać okazji na L.

dax

Na DAX powstał kolejny pro wzrostowy Pin Bar jednak tu w dalszym ciągu znajdujemy się w konsolidacji. Patrząc jednak na dotychczasowy kierunek poruszania się ceny zdajemy sobie sprawę, że większe prawdopodobieństwo jest po stronie wybicia górą z konsolidacji na co wskazywałyby również dwie ostatnie świece na tym wykresie.

daxfutureintra

Dobrymi warunkami dla byków jest również nacechowany wykres intra kontraktów na DAX. Ti zostało wybite OB ruchu spadkowego a cena weszła w obszar pierwszej fali spadkowej co daje poważne szanse na to, iż cały spadek był tylko korektą prosta. W tej chwili najważniejszą strefa oporu zdaje się być ta w okolicy 11640-11650 na której to w przypadku dojścia do zmiany kierunku możemy dopuszczać założenie tworzenia większej Korony na spadki. Oczywiście sama zmiana kierunku będzie tylko ostrzeżeniem bo przewaga dla takiego scenariusza powstanie dopiero po wybiciu strefy bazującej na ostatnich dołkach czyli w okolicy 11530. Pamiętajmy, że sama reakcja na strefę oporu to jeszcze nie zmiana a tylko naturalna reakcja na istotne poziomy.

6 Replies to “Komentarz przed sesją 19.01.2017

  1. SL na DAX na poziom 11510 , zabezpieczone +60 pkt. Szykujemy się do kolejnej pozycji na układzie 1:1 , zobaczymy jak będzie czy rynek da okazję do takiego zagrania.

    1. Mały człowieczku który bez przerwy zmieniasz swoje imię zawsze pisałeś bzdury i zawsze zarzucałeś kłamstwo samemu kłamiąc i obnażając swoje małe emocjonalne ego. Jesteś człowiekiem nad którym trzeba się litować bo poziom Twoich kłamstw jak i zawiści jest na tak wysokim poziomie, ze strach się bać. Cóż jednak zrobić kiedy od lat trenowali Cię w tym inni ludzie. Przeczytaj sobie człowieczku kiedy napisałem o pozycji co podałem itp. Więcej nie pisz lepiej bo tylko się pogrążasz. Zostań tylko w swojej grupie scalpującej na DAX a jak chcesz się udzielać to rób to gdzie indziej. Normalnie napisałbym do Ciebie maila ale Twój strach ma tak wielkie oczy że potrafisz pisać tylko anonimowo. Nie chce mi się szukać Twojego prawdziwego adresu mailowego więc pisze do ciebie mały człowieczku tutaj.

  2. można prosić o rozwinięcie myśli “ostatnia z widocznych świec ma charakter świecy markującej podaż” ?
    dzieki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *