Małe podsumowanie.

W minionym roku wydawać się mogłoby, że nasz rynek akcji nie był przyjazny dla inwestorów. Jednak w ogólnym rozliczeniu nawet Wig 20 zyskał na wartości nie wspomnę już o Wig czy mWig 40. Na łamach tego bloga w ciągu minionego roku, zamieściłem 9 analiz spółek, które moim zdaniem były godne zainwestowania na podstawie strategii cenowej jaką się posługuję. Wynik jaki otrzymujemy na koniec roku z tych inwestycji jest moim zdaniem całkiem satysfakcjonujący.

Idąc po kolei od początku roku CCC – zysk do dnia dzisiejszego 68%. Tu zgodnie z analizą dalej oczekujemy wzrostu bądź sygnału jego zakończenia. Następnie Bytom który dał zarobić 40% osiągając wskazany poziom i dając sygnał sprzedaży. Kolejna spółka to Kopex. W tym wypadku inwestycja nie była udana i wyjście na SL spowodowało stratę -10%. Tak samo stało się z inwestycją w GPW, tu również SL i strata -10%. Jednak kolejne inwestycje dają już tylko zyski. I tak KGHM, na dzień dzisiejszy to zysk 48% a do celu na poziomie 100 lub 130 jeszcze trochę pozostało.Kolejna spółka to PKN i zysk na dzień dzisiejszy 30% oraz dalszy potencjał wzrostu. Była też “perełka” w postaci JSW. Wykorzystanie mojej analizy i wskazania momentu zakupu a w późniejszym czasie momentu zamknięcia inwestycji pozwoliło na uzyskanie zysku na poziomie 183%.  Jest jeszcze jedna czyli Ekoexport która na dzień dzisiejszy oscyluje koło “zera”.
Oczywiście, wyniki tych inwestycji, które trwają i mają jeszcze dalszy potencjał wzrostowy mogą zakończyć się nieco gorzej (straty już nie może być jeśli dbamy o to za pomocą SL) jednak patrząc na to z perspektywy dnia dzisiejszego i zakładając, że w każdą z tych inwestycji ulokowalibyśmy taką samą kwotę to zysk całoroczny na zainwestowanym kapitale wyniósł średnio 44%.
Może nie jest to jakiś oszałamiający wynik ale zapewne wielu inwestorów może tylko pomarzyć o zwiększeniu swojego kapitału w ciągu roku o prawie 50%. Na koniec pozostaje mieć nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy a jednego możemy chyba być pewni, ze wykorzystując z pełną dyscypliną strategie coś na pewno zarobimy. Kończąc chciałbym wszystkim czytelnikom złożyć:

pobraneNajserdeczniejsze życzenia noworoczne. Niech Sylwester uraczy Was dobrym humorem, szampańskim nastrojem a nogi nie zawiodą w tańcu tak samo jak i głowa w “piciu”. Niech w Nowym Roku 2017 Wasze inwestycje pomnażają kapitał i aby nikt nie zapomniał, że giełda to nie jest maszynka do robienia pieniędzy ale miejsce gdzie przy wykorzystaniu swoich opracowanych zasad można naprawdę dobrze zarabiać.

8 Replies to “Małe podsumowanie.

 1. Serdecznie dziękujemy za możliwość aktywnego uczestniczenia w Blogu na wysokim poziomie wiedzy, przy całkowicie społecznie przez Pana wykonywanej pracy.
  W Nowym Roku życzę jak najwięcej powodów do satysfakcji, dostrzegania Wartości w życiu, dużo spokoju, radosnych niespodzianek, bliskości rodzinnej. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

 2. Dla Pana Panie Darku również wszystkiego naj …. lepszego w Nowym Roku dużo zdrowia, radości , spełnienia marzeń , trafnych decyzji , analiz , niech depo rośnie do potęgi n-tej

 3. Witam.
  Piękny wynik, gratulacje – co ciekawe akurat 44% 🙂 .
  Jako że śledzę tylko ten blog i Pana analizy to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć dużo cierpliwości i kolejnych dobrych analiz w przyszłym roku 🙂
  Pozdrawiam.

 4. Panie Dariuszu, Szczęśliwego Nowego 2017 Roku, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz wielu trafnych analiz:)

 5. Pozostaje życzyć równie udanych lub jeszcze trafniejszych inwestycji w nadchodzącym roku. A poza tym dużo zdrowia i radości z wykonywanej pracy 🙂

 6. Zdrowia,zdrowia w rodzinie,spokoju,siły by móc dalej prowadzić blog,i znajdować nowe okazje, i satysfakcji z dzielenia się swoją ogromną wiedzą-najlepszego – do siego roku.pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *