Komentarz przed sesją 21.12.2016

Na wczorajszej sesji doszło do kontynuacji wzrostu z dnia poprzedniego. Ważna świeca na wykresie dziennym została potwierdzona a sam indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.82% i zakończył dzień na poziomie 1940. Można się zastanawiać jak długo jeszcze ten wzrost potrwa, można szukać miejsc w których ten wzrost może się skończyć, tylko jaki to ma sens gdy od dłuższego czasu można spokojnie zarabiać na wzrostach?

wig20

Potwierdzenie Pin Bara kończącego korektę pędzącą 1:1 i wyjście na nowy szczyt to obraz po wczorajszej sesji na wykresie dziennym indeksu Wig 20. Tym samym rynek realizuje zapowiadany scenariusz i pnie się w górę w kierunku 1970 i dalej 2000. Patrząc na sam ruch wzrostowy ma się nieodparte wrażenie, że w obecnej chwili rynek może być w fazie fali 5 impulsu wzrostowego od dołka na 1718. Jednak taka ocena może co najwyżej powstrzymywać przed kolejnymi zakupami ale nie powinna skłaniać do sprzedaży. Wsparcie na strefie w okolicach 1870. Sam impuls o którym przed chwilą napisałem jest najprawdopodobniej częścią większego impulsu i tu można zakładać, że po ewentualnej korekcie rynek będzie miał jeszcze co najmniej jedną falę wzrostową. Zatem obecnie spoglądamy w okolice 1970 gdzie znajduje się nie tylko strefa oporu cenowego ale również skupisko zniesień a ok. 20 pkt wyżej wypada równość fal 1 i 5 w impulsie od dołka na 1718.

fw20intra

Wczorajsza sesja na kontraktach terminowych na Wig 20, spowodowała, że cena tego instrumentu wyszła również na nowe szczyty a po wybiciu strefy oporu rynek dokonał re-testu tej strefy w postaci Pin Bara. To powinno zapowiadać co najmniej próbę dalszej kontynuacji wzrostu. W przypadku zejścia poniżej 1940 można spodziewać się jakieś korekty w ujęciu DayTr. jednak „swingowo” byki są bezpieczne do strefy na 1880 choć tu już poziom 1890 może mieć duże znaczenie. Mimo wszystko jedyny słuszny kierunek jaki jawi się z dotychczasowego wykresu jest wzrostowy.

dax

Na DAX kolejny dzień dla byków. Tym razem indeks w cenach zamknięcia pokonał szczyt z początku grudnia 2015 i tym samym została otwarta droga do 11700. Oczywiście chociaż indeks DAX osiąga nowe szczyty to warto pamiętać o tym, że z każdym kolejnym dniem bez korekty rośnie ryzyko zmiany kierunku. To moim zdaniem nie pozwala na zajmowanie L w długim terminie a jedynie na ruchy swingowe z ujęcia 1H.

daxfutureintra

O rynku kontraktów na DAX w ujęciu 1H nie ma właściwie co pisać bo od dobrych kilku dni sytuacja przebiega tak samo, czyli nowy szczyt , drobna korekta do strefy z jej re- testem i dalsze wzrosty. Ryzyko wejścia w fazę głębszego spadku rośnie więc podejmowanie nowych „wyzwań” raczej w ujęciu DayTr.

11 Replies to “Komentarz przed sesją 21.12.2016

 1. Dzień dobry, pytanie z innej beczki. Czy mogliby Państwo podzielić się że mną informacją z jakich platform handlowych korzystają? Jestem głównie zainteresowany indeksami, głównie FW20, z jakąś przyzwoitą dźwignią np x100?

 2. Witam mój poziom notabene identyczny jak Seweryna 1955 został prawie dotknięty także odwracam wszystkie L na S TP na 1760 sl 1980. Wesołych świąt

   1. To jest nic innego jak przewidywania i choć dobrze jest mieć kilka scenariuszy to i tak na końcu liczy się reagowanie na to co faktycznie się kreśli. Może być korekta nieregularna, może być klin końcowy …

    1. Jako podfala v w fali c w 3… oznaczenie nieprofesjonalne ale może…? Zamknelismy się powyżej 1921 czyli końca podfali i.

 3. Już wielokrotnie skarciła mnie zbytnia pewność siebie… Giełda nie wybacza błędów, w szczególności gdy działasz na niej z dźwignią… 🙂

 4. Witam.
  Trudno coś dodać do komentarza ale na index-ie Dax widzę jeszcze jedno zagrożenie dla dalszych wzrostów : otóż obrót jaki się pojawił na świecy H1 – po którym wybicie szczytu jest dość mizerne jak na razie :
  http://fotodyl.pl/d9853004f2/
  pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *