Analiza weekendowa 12-16.12.2016

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Jak co tydzień weekendowa w trzech odsłonach czyli indeksy giełdowe, akcje, waluty.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu Wig 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

33 Replies to “Analiza weekendowa 12-16.12.2016

 1. ale pusto…witam…komentarz „Jarosław przejdzie do historii” usunięty….w sumie nie na temat…chyba traci Pan przez swoje zaangażowanie polityczne…

  1. A dlaczego tracę? Co tracę? Piszę bo chcę i robię to w czynie społecznym. Jak się komuś nie podoba to nie czyta i tyle.

 2. Nie jest niczym złym zaangażowanie dopóki robi się to z przekonania , a nie dla korzyści . Jeśli taka osoba decyduje się na przedstawienie swoich poglądów i robi to mimo tego , że szkodzi to jego biznesowi . To według mnie świadczy to o wielkim poczuciu patriotyzu tej osoby .

 3. Darek czasami porusza tematy polityczne.
  Jarosław przejdzie do historii jako człowiek, który skłócił naród , podzielił na lepszy i gorszy sort. Protestujący to komuniści i złodzieje . Jak się czują kobiety i dzieci protestujące w sprawie gimnazjów. Jak się czują dziennikarze. Jak się czują uczciwi ludzie. Nie chcę nikogo straszyć ale widać że naszym krajem rządzi zdziwaczały tetryk, który wykopuje zmarłych , wysyła człowieka do diabła, a następnie idzie śpiewać kolędy.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/niech-pani-idzie-do-diabla-prezes-kaczynski-do-poslanki,700391.html

  1. Gdybyś Seweryn powiedział jeszcze o tym jak Olszewski siłą wywrócił Suskiego i potem sie tym przechwalał, gdybys napisał o prowokacji PO z leżącym małolatem , gdybyś napisał o niby opozycjonistach stojących ramię w ramię z SB i UB którzy głośno krzyczą że nie przeżyją za 2000 zł na miesiąc, gdybyś po prostu starał się być co najmniej trochę obiektywny to można byłoby Cię uznać za poważnego rozmówcę a tak to po prostu robisz tylko zamęt i nic więcej. Spójrz na giełdę dzisiaj i zobacz jak się przejmują tym co dzieje się teraz od kilku dni. Spójrz na wczorajsze manify. Ta o 16 była zorganizowana z zaledwie 24 h wyprzedzeniem te które są od piątku wieczora były przygotowywane co najmniej od 13. 12 a więc przez 3 dni i co ? Ilość uczestników mówi wszystko. Jeśli Kijowski i cała opozycja uważa że społeczeństwo odwróciło się od rządzących to po prostu są głupsi niż to by wyglądało i jedynym ich celem jest robienie rozróby.

   1. To efekt siania nienawiści , dzielenia narodu na lepszy i gorszy sort, komunistów i złodziei . Uczciwi ludzie też protestują, dochodzi do rękoczynów, tak powstają wojny domowe. Darek Ty patrzysz na giełdę dzisiaj, a ja Ci powiem spójrz na giełdę za kilka miesięcy.

   2. Zgadzam się z Panem. Frustracja niektórych tutaj komentujących,spowodowana nietrafionymi inwestycjami, powoduje, że próbują ulewać na tym blogu swoje żale utopione w politycznym sosie.Pozdrawiam Pana świątecznie.

    1. Spadki można wyczytać z wykresów dużo wcześniej i tylko na tej podstawie je obstawiam natomiast teraz widać , że będą miały uzasadnienie w rzeczywistości. Wykresy wyprzedzają wydarzenia i ostrzegają o tym dużo wcześniej. Na razie nie ma frustracji, a żal jedynie do rządzących, że dzielą naród i podburzają do nienawiści.
     Pozdrawiam

     1. Nie wiedziałem że jesteś głuchy. Teraz już wiem. Słyszący, widzący i sprawnie myślący, nie jest w stanie obwiniać tylko jednej strony zwłaszcza kiedy widać treści na transparentach kodoponowoczesnych i słychać co mówią na scenie ich przywódcy. Najwyraźniej Twoje zmysły sa skierowane tylko w jedną stronę a słuch, jeśli nawet działa ok. to chyba tylko przed TV gdzie załączony jest TVN. Co do wykresów to nie będę się wypowiadał bo od kilku tygodni masz tak zmienne spojrzenie, że trudno jest z Tobą w tej kwestii dyskutować a Twoja dokładność wypowiedzi w stylu ” na wykresach widać że będzie spadać” tylko żadnych wyjaśnień czy chodzi o minuty , godziny , dni , tygodnie, miesiące czy lata bo w końcu rząd będzie dzielił jeszcze przez 3 lata więc idąc Twoim tokiem myślenia dołek bessy nie nastąpi wcześniej niż w 2019.

     2. Darek trzeba być nie tylko głuchym ale i ślepym żeby nie widzieć, że nie mamy prezydenta, nie mamy premiera, mamy tylko zdziwaczałego tetryka, który doszedł do władzy poprzez ładnie mówiące podstawione słupy i za 500 dodrukowanych złotych kupił sobie elektorat, który będzie go bronił nawet jeśli ten skłóci naród. Widzisz wywróconego Suskiego, a nie widzisz jak wywracana jest gospodarka i jak spada rola Polski na świecie. Ja akurat nie jestem za żadną partią polityczną ale jestem przeciwny dzieleniu Polaków i kończmy tą dyskusję bo widać, że wzrasta w Tobie agresja. To też efekt skłócenia narodu który możesz zaobserwować na własnym podwórku.

 4. Skoro PO dostało szansę do paprania co popadnie przez kilka lat, to nie oceniajmy PiSu przez pryzmat kilku miesięcy rządzenia… Nie byłbym takim pesymistą… Zamiast się upokarzac przed światem poczekajmy do wyborów… Przecież opozycja robi normalną antyreklamę Polsce… To jest patriotyzm? Granie do własnej bramki…?

 5. Ja akurat zgadzam się z Sewerynem . Za dużo nienawiści sieją politycy rządzący.
  Gratulacje Seweryn za trafne zagrania.
  Pozdrawiam

  1. Witam.
   Nie mam nic przeciwko Sewerynowi ale to już jest lekka przesada z tymi trafnymi zagraniami – przynajmniej w ostatnim czasie na dax
   na wykresie zaznaczyłem „S” jakie były wpisywane na blogu przez Seweryna
   http://fotodyl.pl/0308756e41/
   od pierwszej próby mamy już 670 pkt do góry
   nie krytykuje ale co do skuteczności ostatnich zagrań to bym polemizował.
   pozdro

 6. Byłem umiarkowanym wyborcą PO i teraz Pis natomiast po ostatnich kilku miesiącach i w szczególności kilku tygodniach i dniach deklaruje się twardym betonem obecnie rządzących. Mam jedynie pretensje do Błaszczaka że jeszcze powstrzymuje policję od pałowania tej anarchii. A konfidenci, którzy biegają po sankcje do obcych mocarstw powinni zostać eksterminowani przy kolejnych wyborach w niebyt polityczny głosami wyborców.

 7. Darek ,ponieważ cenzura działa/Twoje prawo/ to puść chociaż to co napisałem osobiście , jeżeli się obawiasz,że pod wpływem kilku zdań o Kaczyńskim jego fani zmienią zdanie, to tylko będzie świadczyło o ich koniunkturalności – panu Bogu swieczkę ,a diabłu ogarek
  a tak na marginesie do inteligentów z żoliborza nie pasuje , ani do kobiety powiedzenie idż do diabła, ani do starszego człowieka słynne spieprzaj dziadu.
  Darek,czy jako zdrowy psychicznie człowiek piszący artykuły dotyczące psychologii chociażby inwestowania, jesteś w stanie wytłumaczyć ,jak można godzinami się modlić , brać komunię i za moment ziać przeogromną nienawiścią do ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *