Komentarz przed sesją 24.11.2016

Za nami kolejna, już trzecia sesja wzrostowa, podczas której indeks WIG 20 zyskał 1.18% i zakończył dzień na poziomie 1797. Tym samym dotarł do strefy oporu położonej na poziomie na którym wypada również OB. Innymi słowy znalazł się w obszarze w którym należy zwrócić szczególną uwagę.

wig20

Jednak patrząc przez pryzmat nieco szerszego kontekstu wykresu, w którym to ostatni dołek wypadł na strefie wsparcia nie wybijając poprzedniego, a wzrost bezpośrednio poprzedzający ostatni spadek miał charakter impulsu, należy głównie zajmować się wsparciami bo opory powinny być konsekwentnie wybijane. I tu najistotniejszy obszar wsparcia stanowi przestrzeń luki cenowej jaka powstała w wtorek.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów, doszliśmy również do istotnej strefy oporu na której to może uaktywnić się większa podaż. Jednak istotniejszym jest tu fakt dotyczący wybicia poprzedniej strefy a właściwie sposobu w jaki strefa została wybita. Długa zdecydowana świeca to znak, iż poziom ok. 1790 stał się teraz najbliższym ważnym wsparciem, którego rynek raczej nie wybije w dół przy ewentualnym pierwszym podejściu. Dodatkowo świecy tej towarzyszył wyraźnie skokowo większy obrót co wzmacnia scenariusz z dalszymi wzrostami. A dopóki nie zostanie wybity poziom ok. 1770 dopóty nie ma chyba co myśleć o S tylko cały czas szukać okazji do L przy powstaniu korekt spadkowych.

dax

Na DAX bez zmian więc przejdźmy zaraz do wykresu intra kontraktów na ten indeks.

daxfutureintra

Tu oczywiście również cały czas w konsolidacji miedzy poziomami 10600 a 10800 ale można dostrzec powstały przy dolnym ograniczeniu formacji Korony co sugeruje, ze rynek ten powinien teraz zmierzać w kierunku 10800.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Komentarz przed sesją 24.11.2016

  1. Koniec miesiąca wyceny i prowizje zarządzających muszą się zgadzać , do stycznia jeden kierunek , a potem rOtUJ sie kto może po podwyżce FEDu

    1. Widzę, że należysz do tych co mają stale okazje życia i na końcu kończą ten biznes. Takie teksty może pisać tylko „znafca” tematu.

  2. A może wzrosty to chęć uzyskania dobrej ceny przy likwidacji drugiej części OFE które jak wiadomo ta część to akcje .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *