Komentarz przed sesją 24.11.2016

Za nami kolejna, już trzecia sesja wzrostowa, podczas której indeks WIG 20 zyskał 1.18% i zakończył dzień na poziomie 1797. Tym samym dotarł do strefy oporu położonej na poziomie na którym wypada również OB. Innymi słowy znalazł się w obszarze w którym należy zwrócić szczególną uwagę.

wig20

Jednak patrząc przez pryzmat nieco szerszego kontekstu wykresu, w którym to ostatni dołek wypadł na strefie wsparcia nie wybijając poprzedniego, a wzrost bezpośrednio poprzedzający ostatni spadek miał charakter impulsu, należy głównie zajmować się wsparciami bo opory powinny być konsekwentnie wybijane. I tu najistotniejszy obszar wsparcia stanowi przestrzeń luki cenowej jaka powstała w wtorek.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów, doszliśmy również do istotnej strefy oporu na której to może uaktywnić się większa podaż. Jednak istotniejszym jest tu fakt dotyczący wybicia poprzedniej strefy a właściwie sposobu w jaki strefa została wybita. Długa zdecydowana świeca to znak, iż poziom ok. 1790 stał się teraz najbliższym ważnym wsparciem, którego rynek raczej nie wybije w dół przy ewentualnym pierwszym podejściu. Dodatkowo świecy tej towarzyszył wyraźnie skokowo większy obrót co wzmacnia scenariusz z dalszymi wzrostami. A dopóki nie zostanie wybity poziom ok. 1770 dopóty nie ma chyba co myśleć o S tylko cały czas szukać okazji do L przy powstaniu korekt spadkowych.

dax

Na DAX bez zmian więc przejdźmy zaraz do wykresu intra kontraktów na ten indeks.

daxfutureintra

Tu oczywiście również cały czas w konsolidacji miedzy poziomami 10600 a 10800 ale można dostrzec powstały przy dolnym ograniczeniu formacji Korony co sugeruje, ze rynek ten powinien teraz zmierzać w kierunku 10800.

10 Replies to “Komentarz przed sesją 24.11.2016

  1. Koniec miesiąca wyceny i prowizje zarządzających muszą się zgadzać , do stycznia jeden kierunek , a potem rOtUJ sie kto może po podwyżce FEDu

    1. Widzę , że diametralnie zmieniłeś swoje spojrzenie na rynek. To która wersja jest Twoja rzeczywista?

    1. Widzę, że należysz do tych co mają stale okazje życia i na końcu kończą ten biznes. Takie teksty może pisać tylko “znafca” tematu.

  2. A może wzrosty to chęć uzyskania dobrej ceny przy likwidacji drugiej części OFE które jak wiadomo ta część to akcje .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *