Komentarz przed sesją 23.11.2016

Wczorajszy wynik może zadowalać byki. Indeks WIG 20 zyskał kolejne 1.1% i zakończył dzień na poziomie 1776. Druga strona medalu jest taka, iż emocji w trakcie notowań nie było żadnych bo samo otwarcie sesji ustaliło jej wynik. W efekcie powstał układ, który wskazuje nam wyraźnie co powinno stać się dzisiaj.

wig20

Układ Gwiazdy Porannej został wczoraj potwierdzony luką cenową i białą świecą. Tym samym należy spodziewać się, iż docelowo będziemy rośli co najmniej w okolice ostatnich szczytów co wybiegając dalej powinno przełożyć się na ich wybicie i ruch w kierunku 1870. Gdybyśmy zeszli na indeksie do niższych interwałów to zobaczylibyśmy układ świec, który powinien zaowocować ruchem wzrostowym już od początku dzisiejszych notowań. Taki sam obraz przedstawia się na wykresie intra kontraktów i na niego oczywiście już spojrzymy.

fw20intra

Z wyjątkiem pierwszej godziny wczorajszych notowań, kontrakty przez resztę dnia poruszały się w bok tworząc układ chorągiewki. To zaś oznacza, iż najprawdopodobniej, w dniu dzisiejszym będziemy atakować strefę oporu w okolicach 1790. Ta strefa ma duże znaczenie ponieważ zatrzymanie na niej i zmiana kierunku stworzy okazję to utworzenia Korony na spadki. Jeśli tak się zadzieje to wówczas przed ewentualnym dalszym wzrostem będziemy mogli spodziewać się korekty spadkowej do ok. 1750 a nawet do 1730. Oczywiście już samo dojście w okolice 1790 sprawi że poziom wczorajszej konsolidacji i strefy na jakiej ma to miejsce stanie się pierwszym ważnym wsparciem dla korekcyjnych spadków.
Z racji, iż na DAX nic nowego nie zaistniało, podaruje sobie komentarz do tego rynku.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6 Replies to “Komentarz przed sesją 23.11.2016

  1. Aby mówić o koronie jest jeszcze za wcześnie.Jak wybiją dołek to tak będzie można określić. Jednak nawet w takim wypadku liczyć się będzie czy nie zrobią po prostu większej korekty spadkowej i np z okolic 1.21 ponownie ruszą do góry. Teraz jednak wykres wskazuje że nie powinni wybić dołka i wrócić do wzrostu . Jeśli tak się stanie to ponownie będziemy patrzeć co powstanie na ok. 1.2550 i czy ten poziom wybiją i pójdą własnie na 1.28

   1. Czyli narazie korekta wzrostowa i dopiero po wybiciu 1,2 można założyc że trend spadkowy z D 1 bedzie kontynuowany.
    Korony zagrywa Pan dopiero po wybiciu prawego dołka na reteście ?

   2. No jestem mocno zdziwiony bo ruch wzrostowy na dolarze – edek i jen fajne świeczki h1 a funt utrzymał wsparcie .Co prawda wybił fajną formacje z h1 ale nie pękł 🙂
    Szacun…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *