Analiza weekendowa 14-18.11.2016

Za nami kolejny, tym razem wyraźnie spadkowy, tydzień na rynku polskim i raczej inna sytuacja na rynkach zachodnich. Przed nami możliwość zapoznania się z kolejną odsłoną „weekendowej” w 3 częściach.

  1. Indeksy giełdowe:

2 Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11 Replies to “Analiza weekendowa 14-18.11.2016

  1. Witam
    Panie Darku. Jestem inwestorem długo terminowym, to znaczy że nie gram na kontraktach i nawet nie próbuję łapać dołków i szczytów na korektach Bo zazwyczaj wypadam wtedy z rynku.Zgodnie z pana zachętą kiedyś kupiłem JSW było to chyba po 27 złotych.
    Do tej pory nie sprzedawałem bo w zasadzie nie było ku temu podstaw.Ceny węgla rosły, ceny akcji też nie wykazywały oznak zakończenia trendu, korekty były krótkie i płytkie, i zaraz znowu wychodziły na nowy szczyt. Nie jestem doświadczonym inwestorem i nie ukrywam że zasięgi spadków i wzrostów są znacznie poza moimi zdolnościami pojmowania. Nie pojmuje jak ta sama spółka może być warta na przestrzeni kilku miesięcy 10 i 80 złotych.Mam pytanie. CZy mógłby pan zrobić analizę dla JSW i wskazać jakie są w przybliżeniu poziomy cenowe dla tej spólki na końcu obecnego trendu. Z gory dziękuję i pozdrawiam

  2. Szkoda, że zabrakło PZU w spółkach. W tym tygodniu było mocniejsze niż indeks. Może to być początek jakiegoś mocniejszego ruchu w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *