Komentarz przed sesją 28.10.2016

Czwartek był dniem w którym indeks WIG 20 wzrósł o 0.88% do poziomu 1795, tworząc na wykresie dziennym wyraźną białą świecę. Tym samym została potwierdzona obrona strefy wsparcia z dnia poprzedniego i choć nie udało się …..

…. wybić Pin Bara z wtorku i zanegować go to jednak w dalszym ciągu przewaga zdaje się być po stronie popytu i atak na poziom ok. 1820 jest scenariuszem wiodącym.

wig20

Właściwie to nic więcej nie da się napisać o bieżącej sytuacji aby nie powtarzać tego co zamieszczałem w poprzednich komentarzach.

fw20intra

 

Sygnał wejścia w pozycję L w SwingTr. o którym pisałem wczoraj rano, przyniósł efekt w postaci konkretnej zdobyczy punktowej a cena kontraktów ustanowiła nowy szczyt intra. Reakcja na szczyt miała miejsce w postaci Pin Bara i to mogło u niektórych wywołać chęć do zamknięcia pozycji. Jeśli jednak liczyliśmy na coś więcej to moim zdaniem wystarczyło zabezpieczyć pozycję aby nie osiągnąć już na niej straty. Rynek choć potwierdził formację świecową na szczycie to jednak zrobił to tak naprawdę jeszcze większym Pin Barem wskazującym na kierunek północny. Jego cień jest na tyle duży, że rynek w dniu dzisiejszym może mieć zakusy aby przetestować jego minimum (w końcu ktoś tam dał się złapać). Na kolejne godziny mamy dwie istotne strefy. Jednak w okolicach 1775 na której to powinna uaktywniać się strona popytowa a tym samym można tam poszukiwać sygnałów do kolejnych wejść w L oraz druga w okolicach dwóch ostatnich szczytów , która raczej nie jest miejscem do szukania S, no chyba że w ujęciu DayTr. i to z ryzykiem wynikającym z “łapania noży”. Wybicie tej drugiej strefy nie musi być zapowiedzią kontynuacji wzrostu bo na byki czeka zaledwie ok. 10 pkt wyżej ważniejsza strefa oporu, która mimo wszystko raczej nie zostanie pokonana jednym podejściem. No chyba że …..

dax

DAX nie jest łaskawy dla inwestorów. Tu nie mamy zmiany sytuacji już od wielu dni a wczorajsza sesja dalej wpisuje się w to. Czekamy na wybicie.

daxfutureintra

Dojście do strefy oporu na ok. 10745 która została wybita dnia poprzedniego wywołało natychmiastową reakcję podaży i tak jak pokazuje to powyższy wykres intra kontraktów na DAX rynek został uwięziony między dwoma strefami. DayTr. dał wczoraj jednak okazję do zajęcia S na strefie oporu jednak zrobił to dość późno i reakcję na tę chwilę nie była już tak silna jak ta z godzin dopołudniowych. W SwingTr. mamy L dla którego sygnał padł w środę. W dalszym ciągu jest duże prawdopodobieństwo ataku i wybicia strefy oporu ale wzrosła wyraźnie również szansa na wybicie strefy wsparcia na ok. 10650 co dalej powinno zaowocować atakiem na 10600 i przy powodzeniu tego ataku dalszym spadkiem w okolice 10450 czyli poziomu do którego obowiązywałoby tylko szukanie S.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 28.10.2016

 1. Qba pisze:

  wyceny na koniec października zrobione , S-ki zajęte , można spadać

  Darek co myślisz o S&P , na 2100 zatrzymamy czy dopiero na równości korekt , bo jak 2100 pęknie to wyglądać będzie bardzo słabo , bo wtedy trzeba brać pod uwagę że całe 5 w 5 zrobione od 8 lat ,

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Narazie to widzę szykujące się potężne Pin Bary na wykresach 1H DAX i S&P i brak jakichkolwiek sygnałów wybicia ważnych wsparć na wykresach dziennych.

 2. Seweryn pisze:

  FW20 SL przestawiam na BE .

  • Seweryn pisze:

   10602 L na Dax SL 50 pkt

   • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

    Podobnie u mnie . L na DAX po 10604 i SL na 10565
    również L na S&P po 2117 i SL na 2105
    oraz dobranie L na FW20 po 1783 i SL 1772

    • Seweryn pisze:

     Ja na razie inkasuje te 50 pkt i zamykam po 10652 bo to raptem niecała godzinka . Teraz 3 godziny przerwy Zobaczę co wyrysują.

     • Qba pisze:

      no proszę Seweryn zaczął podawać pozycje a jednak mozna ,potem pochwalił sie Darek po czasie a pisał że bez kasy żadnych poziomów nie poda , widać że jednak miałem racje że podawanie poziomów jest najlepsze , gratki Seweryn za zyski

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Raz na jakiś czas można coś dla rozrywki wstawić.

    • Qba pisze:

     Darek jak to jest ze na Dax gdzie jest dużo większa zmiennośc masz STOPa na 40pkt a na FW 20 gdzie zmiennośc jest znikoma masz STOPa na 10 pkt ?

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Nie rozumiem Twojego pytania. Dla mnie nie ma znaczenia ile pkt. wynosi SL. Dla mnie liczy się wykres i odpowiednie poziomy. Co tu ma za znaczenie zmienność? Nie jestem taki skalper jak Ty i nie stawiam SL na 5 pkt.

    • Tom'as pisze:

     Witam.
     Chciałem zapytać bo nie rozumiem dlaczego zajął Pan L na Dax – czy dlatego ze powstał pin na wsparciu ?
     A co najważniejsze to jaki zasięg widzi Pan dla tej pozycji ?
     Pytam dlatego że w komentarzu była mowa o możliwości zejścia do poziomu 10 450 .
     pozdro

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Możliwość zejścia na 10450 ale po pokonaniu strefy wsparcia na ok. 10600. Tam jednak powstał wielki pin bar na dużym obrocie, zatem trzeba grać na to że trend wzrostowy trwa dalej. W tej chwili poziom docelowy to nowy szczyt.

     • Tom'as pisze:

      Ale na H1 mamy trend spadkowy i nie wybite OB ,
      http://fotodyl.pl/b7f96ff26c/
      u mnie na D1 widać też potwierdzoną formacje spadkową na oporze
      http://fotodyl.pl/2aee0f0fd6/
      i stąd moje zdziwienie gdy zobaczyłem L w komentarzu

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Co do OB na 1H to wszystko się zgadza. Jednak ja zagrywam swingowo i tu było dojście do szczytu poprzedniego swingu gdzie powstał wymarzony Pin Bar. Natomiast co do dziennego to niby jaką formację masz potwierdzoną?

     • Tom'as pisze:

      Jeżeli chodzi o formacje z D1 to myślałem o tych świeczkach
      http://fotodyl.pl/4dd9600b66/
      jako o gwieździe wieczornej
      A z jakiego interwału zagrywa Pan swingowo?

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Domyślałem się, że o tą formację może chodzić ale czy ona jest potwierdzona? W żadnym wypadku. A co do zagrywania to interesuje mnie 1D,4H i 1H jako główny ale transakcje dokonuje często na 15M i 5M.

     • Tom'as pisze:

      Faktycznie za drugim uderzeniem zalapalem 🙂
      Fajnie ze wrzucił Pan to zagranie bo dzieki temu zrozumialem jak istotnym narzedziem są strefy ktore są w analizach , do niedawna je sobie ( delikatnie mowiac ) lekcewazylem

 3. noob pisze:

  na daxie dopoki 10580 trzyma wzrosty mozliwe upup,miejsce ktore nie powinno poscic bo wezwie 10450-80,na fw 83 wazne

 4. Murgrabia pisze:

  Tak to widzę. Nie mam pojęcia jak wysoko zajadą na tym paliwie, ale 10800 zostanie wybite niebawem.
  http://www.bankfotek.pl/view/2032589

 5. Seweryn pisze:

  10690 S na DAX SL 50pkt

 6. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Na FW20 przestawiam oba SL na 1780. Teraz ważna strefa wsparcia w okolicach 1796-1799.

  • Qba pisze:

   no to jeżeli ważna strefa 1796-99 to dlaczego STOP nie jest pod nią tylko prawie 20 pkt niżej ,

   dlaczego na Dax L akurat na 10600 to też nie rozumiem tym bardziej że zagrywasz z H1 , przecież mówisz zawsze że musi być potwierdzenie a na 10600 to chyba pin bar nie był jeszcze potwierdzony , z m15 na 10580-90 t0 bym rozumiał ale tej pozycji po 604 w ogóle nie czaję ,

   • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

    Qba Ty wiele rzeczy nie rozumiesz i trudno abym tutaj wszystko Ci tłumaczył. Nie wiem czy Ty po prostu lubisz się wymądrzać czy wszystko oceniasz przez ten swój skalping z grupa na investio. Jedno wiem na pewno, to że jest strefa wsparcia to nie oznacza że pod nią mam zamykać. Wybicie strefy mówi o możliwości zmiany kierunku a nie o faktycznej zmianie. Tyle powinieneś wiedzieć że swing to swing a nie pół swingu.

 7. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  DAX – dla połowy pozycji postawiłem TP na 10710 a dla drugiej połowy przestawiam SL na poziom BE +1

 8. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Na S&P przestawiony SL na BE +1 czyli 2018

 9. Qba pisze:

  Seweryna gry też nie rozumiem , zakłada 50 pkt zysku i 50 pkt ustawia STOP , przecież to się kupy nie trzma zysk do ryzyka 1 do 1

 10. Qba pisze:

  Dariusz Bartłomiejczak pisze:
  28 października 2016 o 12:09
  Nie rozumiem Twojego pytania. Dla mnie nie ma znaczenia ile pkt. wynosi SL. Dla mnie liczy się wykres i odpowiednie poziomy. Co tu ma za znaczenie zmienność? Nie jestem taki skalper jak Ty i nie stawiam SL na 5 pkt.

  rozumiem że grając 1 lotem nie ma różnicy czy na Dax na stopie stracisz 2200 zł czy 550 zł na 10 pkt stopie , o to mi chodzi , ja staram się raczej minimalizować stopa pod wsparciem oporem a nie wydłużać , no ale faktycznie jak ty grasz na kilkaset pkt to STOP 40 pkt cie nie rusza

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Qba starasz się robić z igły widły. Przecież naturalnym jest, że wielkość pozycji zależy od zasobności konta i własnie poziomu SL. Ja nie skalpuje ani nie działam aby wszystko przeliczać na zł. Tak mówisz z szyderą, że ja gram na kilkaset pkt. to 40 na SL nie jest niczym strasznym. Człowieku obudź się i racz zauważyć że Seweryn gra na kilkadziesiąt pkt i ma SL 50 i co? Czy to oznacza, ze coś z nim nie tak? Chyba nie.

   • Qba pisze:

    Darek nie mówię z szyderą , ja po prostu czekam na wejście z zawsze przeliczoną stratą na jaką sobie mogę pozwolić – jak najmniejszą , żadna szydera po prostu kiedyś pisałeś że zwiększasz pozycje a zmniejszasz STOPa dlatego pytam ,

 11. Qba pisze:

  zaraz PKB trzeba uważać bo może bujnąc

 12. Qba pisze:

  PKB USA 2,9 % no to podwyżki stóp FEDu są pewne

 13. Qba pisze:

  na eur/usd takie długie knoty na 1,0950 ze żal nie zagrać krótkiej

  • Lok pisze:

   Jak po pkb ze stanów usd się nie umocnił to raczej umocni się eur.

   • Qba pisze:

    bo dolar powinen spadać po podwyżce stóp i cholera wie czy już to jest w cenie dolara ale na razie opór na 1,0950 trzyma , a na dole też wsparcie trzyma , trzeba czekać na potwierdzenie jakby to Darek powiedział

 14. Qba pisze:

  TOMa wykresy podobają mi się bardzo , widac konsekwencje rysowania i nie zmieniania kierunku zależnie od własnej pozycji i interwału , jakbym sam rysował

  2129 opór na S&P , złoto też w konsoli między 73 a 61 pilnuje , ropa wsparcie na 49 broni na razie , Dax też do oporu na 746 się na razie nie zbliża ale koniec miesiąca to będą pewnie trzymać poziomy

  a FW 20 idealnie w opór pyknął i już ociera sie o 200 setke dzienną , czekamy na sygnał długoterminowy czy ją wybije na stałe i średnia zacznie zawracać czy znó odbije się od niej w dół ,

 15. Seweryn pisze:

  U mnie SL na BE, TP 10620

 16. Lok pisze:

  Miedź i złoto up, a KGH stoi. Dziwne.

 17. Seweryn pisze:

  Odnawiam DAX 10702 S SL 50pkt

 18. MAX pisze:

  opór Qbuśu S&P to ma 2142-44

 19. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Na FW 20 obie pozycje zamknięte po 1814

 20. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  S&P – połowa pozycji SL 2120 druga połowa zamknięta po 2134.

  Zysk skasowany na trzech rynkach a reszta na DAX i S&P zabezpieczona i to na plusie bo drugą porcje na DAX zabezpieczyłem SL na 10644.

 21. gibon pisze:

  ale dużo komentarzy,coś się mocnego wydarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *