Komentarz przed sesją 27.10.2016

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksu WIG 20 -0.33%. Zamknięcie, które wypadło na poziomie 1780 było wyraźnie wyższe od minimum sesji. W efekcie dostaliśmy jasny sygnał, że popyt nie poddaje się i wejście w fazę spadku nie jest takie oczywiste.

wig20

Choć Pin Bar z wtorku został w pewien sposób potwierdzony to jednak dolny cień wczorajszej szpulki wyraźnie wskazuje na obronę strefy wsparcia. Oczywiście nie jest to jeszcze podstawa do tego aby okrzyknąć iż strefa ta została obroniona definitywnie i indeks będzie teraz przemieszczał się w kierunku 1820. Uważam, że kolejna próba wyłamania strefy wsparcia może mieć dzisiaj miejsce. Jednak jedno wiemy, że dopóki ona nie padnie a tak naprawdę dopóki nie zostanie wybita kolejna strefa z dolnym ograniczeniem na poziomie ok. 1750 dopóty byki mogą celować w nowe szczyty.

fw20intra

Wykres intra kontraktów na WIG 20 pokazuje wyraźnie, iż dzisiaj rynek powinien próbować wykonać ruch w kierunku nowego szczytu intra. Wczoraj na godzinę przed końcem sesji padł ciekawy sygnał wejścia w L , który dodatkowo został jeszcze potwierdzony. Do pełni szczęścia brakuje pokonania poziomu ok. 1790 na którym to osoby DayTr. mogą szykować się do zajmowania S. Gdyby rynek w dniu dzisiejszym wybił wczorajsze minimum i wyszedł z strefy dołem to należałoby oczekiwać ruchu spadkowego w kierunku 1750- 1760. Po wybiciu tych poziomów SwingTr. będą musieli zmienić swoje wzrostowe podejście. Na tę chwilę wydaje się, iż to północ powinna przyciągać cenę a jesli tak to będziemy obserwowali czy rynek zdoła wykonać nowy szczyt.

dax

Ci którzy po wtorkowej sesji skazali DAX na spadki, wczoraj dostali w „prezencie” mocny niepokój. Rynek ten wyrysował kolejnego Pin Bara jednak tym razem w przeciwnym kierunku a więc zgodnym z ogólną tendencją rynkową, broniącego najbliższej strefy wsparcia. Inna kwestią jest to czy byki zdołają to dzisiaj wykorzystać. Jednak mamy wyraźny przykład na to jak ryzykowne jest łapanie szczytów gdy na rynku panuje tendencja wzrostowa. Większość inwestorów gra na formacje przy oporze w trendzie wzrostowym i to zazwyczaj dlatego, że nie uczestniczyła w nim. No dobrze zobaczmy na wykres intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Tutaj widać, że cena wybiła linię trendu z ostatnich kilku dni co stanowi ryzyko dla dalszych wzrostów ale nie jest bezpośrednim wskazaniem, że teraz tylko spadki. Strefa w jakiej wczorajszy spadek zakończył się to rejon szczytu swingu zakończonego 11.10. Zatem w przypadku SwingTr. mogliśmy tu szukać sygnału kupna i takowy padł w postaci Gwiazdy Porannej. Jest to oczywiście pierwszy sygnał, który może być jeszcze zanegowany a rynek może próbować zaatakować strefę wsparcia na 10600 co wydaje się mocno prawdopodobne.  W ujęciu DayTr. strefa w okolicach 10745 może stanowić dobre miejsce dla S . Osobiście na tym poziomie przy powstaniu sygnału skusiłbym się na takie S z celem na 10600 a pozycję L z swingowego zagrania zabezpieczyłbym na „zero”.

21 Replies to “Komentarz przed sesją 27.10.2016

   1. wtrące sie ale gdyby na rysunku przy poziomach było gdzie L gdzie S i stop loss gdzie nie musiałbyś Darek tyle czasu poświęcać na tekst a rysunek jest więcej wart niż 1000 słów , przynajmniej ja może dlatego że jestem wzroskowcem rysunek zapamiętuję w chwilę a tekstu nie pamiętam za chwilę ,

    1. Myślałem nad czymś takim ale tego się nie da chyba w moim przypadku. Kieruje się dwoma rodzajami sygnałów. Świeca (formacja) a tej nie znamy przed czasem czy taka wystąpi, albo układem korony z małego interwału.

    1. Swoją drogą piszesz o likwidowaniu SL na 10740 a miałeś na 10845. Widzę, że niby piszesz wszystko ale jednak tak nie jest albo ….

     1. Napisałeś, że zabierasz SL a nie że go tam wstawiasz stąd moje zdziwienie. Czyli teraz jesteś bez pozycji.

     2. Odbili ale nie miałem dobrego sygnału na wejście. Uciekli zbyt gwałtownie. Dalej zostaje w grze pozycja swingowa.

  1. na reteście , bardzo dobrze Darek pisał , można było jak zwykle wejśc na L z duzego interwału ale robiąc DT a potem S na reteście 745 pkt , nie wiem z czym tutaj jest problem ,

 1. FW20 nie wybił szczytu po odbiciu od wsparcia , pierwsze ostrzeżenie dla byka ale myśle że to dopiero jak miesiąc zamkną , nie będą sobie statystyki psuć tym bardziej że LOP rośnie jak szalony czyli zabezpieczają wysyp akcji

 2. Tak teraz jestem bez pozycji . To o czym pisałem wczoraj, ograniczać pozycje , ale moje zlecenia zamykające od dołu nie weszły, więc duża część zysku wyparowała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *