Komentarz przed sesją 21.10.2016

Po wczorajszej sesji, podczas której indeks WIG 20 zyskał 0.26% i zamknął się na poziomie 1749, pozostał mocny niesmak dla byków. Nie dosyć, że pierwsza strefa oporu została nienaruszona to w efekcie całych notowań pojawił się sygnał, który cieszy ale nie byki.

wig20

Pin Bar, bo o nim mowa, powstały na strefie oporu i jego cień odbijający się od linii trendu to raczej wskazanie na nadchodzące spadki. Oczywiście jak to z świecami jest, potrzeba do tego potwierdzenia ale trudno jest przy takim układzie myśleć o wzrostach.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów na indeks WIG 20, widać Objęcie Bessy w górnym zakresie strefy oporu, które zostało już potwierdzone. W takim wypadku początek dzisiejszej sesji może przynieść nam atak na strefę wsparcia przy poziomie ok. 1746 a w dalszej kolejności na kolejną w okolicy 1738. Oczywiście nawet zejście w rejon tej drugiej strefy może okazać się niewystarczający dla zdobycia definitywnej przewagi niedźwiedzi, bo do tamtego rejonu może zaprowadzić nas nawet ewentualna fala „c” korekty nieregularnej. Zwracam na to uwagę ponieważ ruch na szczyt jaki miał miejsce wczoraj odbył się właściwie w trzech falach co właśnie może wskazywać na powstawanie takiego układu. Jednak „bezpiecznym miejscem do inicjowania DayTr. L jest raczej tylko pierwsza strefa wsparcia i to oczywiście pod warunkiem powstania jakiś sygnałów w tym kierunku. SwingTr otrzymał wczoraj pierwszy sygnał sprzedaży.

dax

Na DAX niby mamy wyjście nad strefę oporu i ustanowienie nowego szczytu w ruchu od 10190 jednak sama świeca jak i wyraźna reakcja na najważniejszą obecnie strefę oporu nie napawa optymizmem zwolenników wzrostu. Rozpoczęcie z tego miejsca ruchu spadkowego może zaowocować dość silną wyprzedażą ze względu chociażby na głębokość korekty po wzroście. Jeśli rynek ten zawróci , a jest na to spora szansa, to wydaje się, iż tym razem nie będzie to tylko zejście w rejony 10200 a znacznie niżej. Oczywiście ucieczką od takiego scenariusza byłoby zdecydowane wybicie strefy oporu na ok. 10800.

daxfutureintra

Jeśli chodzi o wykres intra kontraktów na DAX to tu wczorajsze zachowanie było niemal idealnie dokładne z tym co napisałem wczoraj rano. Dojście do strefy wsparcia i wyjście na nowy szczyt , którego poziom również wskazywałem. Gwałtowna reakcja na strefę oporu sprowadziła cenę do wybitej wcześniej strefy na ok. 10680. Delikatne i mało zachęcające odbicie wzrostowe od niej wskazuje raczej na to, iż dzisiaj ta strefa wsparcia będzie ponownie atakowana i od wyniku takiej próby zależeć będzie kilka kolejnych godzin. Wybicie strefy to raczej dalszy spadek w kierunku 10600 i najważniejszej obecnie strefy wsparcia. Udana obrona ok. 10670 to jeszcze jedna próba wyjścia nad 107500 co miałoby doprowadzić do wybicia 10800 i ustanowienia nowego szczytu od ponad dwóch miesięcy. Mimo wszystko taki rozwój wypadków wydaje się być najmniej prawdopodobny.

4 Replies to “Komentarz przed sesją 21.10.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *