Komentarz przed sesją 20.10.2016

Podczas środowej sesji, indeks WIG 20 zyskał na wartości 1.35%. Zamknięcie, które wypadło na poziomie 1745 spowodowało, iż znaleźliśmy się w najbliższym sąsiedztwie pierwszej istotnej z punktu wykresu dziennego, strefy oporu.

wig20

Innymi słowy wysiłek jaki włożył w ten ruch popyt nie przyniósł jeszcze żadnych konkretnych rezultatów i nie ma pewności, że takowe przyniesie. Bez wybicia wyznaczonych dwóch stref oporu trudno będzie byczo patrzeć na wykres. Ba, utworzenie w dniu dzisiejszym np. jakiegoś Pin Bara będzie wskazaniem na kolejną falę wyprzedaży. Zatem warto przyjrzeć się temu co przyniesie nam końcówka tygodnia.

fw20intra

Nieco inaczej można spojrzeć na niższy wymiar czasowy przedstawiony na powyższym wykresie intra kontraktów. Tutaj doszło do wybicia górnego ograniczenia konsolidacji czy innymi słowy utworzenia DB, i rynek właściwie bez żadnych korekt zawędrował na wczorajsze maksima przy poziomie 1752. Po drodze, właściwie tylko w okolicy strefy na 1740 można było zając L i to posługując się raczej wykresem o jeszcze niższym interwale. Mówię tu o szansach dla tych którzy uprawiają DayTr. i szukają okazji do wejścia na końcu korekt. Trochę lepiej miały osoby posługujący się metodami na wybicie. Co teraz dalej?
Ruch jaki wykonały wczoraj kontrakty wydaje się nie być jeszcze wykończony i tu można chyba spodziewać się ataku na strefę oporu w okolicach 1760. Ta strefa wraz z linią trendu może wydobyć potencjał podażowy i jeśli tak się stanie to nastąpi chwila prawdy dla nieco dłuższych transakcji niż tylko DayTr. Mamy bowiem dwie istotne strefy które czekają na re-test i tak jak pierwsza z nich w okolicach 1740 mogłaby być jeszcze wybita tak już dla ewentualnych dalszych wzrostów nie powinno tak się stać z tą druga na poziomie ok. 1730 czyli z linią szyi DB. Mało prawdopodobne aczkolwiek nie niemożliwe jest wybicie strefy na 1760. Jeśli tak by się stało to oczywiście jej ewentualny re-test byłby okazją do zajęcia kolejnych L z potencjałem na ok 15 pkt.

dax

DAX w dniu wczorajszym utworzył białą szpulkę i nic nie zmienił w układzie dziennym, zatem cały czas obowiązuje analiza z poprzednich dni i tym samym od razu przejdziemy do wykresu intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Tu rynek zachował się podręcznikowo i na wskazanym wczoraj wsparciu a właściwie strefie wsparcia powstał układ markowania ceny wraz z Inside Bar co stanowiło dobrą okazję do zawarcia krótkoterminowej pozycji L z docelowym zasięgiem na nowy szczyt. Ten właściwie został już wczoraj osiągnięty i dlatego w dniu dzisiejszym najbardziej prawdopodobnym wydaje się iż rejon 10680 – 10690 będzie tym, który rozpocznie ruch w dół . Jeśli tak się stanie to wybicie strefy na 10590-10600 będzie raczej potwierdzeniem wejścia w większy ruch spadkowy co najmniej na poziomie korekty całego wzrostu od 10340. Jednak strefa wsparcia wymieniona tu jako pierwsza jest w dalszym ciągu tą na której możemy otrzymać najlepszej jakości sygnał na L. Takie zachowanie pozwoliłoby pomyśleć nawet o dojściu kontraktów w obszary 10740. Tam podobnie jak na 10680-10690 mamy strefę oporu, linię trendu a i znajdzie się linia mogąca wskazywać na powstawanie klina.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6 Replies to “Komentarz przed sesją 20.10.2016

  1. DAX pierwsze wsparcie 10650-40, wybicie/obrona można by już traktować jako dość poważne ostrzeżenie dla byka , jako opór nadal funkcjonuje 680

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *