Komentarz przed sesją 27.09.2016

Nowy tydzień na parkiecie, niedźwiedzie rozpoczęły z przytupem. Indeks WIG 20 stracił wczoraj -1.27% i zamknął dzień na poziomie 1740 i tym samym potwierdzona została ….

…. formacja Harami z układu dziennego tego indeksu.

wig20

Potwierdzenie formacji na poziomie OB wskazuje na to, iż indeks w najbliższym czasie powinien testować ostatni dołek i najprawdopodobniej utworzyć nowy w okolicach 1690. Cień jaki powstał na dole korpusu wczorajszej świecy pokazuje, że strefa wsparcia oparta o przedostatni dołek jaki miał miejsce przed Brexitem ma znaczenie techniczne ale jest to zapewne zbyt mało aby na tej podstawie zakładać, iż nastąpi zmiana kierunku i mimo wszystko indeks ruszy na północ.

fw20intra

Na wykresie intra powstała formacja DT z teoretycznym minimalnym zasięgiem do poziomu ok. 1709 a więc do strefy wsparcia wzmocnionej zniesieniem wewnętrznym 88.6% a tym samym układem Nietoperza. W przypadku reakcji popytu najbliższą strefę oporu tworzy zakres cenowy ok. 1738-1743 a więc przestrzeń na jakiej w ostatnim czasie pojawiły się 3 luki cenowe. Oczywiście dojście do tej strefy i powstanie sygnałów będzie dobrą okazją do S w tym interwale czasowym. Wygląda na to, ze tylko „cud” w postaci wybicia tej strefy mógłby uchronić byki przed spadkiem do poziomu 1709.  Przebicie 1709 to wskazanie na kolejny ruch w dół do poziomu ok. 1685 czy nawet ok. 1675.

dax

DAX który jeszcze w piątek wyglądał byczo, po wczorajszej sesji zmienił to diametralnie. Duża czarna świeca i luka cenowa będąca teraz najbliższym oporem wskazują, że być może nie zaraz dzisiaj ale w najbliższym czasie będzie atak na minimum z 16.09. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt braku wybicia OB  z całego ruchu spadkowego od 2015 to należałoby zakładać, że rynek obecnie rozpoczyna ruch na nowe dołki tego indeksu a więc poziomy poniżej 8700. Oczywiście po drodze są ważne poziomy które mogą to uniemożliwić ale takie chyba jest obecnie główne zagrożenie. Wybicie w najbliższym czasie wspomnianego dołka na 10260 to sygnał do przeceny w okolice 9800 przed którą trudno będzie się obronić stronie popytowej. A co może to zmienić? Tylko nie dopuszczenie do pokonania 10100 co z dzisiejszej perspektywy może wydawać się to mało prawdopodobne.

daxfutureintra

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX są jeszcze elementy, które mogą przemówić na korzyść byków i nie dopuścić do przeceny jaka coraz mocniej rysuje swoje możliwości na chociażby przed chwila opisanym wykresie dziennym. Mam tu na myśli wyznaczoną ostatnia strefę wsparcia na poziomie ok. 10320. Zatrzymanie wczoraj na nieco wyższej strefie w rejonie 10370 powinno doprowadzić do jakiegoś odbicia jednak trudno zakładać, że takowe mogłoby być większe niż do strefy oporu na ok. 10520. Zatem jeśli takie odbicie będzie miało miejsce to 10520 albo 10550 będą stanowiły dobre poziomy do szukania okazji na S choć ta może się już pojawić na 10470. Jeśli tak będzie to wyglądało to w następnym ruchu w dół powinniśmy zejść do wspomnianej strefy na 10320 a tam byki muszą zawalczyć na całego jak nie chcą aby cały dorobek dwóch ostatnich tygodni poszedł na marne.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

36 Replies to “Komentarz przed sesją 27.09.2016

  1. Qba a mi się wydaje że jest trochę inaczej. Właśnie wszedłem na innym komputerze do formularza wpisałem Twoje „imię” (wiadomo Qba) i Twój potwierdzony email, mignęło i już miałem dostęp do treści. Ty nawet nie powinieneś mieć okienka do formularza bo system zachowuje cookies i jak tylko wchodzisz z tego samego komputera co się zapisałeś to bez niczego masz dostęp. Nie wiem co robisz źle ale trudno jest tu zrobić coś źle więc być może jakiś inny cel przyświeca Ci pisząc takie treści?

   1. Darek za każdym razem wyświetla mi się duża ramka z napisem DOSTĘP ZABLOKOWANY

    podaj swój adres email zeby uzyskać dostęp do strefy premium ,

    i koniec , wpisu nie mogę przeczytać a weekendowej obejrzeć , chyba ze 2 lata tutaj jestem i myślisz że chciałoby mi się kłamac , ale Okay niech ci będzie że sieję zamęt

    1. i żeby nie było że tylko z komputera z iphona mam to samo , do weekendu wszystko śmigało bez problemu , chyba że ty mnie jakoś specjalnie zablokowałeś bo widzę że wszyscy piszą tylko ja nic nie mogę obejrzeć , cały czas qużwa ta ramka dostęp zablokowany ,

     1. Jaki miałbym sens Ciebie zablokować skoro jak sam widzisz komentarze możesz pisać? Nie mam pojęcia co źle robisz jak tego nie ogarniesz do jutra to możemy jedynie się jakoś zdwzonić na skype np zrobisz podgląd Twojego ekranu i razem przez to przejdziemy.

     1. Komentarz zawsze wchodzi do mnie na skrzynkę bez względu jaki adres użyjesz.

    1. Dokładnie , tu wpisałem Qba i Twój nowy adres mailowy i zaraz mogłem już czytać bo Twój adres jest potwierdzony.

     1. Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 72 bytes) in /home/users/kuzniainwestora/public_html/blog-nowykatalog/wp-includes/wp-db.php on line 2406

      jeszcze coś takiego mi pokazuje jak chce wejśc na stronę tego bloga ,

     2. A to już inna sprawa z która walczą informatycy ale nie mająca nic wspólnego z tym o czym piszemy. W tym wypadku wystarczy odświeżyć stronę i nie będzie już tego komunikatu.

 1. Zbliżamy się do rozstrzygnięcia całej zagadki. Jeżeli zgodnie z moimi – i Darek tez w poprzedniej weekendowej tak samo liczył fale – brexit zapoaczatkowal nową średnioterminowa hosse, to teraz mamy najmniejsze b w dół na dolnej linii trendu i juz nie ma miejsca na nic poniżej praktycznie. Od 10:45 trzeba sukcesywnie w góre – powiem wiecej – koniec zabawy w ciuciu babke, powinno wyjsc info i mocny wystrzał. Spółka ktora to powinna zrobic to PZU.

  1. No i kurde przebili taką łądną linie trendu… Czyli z odpału nici. Jedyna szansa na unikniecie dalszego marazmu i zjazdu w pazdzierniku to potrójne dno długoterminowe teraz.

    1. Kup 🙂 falowo jeszcze jest w grze, jedynie naruszenie linii trendu, najwyżej ją spowolnią. No gra jest przeciągana na czas ale rozstrzygnięcie naprawde już może nastąpić. Tak pokazują fale: przyczajki ababab i bedzie wybicie gwałtowne.

    2. Jedno jest pewne i czekam na to od wielu miesięcy i nie moge sie doczekać i może sie nie doczekam:
     My musimy zacząć chodzic inaczej niż reszta I przewidywałem tu kilka powodów ktorych nadal nie ma, w tym dodruk u nas. I narazie nic. A Dax i SP juz na maxach długoterminowo i srednioterminowo, wiec jak mamy z nimi dalej chodzić no to wiadomo co…
     Zatem ciągle czekam na ten powód – nacjonalizacja bankow tez nic nie daje, TK przemielony, więc co??

     1. Obszarf 1700-2000 jest mocxno przez kogos wyzbierany, wiec przebicie ew. 2000 byłoby powaznie długoterminowo

  1. A zauważyłeś że komunikat pokazuje się w nowym oknie przeglądarki? A tam gdzie otwartego masz bloga, jeśli się zapisałeś i potwierdziłeś znika Pop Up i widać treść. Tak to powinno wyglądać. Pytanie czy potwierdziłeś swojego maila którego wpisałeś po przez kliknięcie w link w wiadomości zwrotnej? Jeśli tak podaj mi ten adres a ja sprawdzę czy jest potwierdzony.

   1. Darek ja wszystko potwierdziłem , pokazuje się komunikat że został mail zatwierdzony a i tak wszystko zamazane i zero oglądania i czytania , aż dziwne bo komentować można , jeszcze jakiś błąd się wyświetla ,

    1. Powiedziałem Ci ze jeśli coś się tak złego dzieje to pozostaje tylko połączenie przez Skype abym mógł zobaczyć dokładnie jak to wygląda. Osoba która też miała ten problem została wpisana na listę przeze mnie i otrzymałem natychmiastową odpowiedź że już wszystko jest ok. Tobie też tak mógłbym zrobić ale nie wiem dokładnie jak to faktycznie wygląda.

 2. 10295 zamykam S na Dax , S&P też zamykam 2174. FW20 zamykam S 2118 . Zamykam wszystko ze względu na możliwą korektę ale największy spadek prawdopodobnie dopiero przed nami.

 3. Uwaga! Uwaga! Każdy kto ma problem taki jak Qba czyli nie może czytać weekendowej i komentarzy porannych mimo wpisania swojego emaila i imienia oraz potwierdzenia tego przez kliknięcie w link z wiadomości zwrotnej proszę o kontakt
  dariusz.bartlomiejczak@gmail.com

  Wiem że wszystko działa ok. i tylko jakieś niedopatrzenie może być tego przyczyną. Na to jednak tez jest sposób.

  1. „Wiem że wszystko działa ok. i tylko jakieś niedopatrzenie może być tego przyczyną ”

   Ja walczyłem z tym w niedzielę (teraz działa) i przyznam że było to dość irytujące, co wyraziłem nieopublikowanym postem 🙂

   1. Dwa wpisy (imię i mail) i dwa kliknięcia. Tyle wystarczy aby wszystko było ok. a tak w każdym bądź razie powinno być. To że nie puściłem Twojego posta to kwestia jego treści, której nijak do niczego nie mogłem odnieść. Zbyt zagadkowo napisałeś. A jakie to niby problemy miałeś? Możesz coś więcej napisać. Pytam ponieważ wiem że osoby w nieco starszym wieku wpisały się w „3 sekundy” więc może raz po raz coś się dzieje ale co? Gdybym wiedział dokładniej co to mógłbym temu przeciwdziałać. Wiem że czasami pojawia się strona z komunikatem „fatal error” czy jakoś tak , nad tym pracują informatycy aw tej chwili wystarczy odświeżyć taką stronę aby wszystko było ok.

    1. Darek, jak trzy osoby Ci mówią że jestes pijany, to trzeba się położyć. Wymieniane przez Ciebie czynności większość ogarnia. Może to wina przegladarki, albo coś w tym stylu.

     A post dotyczył dokładnie walki z loginem. Czlowiek zasiada sobie wieczorem z drineczkiem. Mysli że sobie obejrzy. A tu login 🙂

     1. Być może coś się komuś dzieje ale skoro na 300 osób które zapisały się w dwa dni są 2 czy 3 którym coś nie gra (ile to %) to skąd mam wiedzieć dokładnie o co chodzi. Dlatego proponuje kontakt ze mną np. skype i załatwimy to po zapoznaniu się ze sprawą. Poza tym mogę taką osobę sam zapisać od środka i musi wtedy działać bo wiem że nie ma żadnego błędu w działaniu. ale to musi być kontakt. Ty miałeś problem ale jakoś sobie poradziłeś a ja nic nie pomagałem czyli co no chodzi dobrze a błąd może być po każdej stronie. To trzeba jakoś sensownie rozstrzygnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *